Další konspirační teorie se proměnila v ověřenou realitu

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Volby v Sonnebergu, malém okrese ve východoněmeckém regionu Durynsko, spustily lavinu, která možná nechtěně, ale zato důkladně, pobořila jeden ze základních pilířů současného evropsko-liberálního mainstreamu. Po léta zesměšňovaná konspirační teorie o „velké výměně”, tedy o plánovaném a cílevědomém nahrazování původní evropské populace afroaraby, se ukázala být pravdivou.

V  Sonnebergu se před pár dny konaly volby do oblastního zastupitelstva. A v nich, ke zděšení všech pokrokových sil Německa, zvítězil Robert Sesselmann, kandidát Alternativy pro Německo. Stal se tak prvním zemským radou AfD v Německu. Na progresivní scéně vypuklo opravdové šílenství, tvořené z poloviny nevěřícným vztekem a z druhé půlky zděšením. Své nervy na uzdě neudržel ani aktivista Axel Steier. Na svém Twitterovém účtu zveřejnil toto: „Pokud by bylo dost přistěhovalců ze zahraničí (např. zrušením vízové povinnosti pro Afghánce a další pronásledované osoby) a pokud by tito lidé dostali právo volit okamžitě, #Sonneberg by dnes nebyl problémem. Proto: otevřete hranice!”

Co je to za ptáčka, tenhle Axel Steier? Jde o poluzakladatele, předsedu a mluvčího společnosti Mission Lifeline. Ano, to je ta taxislužba s několika vlastními loděmi, která už po dlouhou řadu let provozuje přepravu afroarabů z Afriky do Evropy. Svými názory se netajil ani dříve, stejně jako nijak zvlášť neskrýval, o co jemu a podobným aktivistům jde. Loni to na Twitteru popsal slovy: „Žádný bílý chléb už nebude, protože vaši potomci se za 50–100 let rozhodnou jinak než vy, pro partnera, který není bílý. Dehomogenizace společnosti postupuje. Podporuji to svou prací.” Tím bílým chlebem myslel, zcela zjevně, původní, etnické Němce.

Skeptik by mávl rukou. Jeden pojašený aktivista, neziskovkář… To nic nedokazuje. No dobrá, budiž. Ale co třeba takhle Annalena Baerbocková? Politička od Zelených a současná, z Božího dopuštění, ministryně zahraničí Německa? Nemá zrovna ona v popisu práce, oficiálně formulovat zahraniční politiku vlády? Tak právě tuhle osobu před nedávnem interpeloval Petr Bystoň, zahraničněpolitický mluvčí poslaneckého klubu AfD, českého původu.

Optal se jí, co je pravdy na tom, že německé velvyslanectví v Islámábádu v Pákistánu dostalo od Spolkového ministerstva zahraničí výslovně pokyn, vydávat víza do Německa i na prokazatelně falešné, padělané afghánské pasy. Baerbocková uraženě odpověděla, že nic takového nenařídila. Že jenom požádala Pákistánce, aby pustili přes afghánsko-pákistánskou hranici každého Afghánce, a to i bez pasu, pokud dá jasně najevo, že chce jít na německé velvyslanectví a tam získat doklady, které by mu umožnily cestovat do Německa…

Teorie velké výměny, francouzsky „le grand remplacement”, je dítětem francouzského spisovatele a filosofa Renauda Camuse. Používal jej ve svých přednáškách, již před rokem 2010, k popisu francouzské reality. Tedy postupného vytlačování původního obyvatelstva agresivními, rychle se množícími černochy a araby z dovozu. Později, v roce 2011, vydal i stejnojmennou knihu – Le Grand Remplacement v které dokazuje, že nejde o proces náhodný a samovolný. Že jde o plánovitou akci ke změně kultury a v důsledku toho i politiky. Protože nově příchozí mají jiné kulturní vzorce, jiné priority a v důsledku toho i jiné politické preference a očekávání, než původní, svéhlavá, vzdorovitá, svobodomyslná (a obtížně ovladatelná) populace.

Od jejího formulování Camusem a zejména pak od propuknutí tak zvané „migrační krize” v roce 2015, byl pojem „velká výměna” celým evropským politickým mainstreamem odsuzován a zesměšňován, jako naprosto nesmyslný hoax, kterému může uvěřit jen hloupý, bezzubý dezolát, nebo placený agent toho zlosyna Putina. Teď se ukázalo, že se na „veliké výměně” po celou tu dobu pilně pracovalo. A že je část evropské (německé) elity otevřeně rozčarována, že akce nepostupuje dost rychle.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x