9.4.2023
Kategorie: Ekonomika

Zlodějské platy a žebračenky

Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Nechutnost v přímém přenosu. Plat a odměna pro ty nahoře a z nich jsem vybrala jen hrstku těch, co pracují pro stát, tudíž jsou placeni z našich daní. Napsala jsem jen platy, protože odměny to navýší do nebeských výšin a já nechci nikomu způsobit žaludeční potíže. Tihle lidí rozhodně neživoří. Je až neskutečné, kam mohou jít finanční prostředky v době, kdy potřebujeme šetřit každou korunu.

Prý si je zaslouží. Který výtečník tohle řekl? Ano, ano, Vít Rakušan je o tom přesvědčen. Teda o platech těch tam nahoře. Každý si můžeme myslet něco jiného. Co si o tom myslí důchodci o jejichž valorizaci se dlouho polici přeli je každému jedno. Dokonce nám předhazovali falešné důchodce aby nám říkali:

„Kdopak, my nechceme přidat. My opravdu máme dost. Jen si to nechte,“ říkali nám s úsměvem.

Dovolte mi o tom pochybovat, protože já neznám žádného důchodce který by nechtěl přidat. I kdyby to bylo jen proto, aby mohl občas něco dát vnoučatům. To není kritika, protože je to tak lidské a normální. Je rozdíl mít každý měsíc o tisícovku víc a mohou si politici třeba hlasivky umluvit, bude to k ničemu. Ono se jim to jednou spočítá i s úroky.

Petr Sedláček ředitel ČP má plat 250 tisíc měsíčně.

Martin Roman ředitel ČEZu má základní plat ve výši 500 tisíc korun.

Daniel Beneš generální ředitel ČEZu vydělal loni celkem 34 846 000 korun za rok.

Petr Žaluda generální ředitel Českých drah má plat 500 tisíc korun.

Petr Dvořák generální ředitel ČT má 242 tisíc korun měsíčně.

René Zaoral Rada ČR má 192 000 korun měsíčně.

Pavel Rychetský ÚS má 270 000 korun měsíčně.

Už obrali důchodce na kost a pořád ty svině nemají dost. Utahují šroubečky pod vedením Jurečky. Jestli mají pocit, že děti důchodců budou mít na placení nějakých alimentů, tak by měli vrátit vysvědčení ze základky, protože ani oni nebudou mít prachy. Většina obyvatel rychle chudne a za chvíli budu zle. Pořád se o tom píše, pořád lidi varujeme, ale dokud mají co do huby, nic neudělají. Lidé jsou zpovykaní a zvykli si nějaký blahobyt a už neví, že život není o talíři brambůrek k bedně a flašce koly k tomu. Dříve si lidé koupili nábytek a užívali si ho celý život. Teď jsou netové bazary plné a lidé dokonce rozdávají zdarma jen aby někdo odvezl sedačku co se jim už nelíbí, protože chtějí mít novou.

Nábytek nový a babičku, dědečku ujídající chlebíčka šoupnou do domova důchodců. Kolikrát vidím že mají barák jako hrad, ale rodiče v důchoďáku. S takovým nákladem prolezou leda tak do očistce, ale lepší by bylo, kdyby jejich potomci jim provedli to, co oni provádí svým rodičům. Dá se pochopit jen umístnění nemocných lidé kteří vyžadují celodenní péči, protože to při zaměstnání nedá zvládnout. To je velmi náročné jak fyzicky tak psychicky.  Zvedá se vlna sebevražd starých lidí a nikoho to nezajímá. Celý život pracovali, něco této zemi odevzdali a vychovali děti, kteří mají pokračovat v jejich práci. Ovšem, to by se jim muselo chtít makat rukama a nejen šoupat prdel o kancelářskou židli.

Zdroj:  Před pár dny uzavřelo Ministerstvo sociálních věcí Česka, Marián Jurečka z KDÚ-ČSL, smlouvu za 837 tisíc korun se soukromou firmou. Ta se ministerstvu zavázala, že zpracuje pro Českou republiku analytický materiál, jak by bylo možné zpoplatnit sociální péči poskytovanou důchodcům v domovech důchodců, místo toho, aby ji musel dotoval stát. Fialová vláda plánuje povinnými platbami za péči o důchodce v domovech důchodců zatížit nejen důchodce samotné, ale protože vláda tuší, že tito důchodci už žádné nadbytečné peníze nemají, tak plánuje zatížit povinnými alimenty příbuzné důchodců. Alimenty se dokonce nemají odvíjet od výše příjmů příbuzných, ale z jejich majetku. Typicky tak šedesátiletá důchodkyně vlastnící byt bude dostatečně movitá, aby musela platit alimenty za péči o svoji 85 letou matku umístěnou v domově důchodců, ačkoli oběma ženám z jejich důchodů díky drahotě nic nezůstane. Fialová vláda se tak evidentně chystá zabavovat důchodcům a dalším lidem jejich nemovitosti, na základě jejich neschopnosti platit alimenty za péči o své příbuzné. V květnu 2021 Slovák Mario Šefčovič byl osobně při schvalování španělských plánů na koldůmování důchodců – tedy na jejich hromadné vystěhování z bytů do levných ubytoven, kde se mají starat sami o sebe, aby se ušetřilo. Nyní je už jasné, že se v Česku chystá obdoba španělského koldůmování důchodců – jurečkování důchodců. Co obě státní akce spojuje, je nutnost ušetřit miliardy za péči o staré lidi, aby bylo na zbraně a na placení dluhů. My jsme o několik měsíců později odhalili, že Česká republika vyplácí obrovské státní dotace francouzským soukromým firmám, které v Česku podnikají v oblasti péče o důchodce.

MILENA DOUŠKOVÁ

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x