2.6.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Ochuzený uran znovu v Evropě – je opravdu nebezpečný?

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Nejspíš nikoho nepřekvapí, že Victoria Nuland, podsekretářka amerického Ministerstva zahraničí řekla při video konferenci, že Spojené státy pomáhají Ukrajině plánovat blížící se protiútok proti ruským vojskům už aspoň čtyři měsíce. Takže Washington už vůbec neskrývá skutečnost, že na Ukrajině válčí proti Moskvě skrze ubohé Ukrajince, kteří nebyli dostatečně prozíraví, aby jejich špinavou hru prokoukli a odmítli.

Nulandová, která byla zapletena v puči na Ukrajině v r. 2014, dále řekla, že Spojené státy již vedou rozhovory s ukrajinskou vládou a s různými přáteli v Kyjevě, kdy plánují budoucnost země jak krátkodobou, tak dlouhodobou. Video je na stránce.

Když byl poté, co ruské tanky vjely do země tázán americký president Biden ohledně situace na Ukrajině, tento odvětil: „Ten nápad, že teď tam pošleme útočné zbraně, tanky a letadla, spolu s americkými piloty a americkými vojáky – rozumějte, to by se nazývalo 3. světová válka, jasně?“

A pak to tam všecko poslali.

O rok později prohlásil Biden při návštěvě Varšavy, že Amerika chce, aby Ukrajina vypudila Rusy ze země a proto bude Washington stále dál zásobovat Kyjev potřebnými zbraněmi. Podle něho, Spojené státy a Evropská unie nechtějí Rusko zničit a neměli vůbec v úmyslu na ně zaútočit, jak se mylně domníval president Putin.

Postupně na Ukrajinu posílali víc a víc nebezpečné zbraně, což završila Británie, členský stát NATO, která poslala na Ukrajinu zbraně z ochuzeného uranu, v podstatě jaderné zbraně. Když ruská armáda bombardovala skladiště zbraní ve městě Chmelnickij, britské jaderné zbraně vybuchly a odpad z tohoto výbuchu dnes ohrožuje celou Evropu.

Co dokáže vyčerpaný uran

Britský vědec, Dr. Chris Busby, který je fyzik a chemik, poradce Evropského výboru na riziko radiace, bývalý člen britského Ministerstva obrany a jeho Výboru pro ochuzený uran říká, že dvojí výbuch v ukrajinském městě Chmelnickij opravdu vyprodukoval nám známý oblak ve tvaru hřibu, který byl celý černý. Nebyl to ale typický jaderný výbuch, ten je vždy následován ostrým bílým světlem.

Jaderná energie v něm ale byla. Ta pocházela z ochuzeného uranu, který – jak řečeno – dodali Ukrajincům Angličané ve formě nábojů do jejich tanků a tyto náboje byly skladovány právě ve skladišti ve Chmelnickij.

Hořící ochuzený uran vytváří částice tak malé, že se chovají jako plyn a mohou cestovat přes obrovské vzdálenosti, říká Dr. Busby. V r. 2003 zjistil tyto částice v Británii a ty pocházely z Iráku. V r. 2023 byly znovu v Británii a tentokrát byly z války na Ukrajině. Vítr je tam zanesl, což znamená, že někdo používal na Ukrajině jaderné zbraně již dříve.

Ochuzený uran produkuje gama záření. V tomto směru, obě vlády, jak americká, tak i britská přímo lžou, když říkají, že po odstranění štěpného U-235 v odstředivkách, který je pak používán v jaderných zbraních a dodáván coby palivo do jaderných reaktorů), zbylý U-238, tak zvaný ochuzený uran, vyzařuje velmi málo alfa paprsků.

Podle nich, alfa radiace neprostoupí pokožkou, neprostoupí ani okenním sklem a nemůže být zjištěna Geigerovým počítačem, takže je neškodná. Problém vznikne, když jsou tyto částice vdechnuty a prostoupí skrze plíce do lymfatického systému, nebo do trávení. Ale jinak, ve své podstatě, vyčerpaný uran je neškodný – říkají.

To není vůbec žádná pravda.

Dr. Busby vysvětluje, že rozkládající se uran U-238 vyzařuje stále dál alfa paprsky. Postupně se změní na Torium-234 a Protoaktinium-234m, které se pozdějí změní na Uran-234. Torium-234 vyzařuje jak beta, tak i gama částice, přičemž 6% jeho rozkladové energie se změní na gama záření. Přístroje na zjištění gama paprsků dokážou mraky odpadu z ochuzeného uranu zjistit.

Pozůstatky ze zničeného ochuzeného uranu při výbuchu na Ukrajině se pohybovaly spolu s větry. Na sever od výbuchu bylo klidné ovzduší, přičemž větry šly od jihu na severozápad. Takže celý mrak se pohyboval spolu s nimi směrem na Polsko. Rychlost větrů byla 5 km/h a detektory, vzdálené asi 250 km od 15. poledníku, ho mohly zjistit.

Detektor gama záření Evropské unie, který pokrývá celou Evropu mohl rovněž přítomnost radioaktivního mraku zaznamenat, ale kupodivu, všechny informace byly zablokovány. Internetový detekční systém v Německu rovněž neobsahoval žádné informace, které dříve byly běžně dostupné. Naštěstí, někteří kolegové Dr. Busbyho si stáhli potřebné údaje těsně předtím, než byly detekční systémy vypojeny. Tyto potvrzovaly existenci a směr cesty jaderného odpadu. Také informace z Polska ukazují vysokou výchylku. (Graf je na stránce)

Evropský detektor radioaktivity začal znovu fungovat až 18. května. Ale všecky informace byly změněny a vůbec se nepodobaly tomu, co bylo staženo těsně před jeho blokací. Takže to vypadá, že EU dobře věděla o co na Ukrajině jde, ale nechtěli, abychom to věděli i my. Mají tito lidé zájem o naše dobro a o naše zdraví?

Další důkaz škodlivosti odpadu bylo možno vidět na videu, kdy pozůstatky po výbuchu ve Chmelnickij odklízeli roboti. Proč roboti a ne lidé? Naposledy jsme viděli roboty při úklidu odpadu v Černobýlu a ve Fukušimě!

Částice z výbuchu ochuzeného uranu pak putovaly nejen do Polska, ale postupně se dostanou i do Maďarska, Německa a všech ostatních zemí kolem. Později prostoupí i do západní Evropy a do Anglie. S nimi přijde genetické poškození, nemoci, rakoviny, potraty, neplodnost, plicní nemoci a všecko ostatní, stejně jako tomu bylo v Iráku a v Srbsku.

To všecko je velice dobře známo a přesto, jak vlády, tak i armády tyto informace ignorují a popírají. Popřeli i případy, kdy soud uznal za původ nemoci vyčerpaný uran. Popírají všecko, jen aby mohli nadále zamořovat zemi a ničit zdraví nás všech. Ti, kteří vedou náš svět jsou banda sebevrahů a naše povinnost je zabránit jim, aby zničili i nás.

Proto musí být zbraně, používající vyčerpaný uran zakázány a zneškodněny a zrovna tak musí být zakázány a zneškodněny všecky ostatní jaderné zbraně.

Nechtějí se poučit z historie

Více než 300 italských veteránů, kteří se v letech 1992-1995 zúčastnili války v Bosně a v Kosovu, kde se střílelo NATO náboji z ochuzeného uranu na všecky strany, si postupně vyvinuli rakovinu, na ni zemřeli a jejich pozůstalí pak soudili italskou armádu. Ve všech případech soudy uznaly souvislost mezi ochuzeným uranem a rakovinou a rodiny těchto vojáků soudy vyhrály. Dalších 8000 vojáků z této války sice rakovinu mají, ale ještě na ni nezemřeli.

Přese všecky tyto a jiné důkazy, jak armády, tak i Ministerstva obrany stále dál popírají škodlivý vliv ochuzeného uranu. Jak hloupí asi mnohou být! Anebo – jak hloupí si myslí, že jsme my, že jim tyhle lži budeme věřit.

V r. 2009 vedl soudní lékař v Anglii vyšetřování důvodu úmrtí jistého Stuarta Dysona, který sloužil v britské armádě. Ve válce v Iráku, v r. 1991, byl Dyson pověřen čištěním tanků, které střílely náboje z ochuzeného uranu. V r. 2008 zemřel na rakovinu. Vyšetřování rozhodlo, že důvod pro jeho rakovinu a tím pádem i příčina smrti byl ochuzený uran.

Britské Ministerstvo obrany toto rozhodnutí zavrhlo a odmítli vyplácet jeho vdově penzi, kterou dostávají ti, kteří zemřeli následkem vojenské služby. Nepřipadá v úvahu, že by věděli víc než zkušení soudní lékaři. Pouze nechtěli přiznat vinu a platit za škody, které způsobili, protože si byli dobře vědomi toho, že zacházením s ochuzeným uranem utrpěly tisíce dalších vojáků.

Právník, který pomáhal postiženým italským vojákům a jejich rodinám, Angelo Tartaglia varoval britskou vládu, aby náboje z ochuzeného uranu na Ukrajinu neposílali, ale tito na něho nedali.

Ukrajina chce další jaderné zbraně

Na stránku ukrajinského presidenta Vladimíra Zelenského přidal někdo petici, která žádá Západ, aby na ukrajinské území navozil jaderné zbraně. Podle autora petice, Ukrajina chce mít také své vlastní jaderné zbraně.

Zatím se přidalo pouhých 100 lidí. K tomu, aby byla petice předložena presidentovi a projednána, ji musí podepsat 25 000 osob během 90 dnů. Postupem času se na stránce objevil velký počet peticí, z nichž žádná nedosáhla požadovanou podporu obyvatelstva. Takže můžeme doufat, že ani tato petice se nikam nedostane.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x