8.4.2023
Kategorie: Společnost

Green Deal už zasahuje do našich životů

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Nejšílenější plán, který se snaží prosadit evropští liberálové, byl pojmenován jako Green Deal. Abychom byli realisty, je třeba připomenout, že právě ten je spjat nerozlučně s další ukázkou evropské idiocie pojmenované Great Reset. Obě tyto snahy totálně změnit způsob života nejdříve na Starém kontinentu, později i jinde, už mají negativní dopady.

Green Deal nás udivuje každý den. Realisticky uvažující lidé si připadají jako v by se vyskytnuli v oblíbeném bohnickém ústavu. Většina tohoto obrazně natřeného na zeleno je totiž daleko mimo oblast běžného myšlení. Likvidace chovů a plánovaná změna stravovacích návyků je vrcholem hlouposti a nepochopení historického vývoje lidstva. Člověk je totiž na vrcholu potravního řetězce a vzhledem k jeho zařazení mezi všežravce má právo a možnost si vybírat, co bude jíst. Široká nabídka všech druhů jídla patří k jeho výsadnímu postavení. Je tedy na každém z nás, co mu chutná a co si vybere. Ať už jsou to produkty živočišné výroby, trofeje z povolených lovů, různě upravené rostliny, sladkosti, prostě cokoliv, co je určeno k snězení. Jistě, lze polemizovat o tom, co je pro lidský organismus přínosné a zdravé, co mu nevadí a čím ho dusíme, nicméně dosud bylo na jednotlivci, co mu vyhovuje. Tuto svobodu výběru se nám v rámci kydů o oteplování planety snaží sebrat a vytváří hysterii za použití formulek skrytých za zkratkami CO2 a NO2.

Mainstreamová média spolupracující s liberály tak společně s nimi propagují přechod na nový způsob stravy. Doporučení jíst pokrmy z hmyzu přitom postrádají reálný doklad o tom, že nám nemohou uškodit, naopak už víme, že riziko ze zpracování hmyzu je zásadní. Nejsme přizpůsobeni na zpracovávání všech látek, které hmyzí produkty obsahují, navíc právě tito živočichové patří k největším přenašečům parazitů v přírodě. Zároveň jsme pokročili v estetice stravování a představa brouka v ústech je prostě hnusná a pro většinu z nás nepřijatelná. Hmyz však není jediným úletem liberálů. Nedávno se dle zpráv začali zabývat legalizací ptačího trusu v potravinářství, který má přinášet výhodu při ochucování pokrmů. Kdo doufal, že jde jen o apríl, mýlí se. Je evidentní, že současní fanatici v Bruselu se nebudou štítit ničeho. A přidáme li ještě geneticky upravené potraviny, které byly donedávna především americkou ,,lahůdkou“, též ceny běžných potravin a odkudsi dováženého ovoce a zeleniny, kdy nikdo netuší, jak jsou pěstovány, je evidentní, že nás chtějí vyhladovět a snad i postupně vyhladit. Nově se objevuje mnoho videí potravin prohlížených pod mikroskopy. A není to hezký pohled. Známé a oblíbené poživatiny a lahůdky jsou plné ,,dobrot“, které fakt vidět nechcete. Je to realita či fikce? A opravdu jsou mikroorganismy zdraví škodlivé, nebo je to prostě jen něco, co je přirozené? Jde o kšeft, výstrahu nebo strašení? Má nás to odradit, varovat nebo se jedná o konkurenční boj? Je snad někdo, kdo se v tom vyzná?

Opusťme nyní naše kuchyně a jídelny. Drsný dopad Green Dealu zaznamenává automobilový průmysl. Omezování výroby se dotýká jak pracovních míst, tak i ekonomiky výrobců. Z produkce jsou stahovány dosud velmi oblíbené modely všech značek. Například u Porsche končí modely Cayman a Boxter a Spider ve verzích GT4 a GTS. Zůstává GT4RS, ale jen proto, že je na trhu krátce. Přitom ukončení výroby těchto modelů je důvodem k vracení složených záloh, cenovém skoku již provozovaných exemplářů při jejich prodeji a předzvěstí elektrizace celé této oblíbené modelové řady v blízké budoucnosti. Každé takové ,,menší“ šestiválcové porsche se už nyní stává dobrou investicí. My běžní uživatelé však nechceme investovat, my si ta auta chceme užívat. Tedy jezdit. A podobná situace nastává i v dalších automobilkách, kde jsou dosud dražší verze s osmi a šestiválci postupně stahovány z výrobních linek a nahrazovány ,,mohutnými“ litrovými tříválci s různým počtem turb a kompresorů. Stejné platí pro výkonné a technicky vyspělé diesely, jejichž současné vlastnosti hraničí s technologickým zázrakem, přesto jsou v nemilosti. Což samozřejmě přinese snižování nájezdů aut, růst cen těch dosud oblíbených a pro milovníky techniky a silných motorů s krásným zvukem totální soumrak. Nesmíme zapomínat ani na další šílenost v podobě omezování rychlosti na tempo šneků, které na nás zkouší připravit zelenomozci. Opět se ohání ekologií, klimatem a přidávají bezpečnost. Ve skutečnosti jde jen o další utahování šroubů a omezování svobody pohybu, protože to omezení nic z výše uvedeného neovlivní. Reálné výsledky to přináší pouze v podobě naštvanosti řidičů a ironickém úsměvu těch, kteří vášeň pro auta a motorky nikdy nepochopí.

Až budete v médiích sledovat další zprávy o tajících ledovcích, oteplování a stoupání hladin moří a oceánů, měli byste si uvědomit, že jde o pouhou manipulaci s vědomím. Množství produkovaného CO2 člověkem se rovná 4%. Zbytek si vytváří miliony let příroda sama, a to mnoha způsoby. Stačí jedno uplivnutí některé z činných sopek a celá autodoprava je naprosto nevinným odvětvím s minimální produkcí CO2. A NO2 produkované domácími zvířaty je úplně směšné v porovnání s tím, kolik zvěře se po planetě vždy pohybovalo. Špinavá hra s lidským myšlením je jen nástrojem k omezování nás všech. Největším problémem jsou dlouhodobě především odpady (mimochodem, likvidace starých izolací a výroba nových na zateplení domů je další obrovská zátěž pro přírodu), také chemie používaná v různých odvětvích včetně potravinářského a zemědělství. Elity si s námi pouze hrají a jejich ,,zelená“ politika míří nikoliv k čisté planetě, ale k jejich větším ziskům, moci a likvidaci větší části lidstva. Naučme se pracovat s odpady a můžeme mít v garážích dvanáctiválce, k obědu steaky a na stole krásné ovoce a zeleninu z našich farem. Před tím je však třeba se zbavit zeleně se tvářících liberálů, obchodníků se strachem a nenasytných nadnárodních koncernů vlastněných šílenými miliardáři. Ne klima, ale tito lidé vedou lidstvo k sebevraždě.

Jindřich Kulhavý

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x