16.4.2023
Kategorie: Ze světa

Dalajláma a jeho vyplazený jazyk

Sdílejte článek:

LUBOMÍR STEJSKAL

K napsání tohoto textu mě inspiroval samotný dalajláma, resp. jeho výzva chlapci školního věku při setkání v chrámu v severoindické Dharamsale. Podle zprávy BBC se nejprve chlapec duchovního přes mikrofon zeptal, jestli ho může obejmout. Následující výjev, který na YouTube obletěl celý svět, ukázal, že ze strany duchovního vůdce šlo o víc než o pouhé objetí.

 

Chlapce nejen objal a políbil na rty, ale vzápětí mnohé šokoval, když vyplázl jazyk a překvapené dítě vyzval, aby mu ho cumlal.

Když jsem pročítal diskusní fóra na serverech, které je mají, o této věci informovaly a diskusi neodstranily, příliš mnoho pochopení pro dalajlámovo chování jsem tam nenalezl. Jednoznačně převažovalo odsouzení, zhnusení, odpor, kritika. Důvody snad není třeba rozebírat.

Lidově řečeno, mnoha čtenářům a divákům onoho videa se při pohledu na bezmála devadesátiletého starce, jak se s vyplazeným jazykem dožaduje, aby mu ho chlapec cumlal, udělalo lehce nevolno od žaludku.

Budeme je za to odsuzovat, dehonestovat, nasazovat jim psí hlavu? Vytlačovat na okraj společnosti jako někoho, kdo patří do středověku? Progresivisté mezi námi by měli.

Proč?

Není to tak dávno, co jsem se jako člověk s konzervativními názory dostal – bylo to v jiném blogoprostoru – do tvrdé polemiky hraničící až s osobními urážkami (mé osoby) poté, co kdosi na mě vytáhl mé starší vyjádření, uvedené v úplně v jiné souvislosti, v němž jsem napsal, že se mi při pohledu na dva veřejně se líbající homosexuálně orientované muže zvedá žaludek – asi podobně, jako se mnohým zvedl žaludek, když dalajláma vyplázl jazyk a dožadoval se jeho cumlání.

Ano, okolnosti jsou jiné, ale pocity stejné. Pocity pochopené v případě těch, kdo mají problém s počinem dalajlámy, totálně odmítnuté v případě mém; za ty své jsem byl nemilosrdně odsouzen. Přesto se při pohledu na dalajlámův vyplazený jazyk dostavilo potěšení ze satisfakce.

Protože platí: vyvolalo-li dalajlámovo chování právem negativní emoce, mají právo na negativní emoce i heterosexuálové, naskytne-li se jim pohled na dva líbající se gaye. A mají právo to veřejně sdělit.

To není nic o zákazech, nemá to co dělat s homofobií, je to jen o privátních pocitech. Jenomže – říkejte to radikálním progresivistům. V jejich očích jsem navždy zatracen. Jako „mírnější forma talibánce“. Ano, až tak.

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x