5.6.2023
Kategorie: Politika

Oni lhali systémově

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Ministr financí a elektrikář Stanjura již veřejně přiznal, že předvolební sliby ODS a potažmo celé koalice Spolu byly jakousi zkratkou k převzetí moci. Můžeme se zamyslet nad tím, kdo jim věřil. Nezkušení voliči z řad mládeže by se dali ještě akceptovat, jenže ono jim dalo hlas i velké množství již starších občanů myslících si, že politik někdy říká pravdu. Kolikery volby musíte zažít, aby Vám došlo, že období před volbami a po nich není to samé? A je víceméně jedno, kterou stranu volíte, protože lhaní je prostě součástí politiky. Ve finále sliby znamenající jistou odlišnost a vyhraněnost spadnou do kompromisů. Je třeba si uvědomit, že největší prioritou lidí jdoucích do politiky je jejich dostání se ke žlabu, tou druhou je uspokojené ego vzešlé z touhy po moci. Nic více za tím nehledejte. Rozdíl už je jen v tom, kdo má horší charakter a větší ,,koule“. Bohužel platí i pro ženy.

ODS hlásala mnohé o nezvyšování daní, vyrovnání rozpočtu a plno dalších ,,keců“. Po roce vlády letí daně nahoru, důchodci chudnou na hranici přežití, soukromý majetek se stává zdrojem příjmů státní pokladny a kdysi pravicová partaj se chová podobně, jako komunisté chystající se k zestátnění. Jestliže komouši to kdysi nijak neskrývali a ukradení majetku vysvětlovali lepšími zítřky a smazáním rozdílů mezi bohatými a chudými, pak Pětikoalice mlží a odesílá peníze třemi směry ze země. Tedy do USA za zbraně, do EU na dotace, které se nám v menším budou vracet (i ztráta je pro vládu asi dobrý obchod) a na Ukrajinu, to proto, že si to Západ žádá. Komunisté lhali o lepších zítřcích, šlo jim o moc, ale aspoň ten majetek zůstával tady a nějakým způsobem se o lidi dokázali postarat. Nebyla to žádná hitparáda, ale po jejich přetransformování do Občanského fóra a podnikatelské sféry po roce 1989 byl stát sice lehce zaostalý, ovšem nezadlužený a natolik v dobrém stavu, že z něj ekonomičtí jestřábové ze zahraničí plno let měli co odsávat.

Po konci Pětikoalice tu zůstane buď spoušť, nebo tu bude válečné bojiště. Pekarová Adamová to dopracovala tak daleko, že by si přála mít na našem území jaderné zbraně. Stanjura přiznává bezcennost předvolebních slibů byla a Fiala tvrdí, že jeho celoevropsky ohodnocená oblíbenost blížící se nule je kampaň a ve skutečnosti je konečně premiérem, který pro tuto zemi něco dělá. Amatérka Černochová zase vystupuje v roli čističe a kdo má v armádě jiný názor, je ohrožen. A bere to od podlahy. Diplomatům velící ministr Lipavský bojuje za svůj resort především v oblasti platů, jinak jde však o snahu vytvořit ukrajinský diplomatický sbor. Válek zastává funkci ministra likvidace zdravotnictví a je s podivem, že ještě nebyl napaden za nedostatek léků, který v moderní době u nás nemá obdoby.

Ve školství vládne chaos a obrovské množství studentů, kteří neuspěli i přes dosavadní dobré výsledky v přijímačkách a skončili v oborech, ve kterých být nechtěli, může být jednou problém. Dlouhodobě upozorňujeme na nedostatečnou podporu učňovského školství, které by časem mohlo vrátit našemu průmyslu důstojnost a státu prosperitu. Rakušan je kapitola sama pro sebe a je ukázkou toho, kdy zločinec vládne policistům. Zvyšuje se represe, byť to vnímat je zatím jen věcí postřehu. Počkejte například po schválení dalších dopravních zákonů. Zapomenout nesmíme ani na digitalizaci a výměny dokladů postrádajících rodná čísla. Bartoš je v pozadí velmi činný a co si vzal za své, v tom pokračuje, ať to stojí, co to stojí. Jurečka je kapitola sama pro sebe a úkol je jasný. Ožebračit každého, koho lze. A všichni tito grázlové si brousí zuby na Váš majetek a na daně, které z něj budete odvádět, a když ne, přijdete o něj. Nic jiného už je ekonomicky zpět do hry totiž nevrátí. Lhali o svém zájmu o tuto republiku, postupně se odkopali a teď ji v zájmu jiných drancují. Jestliže Topolánek byl skutečný zmetek, Nečas především podlehnul své budoucí ženě a Sobotka byl ve stínu Babiše později proslulého různými přesmyčkami v názorech, pak Fiala je všechny trumfnul.

Čeho jsme si ještě všimnuli? Zatímco Rajchlovo PRO aspoň plní sály, ve kterých vysvětluje své názory na dění a už nyní má rozděleny lidi z Alternativy na příznivce a zásadní odpůrce, Trikolora skomírá. Potenciál, který měla, je prostě díky neaktivitě a podrazu Klause mladšího pryč. PRO tak bude velkým konkurentem SPD, bohužel však ani jedni nejsou dostatečně zásadoví, pokud jde o NATO a EU. A nikdo další výrazně stojící proti Pětikoalici tu prostě není. ANO je i přes dlouhodobou nenávist ze strany pětikoaličních členů stále silné a Babiš pozvaný s Fialou k prezidentovi si s oběma v názoru na vývoji NATO a EU notoval a v podstatě prohlásil, že se v něm bezvýhradně shodují. Jako fakt? V čem se tedy liší ANO o Pětikoalice? Možná by odesílalo méně peněz na Ukrajinu, je tomu tak ale určitě? Nebo by i ono plnilo příkazy z Washingtonu a Bruselu? Je tu vůbec někdo, kdo by se dokázal skutečně vzepřít, jako třeba Maďarové? Nebo jsme prostě už jen předurčeni k postupné a rychlé kolonizaci Západem a totální likvidaci samostatné České republiky se začlenění jejího území do něčeho většího a jinými plně ovládaného? Jisté je, že dosavadní vývoj spěje k tomu, že nebudeme nic vlastnit. Tedy ani domov v jakékoliv podobě. A to je skutečně šílená představa, se kterou se nelze smířit. Možná i proto tolik lidí fandí Rusku. Je to přeci logické.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x