10.3.2023
Kategorie: Ekonomika

Řetězce a drahota potravin

Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Dostali nás jen tak na podnose bez boje a ještě jsou jim někteří naši spoluobčané vděční. To fakt normální člověk nevymyslí.

Český obchod v Teplicích je takový malý český zázrak. Paprika tam stojí 39,-Kč, kapusta 15,-Kč atd. Česká majitelka na otázku jak to, že je to u ní tak levné odpověděla, že i ona musí zdražovat, ale je to o korunách a rozhodně není důvod nasazovat takové ceny jakou jsou v cizích řetězcích a podotkla, že všechno je to o maržích. Stačí se podívat na seznat supermarketů a jejich vlastníky. Skoro všechny patří Německu a my je tady skvěle živíme protože to, co si dovolí u nás, si doma nedovolí. Češi jsou blbci a prasata. Ano, to je jejich uvažování.

Lidi vy jen pláčete a co z toho? Úplně v klidu se dá klidně žít bez předražených sraček které stejně nemají skoro žádné vitamíny. Vyhoněné je to ve skleníku, zalité chemií a pak dostanete bezva cenu 180 kaček za papriky. Vykašlete se na to ať to těm Fricům shnije. Co takhle si vzpomenout, že dřív nám vitamíny zabezpečovalo  v zimě zelí, kořenová zelenina, cibule, česnek, brambory atd. Přišlo jaro léto a užili jsme si paprik, rajčat, melounů a všeho co u nás roste měrou vrchovatou. Přestaňte být rozežraní a jezte abyste žili a ne abyste život prožrali. Kdo si ještě pamatuje brambory na loupačku a k tomu kyselé mléko, lepenici, kubu, kyselo a takhle bych mohla pokračovat dál a dál. Život není o pitomých supermarketech.

Pořád je to jen o nás, o Slovanech na které se Západní svět dívá přes prsty a jsme pro ně jen debilové se kterými si orají podle svých not. Dejte jim už sakra naše noty a nekupujte to. Ti by se divili až by jim šel prodej dolů. To by se zlevňovalo. Vůbec nejlepší by bylo kdo může nakupovat v českých obchodech. Vím, jsou jen dva, ale pak jsou farmáři a různé obchůdky českých prodejců, tak jim dejte sakra vydělat. Splnil se jim sen ze kterého jsou hotoví. Dostali nás jen tak na podnose bez boje a ještě jsou jim někteří naši spoluobčané vděční. To fakt normální člověk nevymyslí. Postavili Slovana proti Slovanu, krádeže už ani neskrývají a začínají nám bezva politické procesy. Co by si to nelajzli když můžou.

Západní řetězce

Německo – Lidl a Kaufland si v posledních letech udržují pozice nejsilnějších řetězců v Česku podle tržeb. Obě značky patří pod německou společnost Schwarz Gruppe se sídlem v Neckarsulmu.

Německo – Řetězce Billa i Penny vlastní německá družstevní skupina Rewe se sídlem v Kolíně nad Rýnem. Ta vznikla jako sdružení několika obchodníků.

Nizozemí – Supermarkety a hypermarkety Albert patří akciové společnosti Ahold Delhaize, která sídlí v nizozemském městě Zaandam.

Rakousko – Hypermarkety Aholdu v Česku se původně jmenovaly Hypernova, v roce 2009 sjednotily název se supermarkety Albert.

Británie – Britský řetězec Tesco ovládá akciová společnost Tesco PLC, která je roztříštěna mezi mnoho menších akcionářů.

Německo – Velkoobchodní řetězec patří německé společnosti Metro AG se sídlem v Düsseldorfu.

Německo – Hypermarkety Globus patří pod německou společnost Globus SB-Warenhaus Holding.

České řetězce

Svaz českých a moravských spotřebních družstev, Skupina COOP sdružuje 46 spotřebních družstev, která mají přes 100 tisíc členů. Dohromady provozují přibližně 2500 prodejen, což je v součtu největší síť v Česku. Působí i pod názvy jako Jednota, Konzum, Terno či Tuty.

Družstvo CBA sdružuje přes 1000 prodejen s potravinami především v menších obcích, provozuje i velkoobchod. Majitelem a předsedou je Roman Mazák, který má v CBA 90% podíl. Zbylých 10 % ovládá Klára Lunardon Dubská, která ve firmě zastává pozici ředitelky. Značka CBA původně vznikla v Maďarsku, Mazák získal takzvanou master franšízu pro ČR.

 

MILENA DOUŠKOVÁ

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
62 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x