8.2.2023
Kategorie: Politika

Slibem nezarmoutíš

Sdílejte článek:

URZA

Jen co skončily prezidentské volby vítězstvím kandidáta podporovaného vládou, přišla tato vláda se zvyšováním daní, jež je v přímém rozporu s jednoznačnými sliby koalice SPOLU (doslova: „MY DANĚ NEZVEDNEME“), které jim vyhrály parlamentní volby.


Ne že by mě to jakkoliv překvapovalo; ne že bych čekal cokoliv jiného. Tak se dělá politika – slibem nezarmoutíš; a navíc proč šetřit, když máš možnost zvýšit si příjmy bez ohledu na vůli těch, kdo to platí. A proč si to nenačasovat hezky po volbách…

Představte si, kdyby s Vámi takto jednal kdokoliv jiný než stát – lži, podrazy, porušování dohod, výhružky násilím, náhlé změny stanovisek hned poté, co od Vás dostane, co potřeboval. Jak byste takové jednání označili? U státu tomu říkáme politika.

Ač je to v naší společnosti pevně zakořeněnou normou, mně to opravdu vadí; vadí mi nedobrovolné vztahy založené na donucení, manipulaci, lžích a podvodech. Nevěřím, že jsou v pořádku jen proto, že je drtivá většina lidí ze zvyku považuje za normální.

Zasvětil jsem velkou část svého života práci na změně této normy; a budu se tomu věnovat i nadále. Věřím, že díky každodenní snaze všech libertariánů – třeba dávno po mé smrti – většinová společnost odmítne násilné donucení coby prostředek k řízení lidí.

Zároveň se domnívám, že na první pohled slušní lidé jako Petr Fiala či Petr Pavel v mocenských pozicích tento cíl oddalují. Vystupují důstojně, uhlazeně, dokonce až mírumilovně – čímž vytvářejí dojem, že je všechno v pořádku; jenže ono není.

I když pominu etiku zdanění jako takového, je podvod slíbit (bez podmínek), že nezvýším daně, a pak je zvýšit; ať už to zdůvodní jakkoliv. Když Vám prodejce strhne z karty víc, než kolik vyúčtoval, je to také podvod bez ohledu na to, zda stojí před bankrotem.

Pamatuji si tu slávu, když SPOLU vyhráli volby a vypráskali Babiše do opozice; připomínala tu slávu, když Pavel vyhrál volby a vypráskal Babiše kamsi. Pamatuju všechny ty řeči o kultuře politiky; konečně nám budou vládnout slušní lidé…

Problém je, že došlo možná k nějakým kosmetickým změnám, ale podstata zůstává stejná. Ti „slušní politici“ také lžou a podvádějí, jen se u toho tváří uhlazeně a rozumně, takže na to každý hned zapomene (na rozdíl od Babišova nesnesitelného pořvávání).

Babišové a Zemanové dělají své prasárny tak, že to každému slušnému člověku hne žlučí, pamatuje si to a ten pocit se střádá. Fialové a Pavlové prasí tak, že si méně pozorný člověk ani nevšimne; a když ano, za měsíc už o tom neví, jelikož v rádiu nezazněla kunda.

Netvrdím, že vláda Babišů a Zemanů nemá zas jiné nedostatky; jen mi připadá, že tento aspekt je masivně opomíjen. Fialové a Pavlové mají od mainstreamu bianco šek lhát a podvádět, protože tím v davech nevyvolávají emoce, takže to většina lidí prostě zapomene.

 

Urza

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x