2.4.2023
Kategorie: Ze světa

Orbán varuje před tajným plánem EU: Ocitnou se evropské mírové jednotky na Ukrajině?

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

V nedávném rozhovoru maďarský premiér Viktor Orbán řekl: „Do předních linií mají být vysláni mírotvorci, mírové síly ze zemí EU. Pokud k tomu dojde, přiblíží se třetí světová válka.“


Podle Viktora Orbána zní navenek plán na vyslání desítek tisíc mírových jednotek na východ Ukrajiny, o kterém už mluvili hlavy států zemí EU, lákavě. Tyto jednotky EU mají oddělit obě válčící strany a zajistit tak zónu příměří. Mělo by tak dojít k rychlému konci krvavých bojů.

Maďarský premiér ale v tomto plánu vidí extrémně velké nebezpečí: „Blížíme se s ním ke třetí světové válce,“ říká Viktor Orban v nedávném rozhovoru pro Kossuth Radio.

Mírové jednotky ze států EU by samozřejmě mohly pomoci Volodymyru Zelenskému jako nové jednotky ochrany hranic.

A je celkem jasné, jak to Orbán myslí: Pokud na troskách Bachmutu a dalších frontových měst budou stát německé, britské, francouzské, polské a možná i rakouské mírové jednotky, může velmi rychle dojít k incidentům – první výstřely mohou vést k přestřelkám, pak eskalují masivní válečné akce. To by znamenalo, že by se země NATO a EU dostaly do dramatického vojenského konfliktu s Ruskou federací.

Motivaci, která stojí za vypracováním plánu EU vyslat mírové síly do předních linií na Ukrajině, není těžké uhodnout. Ukrajinským ozbrojeným silám v současné opotřebovací válce docházejí zbraňové systémy a munice, ale také stále více vojáci. 1200 km dlouhou frontu je nemožné udržet se stále se zmenšujícím počtem bojeschopných mužů.

Vláda v Kyjevě stále tají aktuální počty obětí, ale podle vlastních prohlášení ztratily prapory rozmístěné u Bachmutu až 80 % svých vojáků. Vojenští pozorovatelé v západní Evropě navíc vědí, že na Ukrajině opět probíhá radikální vlna náboru: do armády jsou násilně odváděni i extrémně mladí chlapci a starší muži.

Orbán proto varuje: “Naše bezpečnost je ohrožena.” A v rozhovoru pro maďarskou rozhlasovou stanici řekl: „V každém případě je válka čím dál brutálnější a krvavější. Maďarské obyvatelstvo je znepokojeno, naše bezpečnost je ohrožena. Musíme dosáhnout příměří – pouze pokud k němu dojde, jsou možné mírové rozhovory.“

 

Ivan David

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x