4.4.2023
Kategorie: Společnost

Stačí jedno drobné ideologické zaváhání a jste jen nicka

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Svoboda patří za mříže! Jako vážně?! Slova bývalého moderního pětibojaře a olympijského vítěze Davida Svobody o tom, že politika do sportu nepatří, vyvolala nevídanou bouři. Český olympionik totiž obhajoval kroky Mezinárodního olympijského výboru, který doporučil návrat ruských a běloruských sportovců na sportovní pole. Svoboda doslova řekl, že je osobně přesvědčen o tom, že politika do sportu filozoficky nepatří a skutečnost, že tam prakticky už dávno je, že naše předchozí generace i ta současná sport před politikou neubránily, je smutným faktem.
 
Svobodův názor následně odsoudila například ministryně obrany Jana Černochová (ODS), hokejový brankář Dominik Hašek či novinář J. X. Doležal. Ten dokonce prohlásil, že Svoboda patří za svá slova do vězení, protože schvaluje genocidu na ukrajinském obyvatelstvu.

Co takhle to celé obrátit naruby, nechat Svobodu na svobodě a těm třem křiklounům zavolat na pomoc slavného psychiatra Chocholouška. Jak to vnímáte vy?
 .
Tak Svoboda se už veřejně kál, nasypal si popel na hlavu, nechal se seřvat od Černochové, přijal trest, provede příslušné rituální tanečky, kterými dokáže, že stále stojí na té správné straně (jak sám řekl) a libtardí svět je zase v pořádku, ne? Doležal, Hašek i Černochová neztratili bdělost, včas odhalili závadné myšlení a bez jakéhokoliv prodlení hříšníka napravili tak nějak po jezuitsku. 
.
Budiž to varováním pro všechny libtardy! Doba je zlá, nepřítel útočí a nic neznamenají vaše minulé zásluhy. Je úplně jedno, že jste zvítězili na olympiádě. Je úplně jedno, že jste dlouhá léta reprezentovali tuto zemi a vykonali jste pro její renomé hodně dobrého. Je úplně jedno, že jste byli vzorem pro celou generaci mladých sportovců. Stačí jedna blbá věta a nevykonali jste vůbec nic. Stačí jedno drobné ideologické zaváhání a jste jen nicka, na kterou nastoupí čekisté. Uvědomělost především pane Svobodo! Kam se na správný a jediný povolený názor hrabou vaše sportovní výkony, nicht wahr? 
.
Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová nedávno prohlásila, že český veřejný prostor se zvrhl v boj lží, dehonestací, vulgarit a urážek. Jak hluboko a jak dlouho ještě můžeme padat, než narazíme na ono pomyslné dno?
.
Ještě dlouho, hodně dlouho. Ještě tu nemáme žádné Dachau s nápisem “Pravda a láska macht frei,” ještě tu nemáme uranové doly plné vězňů, ještě tu nemáme občany druhé kategorie, i když se na tom už pracuje. Zatím máme jen pražskou kavárnu. Ještě se toho hodně musí připravit. Ještě je zapotřebí vykastrovat svobodu slova, je zapotřebí zapálit srdce k věření mladým lidem, je zapotřebí z dezolátů udělat nelidi, je zapotřebí zapojit celý státní aparát včetně škol, učitelů rektorů a studentů. Je zapotřebí zlikvidovat všechny zárodky svobodného myšlení a postarat se o ein Reich, ein Volk, ein Fiala.  A to nejdůležitější – je třeba tomu říkat demokracie. 
.
Žijeme, zdá se, v jednobarevném světě – v době fialové. Dokonce ani padesát odstínů fialové se už nepřipouští. Jsme vážně už blízko okamžiku, kdy nebinární „to“ v manželském svazku s umělou inteligencí ovládne svět?
.
Ale kdepak. Žádná umělá ani neumělá inteligence svět neovládne. Svět vždycky ovládne hrubá síla. Svět ovládnou ti, kteří jsou ochotní druhé za své myšlenky vyhazovat z práce, zavírat, případně věšet. Svět ovládnou ti, kteří si pro své násilí najdou nějaké dobré zdůvodnění. Inteligenti zpravidla nemají důvod vůbec svět ovládat. A umělá inteligence bude vždycky hloupější než přirozená blbost. 
.
Já osobně to vidím tak, že se blížíme k okamžiku, kdy si všichni postupně stahují masky, přestávají si hrát na demokracii a svobodu a postupně ukazují své pravé tváře. A my najednou vidíme, že ono to nemá duši, ale jen velké břicho. Že to nemá mozek, ale má to pořádnou tlamu. 
.
Z nedávného průzkumu agentury SANEP, který si zadala Společnost pro obranu svobody a projevu vyplynulo, že se nadpoloviční většina Čechů bojí otevřeně vyjadřovat své názory a že mají pocit, že se do jejich životů vrací cenzura a omezování svobody projevu. Jak to vidíte vy?
.
Jsem rád, že tušení nás všech konečně potvrdil i sociologický průzkum. Ostatně, co si budeme povídat, doba je prostě absurdní. Když se vám na jedné demonstraci sejde majitel miliardového koncernu s odboráři a najdou společnou řeč, tak to už musí být pořádný šrumec, ne? Když je možné zapomenout na zásluhy olympijského vítěze, je možné jedním škrtem pera zlikvidovat mnohaleté investice do energetické infrastruktury či automobilového průmyslu a nikomu to vlastně nevadí, tak co je divného na tom, že lidé se bojí mluvit? Kdyby se nebáli, tak by se něco takového přece nikdy nemohlo stát. Jen naprostý magor by ničil třicet let práce kvůli tomu, že si to tak přejí v Bílém domě.  Jen naprostý blázen by za války zaváděl grýndýly a emisní povolenky. A přece se to stalo. 
.
Problém není v tom, že se prostí lidé bojí mluvit. Problém je v tom, že se bojí mluvit i ti, kteří svým oborům rozumějí, ale bojí se, že dopadnou jako David Svoboda. A tak raději mlčí. 
.
 Prvnizpravy.CZ

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x