6.4.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Trend

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Agentura SANEP včera publikovala svůj nejnovější průzkum volebních preferencí. A v řadách vládních stran propukla tichá, dobře utajená hrůza. Opozice a „protisystémové strany” totiž neustále posilují, zatím co Pětikoalice slábne před očima. Dokonce až tak, že by se ve volbách, pokud by probíhaly na konci letošního března, dva z jejích pěti členů vůbec nepropracovali do Sněmovny.

Největší opoziční strana, Babišovo ANO by získala 33,1 %, ODS premiera Fialy 13,3%, Bartošovi Piráti 9,9%. Čtvrtá by skončila SPD, se ziskem 9,6 a za ní pátý, nováček, Rajchlovo PRO s 6,4%. Ven ze Sněmovny by vypadli Rakušanovi STANaři a Jurečkovo KDU… Ta čísla hovoří jednoznačně. Žádnou „progresivní” koalici z toho nestluče ani kouzelník.

Rozhlédneme-li se ale pozorněji kolem sebe, po Evropě, mimoděk s překvapením hvízdneme. Změna, kam se podíváš… Odklon politických aspirací evropského obyvatelstva od, „stále těsnější Evropy” a liberálního pokrokářství, je teď na našem kontinentu tak nějak „trendy” a my se vezeme se v jakémsi novém, evropském hlavním proudu. Pro příklad můžeme třeba do Finska. Tam před pár dny volebně zvítězila Národní koaliční strana (NCP) – hlavní finská konzervativní strana – s 20,8 % hlasů. Na druhém místě skončili „pravicově populističtí” Finové s 20,1 % a proevropská, vládní Sociálně demokratická strana (SDP) se propadla na třetí místo s 19,9 %. Začíná se vyjednávat o koalicích, nicméně jedno je už jisté.  Nějaká další progresivní eurohujerství už ve Finsku neprojdou.

Volili i Bulhaři. Na prvních dvou místech skončily v zásadě prozápadní strany. Ale na záda jim těsně dýchá (údajně proruská) strana “Vazrazhdane” (Obrození) s 14,15%. Nějakou jakž takž západní koalici tu sice vytvořit mohou, ale na nejrůznější progresivní výstřelky, nebo minulou vládou plánované, brzké přijetí eura, mohou zapomenout. Podstatný je však trend. Bulhaři volili v krátkém čase už poněkolikáté a „protisystémová” Vazrazhdane pokaždé posílila. Od loňského října třeba o pěkných 102 000 hlasů.

V Nizozemsku se letos nevolilo do Parlamentu, ale zato tu před pár dny proběhly volby místní. Do samospráv. A tyto volby drtivě vyhrál nováček – protestní, narychlo vzniklá strana farmářů a zemědělců BBB, vedená Caroline van der Plas. Svůj program postavila na odporu proti evropské politice snižování stavů hospodářských zvířat a řízené likvidaci evropského zemědělství, kterou holandský, progresivní premier Rutte s nadšením prosazuje. Zemědělci získali 19,19%. Vládní, Rutteho partaj jen 11,17%.

U sousedů, na Slovensku, se teprve volit bude. Nicméně čerstvé průzkumy favorizují hlavní opoziční stranu, Ficův Směr – 17,6%. Za ním odštěpenecký, Pelegriniho Hlas-SD – 17,1%. Následují eurohujeři z Progresivního slovenska – 12,1%. Dál už je jen drobotina. Ovšem to největší překvapení se skrývá až na jejím chvostu. OĽaNO, strana bývalého premiéra Matoviče, by se do Sněmovny, se svými 4,3% ani nedostala. A to v minulých volbách slavně zvítězila s 25%… Trend hromadného odvracení od progresivismu a euronadšení by v tom neviděl snad jen slepec.

Ve Francii se letos volit nebude. Ale čerstvý, právě vydaný průzkum společnosti Elabe pro stanici BFM TV říká, že pokud by se prezidentské volby ve Francii konaly dnes, lídryně tak zvané krajní pravice, Marine Le Penová, by v nich porazila současnou hlavu státu, Emmanuela Macrona. Vedla by v prvním kole a ve druhém by získala 55 procent hlasů… Ani v Řecku se letos nebude volit. Ale popularita „krajní pravice” dělá těžkou hlavu místním eurohujerů už nadlouho dopředu. A tak ze zoufalství vymysleli a v únoru schválili nový zákon, zakazující zločineckým organizacím kandidovat v národních volbách. Jde o to, že podpora strany Zlatý úsvit (tedy tzv. protievropských fašistů) nabývá na síle. Její klíčové vůdce sice současná vláda uvěznila a stranu označila za „zločineckou organizaci”, ale ti syčáci chtějí kandidovat i z vězení, což jim dosud řecká legislativa umožňovala. No tak se jim to zarazí speciálním zákonem.

A podobně bychom mohli dlouho pokračovat. Loni to byli Švédové a Italové, kteří dali vale evropskému progresivnímu liberalismu, a to i přes neuvěřitelný tlak Bruselu a nadnárodních organizací. Také Maďaři si také svého Orbána podrželi, Evropské komisi (i naší Pekarové) navzdory…

Zkrátka začíná to působit dojmem, jako by na mapě Evropy vyskakovaly tu a tam drobné ohníčky. Hnízda odporu.  Jako by se už euro-elitám nedařilo skrývat, že ten oficiální, evropský zelený a progresivní liberalismus masy nepřijaly. Ba právě naopak. Že nový, Bruselem plánovaný šťastný svět, plný větrníků a solárů, jehož obyvatelé bydlí ve sdíleném, jedí trávu, přepravují se na kole, nadšeně podporujíce vše odlišné, úchylné, jiné a cizí, vyděsil nadkritické množství obyvatelstva. Kteří pochopili, že „oni” ty šílenosti myslí vážně.

Ne, tohle ještě zdaleka není konec bruselského blbnutí, grýdýlů, genderování a tlaku na rozbití všeho normálního. Ale budeme-li parafrázovat Winstona Churchilla – není to konec, není to ani začátek konce, ale je to konec začátku. „Oni” mají stále ještě většinu trumfů v rukou. Vlastní hlavní média a peněz si natisknou, kolik bude třeba. Ještě můžou zkusit mnohé, drtivé finty, „psyops” a volební podvody. Ale jedno je už teď jisté. Současné směřování Evropy a vládnoucí režim už leze krkem nadkritickému množství občanů, a to ve většině zemí EU. A „oni” to už se všemi svými médii a penězi nezvládají zakrýt.

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x