23.4.2023
Kategorie: Ze světa

Do vězení za urážku madame Baerbockové

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

„Je těžké uvěřit, že když tato žena tráví dny ničením pověsti Německa, jeho diplomacie a vzdělávacího systému (když tohle může být ministrem) ve světě, diví se pak, že není chválena.“ (Dagmar Hennová)


To je jen jedna z reakcí na neuvěřitelnou kauzu trestu odnětí svobody za zveřejnění výplodů Annaleny Baerbockové a jejich komentování. Ji nikdo nezesměšňuje, ona se zesměšňuje sama, jen o tom neví.

Ostatně, podobné příklady oduševnělých a vzdělaných ministryň, ministrů a dalších činovníků máme i u nás přehršel. Možná se u Annaleny Baerbockové budou inspirovat, a budou soudy za „urážku starostenské nohy“, což v legendárním večerníčku Václava Čtvrtka donutilo Rumcajse stát se loupežníkem.

Je dobře známo, že spolková ministryně zahraničí Annalena Baerbocková má o svou image velké obavy. Její vizážisté a maskéři totiž stojí opravdu hodně (loni 137 000 eur). Nyní se však ukazuje, že jen make-up nestačí, když člověk klopýtá světovou politikou od jednoho trapasu k druhému. Zopakuji několik legendárních výroků, abych osvěžil laskavému čtenáři paměť:

– V 19. století se bojovalo pomocí tanků, kdežto dnes vedeme hybridní války
– Na světě jsou města, vzdálená statisíce kilometrů od ukrajinského konfliktu
– Výbuchem plynovodů Nord Stream nemohla být způsobena škoda životnímu prostředí, protože, jak každý ví, v té době jím neproudil žádný plyn
– Ukrajina bude v bezpečí, až Putin obrátí o 360 stupňů

A to nemluvím o diplomatických trapasech, kdy jezdí po světě a žádá po svých hostitelích, aby okamžitě začali sankcionovat Rusko a dodržovat lidská práva podle evropského mustru, nebo …

Příštím přírůstkem do týmu sluhů kolem paní ministryně zahraničí bude tak pravděpodobně státní zástupce. Protože nestačí jen kontrolovat, co se vpředu vkládá do veřejného mínění, musíte také kontrolovat, kdo a jak se k tomu zpětně vyjadřuje. A s tolika důvody pro výsměch a pohrdání to není jednoduché.

Každopádně v poslední době se staly dva případy, kdy stát zasáhl jménem Baerbockové nebo v zájmu její něžné duše (ano, asi ji někde má, i když se to na první pohled nezdá).

První byl trestní příkaz za označení Baerbockové za hloupou, což prý byla urážka. Lze to jistě vyjádřit trochu elegantněji, ale existují pádné důkazy, že jde o konstatování skutečnosti. Každopádně se našel státní zástupce, který vykouzlil trestní příkaz. A navíc deset tisíc eur, protože se madame cítí uražena.

Doslova si lze představit, jak se před tímto trestním příkazem rozžhavilo telefonní spojení mezi Baerbockovou a spolkovým ministrem spravedlnosti Buschmannem (převzato):

Baerbocková: Marco, zase byl na mě někdo ošklivý.
Buschmann: Kdopak, Annaleno?
Baerbock: To je jedno. Řekl, že jsem hloupá a musíš jednat okamžitě, nebo musíme jednat společně, v souladu se zákonem.
Buschmann: Jsi si jistá, že je to dobrý nápad? Jsi přece veřejná osoba, tak to musíš umět přijmout, jinak se zesměšníš.
Baerbocková: Ty mi říkáš, že jsem směšná? Hned to řeknu Robertovi (Habeckovi), pak bude konec vládní koalice!
Buschmann: Ach, Annaleno, ne, uklidni se. Tak co chceš?
Baerbocková: Zbičujte toho darebáka!
Buschmann: To v německém trestním právu neexistuje.
Baerbocková: Tak se to tam musí dostat! Jsem přece ministryně!
Bushman: (rozpačité ticho)
Buschmann: Dobře, můžu zavolat na státní zastupitelství…
Baerbocková: Ano, zítra a velmi ostře, opravdu, opravdu ostře.

Jakkoli byl tento první případ bizarní, ztracená čest Annaleny Baerbockové si již vyžádala další oběť. Tentokrát je to videobloger Tim Kellner, který si dovolil ve videu zpracovat ignorantské a scestné výroky Baerbockové o nigerijských vesnických záchodech (odkaz na videu v komentářích spolu s článkem). A Baerbocková se v tomto případě samozřejmě cítila ještě uraženější, k čemuž možná přispělo to, „že její představa o Nigérii má s její realitou tolik společného asi tak jako pohádky bratří Grimmů s Německem roku 2023“.

Až na to, že tentokrát byl použit ještě těžší kalibr. Za urážku ministryně má být bloger v tomto případě potrestán celými osmi měsíci vězení s odkladem na tři roky a navíc má zaplatit dar pro sdružení na pomoc uprchlíkům. Zřejmě tentokrát ona (nebo ministr spravedlnosti Buschmann) dala státnímu zástupci za úkol tento hlas trvale umlčet.

V historii Spolkové republiky Německo bylo několik politiků, kteří si obzvláště rádi stěžovali na urážky. Kupodivu mezi ně patřil i legendární předseda bavorské vlády Franz Josef Strauss, který přitom sám adresoval urážky kdekomu. Ale nikdo se nedostal tak daleko jako Baerbocková. Úroveň trestu zavání přímým zásahem shora.

Jak mnoha německým občanům, tak i mnoha jejím současným kolegům po celém světě (nemluvě o tlumočnících, kteří musí překládat její výplody) by se skutečně ulevilo, kdyby ve stylu svého dětinského chování uraženě opustila svůj úřad. Vzhledem k tomu, že její vášní je skákání na trampolíně, možná by Němci mohli udělat sbírku na „trampolínu pro Annalenu“, aby se mohla věnovat něčemu, na co stačí.

 

Ivan David

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
74 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x