3.2.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Globalistův nářek

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Na počátku letošního roku to vypadá, jako by byla o dobré zprávy nouze. Řada přemýšlivých lidí prožívá jakousi formu „depky” či kocoviny s pocity, že ať dělají, co dělají, nic podstatného okolo sebe neovlivní a všechno jde jaksi do háje. Ve světě, Evropě, i v naší zemi. Že všeliké nadnárodní, mocné a zlovolné síly právě triumfují… A přitom je pravda někde úplně jinde. Poslechněte si následující globalistický pláč!

Na posledním Světovém ekonomickém fóru, na samém konci loňského roku, vystoupil Richard Edelman, generální ředitel globální komunikační korporace Edelman. Člověk, který po desetiletí tlačí do světa globalismus, nadnárodní neziskovky a vydává každoroční, celosvětové průzkumy důvěry v různé organizace. Jak globální, tak i státní anebo neziskové. A z jeho projevu zaznívalo vše jiné, jen ne uspokojení či dokonce triumfalismus.

Prohlásil, že mezi všelikými smutky, které ho v poslední době trápí, je tím nejhorším “snížení důvěry” v radikální nevládní organizace. Propad, který pozoruje v celé euroamerické civilizaci. Obvinil z něho nespecifikované pravicové skupiny. Směrem ke svým neziskovým miláčkům pak řekl: “Moje hypotéza je, že pravicové skupiny odvedly opravdu dobrou práci při odebírání hlasů nevládním organizacím.  Zpochybnili vaše zdroje financování. Spojili vás s Billem Gatesem a Georgem Sorosem.  Říkali, že jste světoobčané, na rozdíl od toho, co skutečně jste, že jste totiž místní.”

Další, čerstvou a bolestnou ranou globalismu, podle Edelmana je, že lidé, kteří nesouhlasí s tak zvaným ESG financováním projektů (to je moderní posuzování investice podle environmentální udržitelnosti a souladu s cíli Green dealu, bez ohledu na ekonomičnost a návratnost) prý tlačí prostřednictvím zmanipulovaného veřejného mínění na ubohé woke firmy a jejich progresivní management. Zesměšňují a zpochybňují koncept ESG a s ním i celou Zelenou tranzici. Až se ty nešťastné podniky, banky a pojišťovny bojí o svých cílech v oblasti ESG otevřeně hovořit. Jeho slova vzápětí potvrdil i zástupce dalšího, globalistického spolku – Anti-Defamation League. Řekl, že společnosti se začínají vyhýbat explicitnímu používání ESG jako firemního cíle. Že to lidi kritizují. Edelman sice povzbudil společnosti, aby od enviromentálního ESG neustupovaly a držely se pevně, ale vládl všeobecný pesimismus, nakolik to pomůže.

Podobnou ukázku zmatků a nezvládání situace v nejvyšších globalistických kruzích, prezentovala i prezidentka United Way Worldwide Angela Williamsová, vystupující v rámci páně Edelmanova fóra. Sdělila ostatním potíže, do nichž zabředla jedna aktuální, progresivní aktivita v USA. Výměna sporáků. Američtí environmentalisté totiž zahájili kampaň za výměnu běžných, plynových sporáků v amerických domácnostech za sporáky elektrické. Kvůli klimatu, planetě a tak. To víte, emise… Narazili však na tuhý odpor. Chudší vrstvy se nechtějí svých sporáků vzdát. Williamsová k tomu uvedla, že politici musí najít přístupnější způsoby, jak prezentovat své nápady. Jako příklad uvedla, že by se těm chudým měly navrhnout nějaké výhodné půjčky.  Prostě akce – přemluv bábu, ať se ještě více zadluží! Ať si půjčí na výměnu fungujícího sporáku, kterou si nepřeje a jejíž smysl nevidí, ve jménu ideologie, které nevěří…

Pesimisticky vyzněl i diskusní panel “Jasné a přítomné nebezpečí dezinformací”, který v Davosu uspořádal bývalý moderátor CNN (a zasloužilý propagandista globalismu) Brian Stelter. Hned na úvod označil dezinformace za ústřední problém naší doby – všechny ostatní problémy jsou až za ním. Na plná ústa pak přiznal, že to, co se nazývá dezinformacemi, představuje skutečnou, existenční hrozbu pro lidi, v Davosu shromážděné.

V rámci jeho panelu vystoupila i „naše” Věra Jourová. Toho času, z Božího dopuštění, místopředsedkyně Evropské komise. Seznámila přítomné s evropským bojem proti dezinformacím. Uvedla, že 90 % žádostí o odstranění neždoucích na Facebooku v Evropě pochází od vládních agentur. Z toho je vidět, že se orgány EU, jakož i vlády států, v únii sdružených, fakt snaží. Pochlubila se, že „řídící orgán, pro který pracuje, už kriminalizoval nenávistné projevy”. Že tohle prostě Evropa zmákla, na rozdíl třeba od takové Ameriky, kde první dodatek ústavy podobným zákonům brání. Ale nakonec svůj projev skončila smutným, pesimistickým konstatováním, že „většina toho, co je kategorizováno jako dezinformace, je legální projev”. Bohužel. Takže se to úplně všechno šmahem zakázat (ani potrestat) jaksi nedá.

Hezky tenhle Davosský festival globalistického nářku popsal americký komentátor Tucker Carlson: “Závěrem letošního Světového ekonomického fóra je, že lidé, kteří nejsou na Světovém ekonomickém fóru, mají příliš mnoho svobody projevu. Příliš mnoho špatných nápadů. A příliš mnoho příležitostí k rozhovoru. Pořád spolu mluví. Zastavte je, aby v tom nemohli pokračovat!”

Co si z toho globalistického kvílení vzít? Optimismus, pochvalu a ocenění! Podařilo se vám něco fantastického! Vám, kteří píšete, posíláte, čtete a šíříte. Vám, tisícům drobných, lokálních a zdánlivě ničím nezajímavých lidiček. Nabourali jste globální propagandu! Podařilo se vám vykolejit miliardový, hypermoderní, nablýskaný expres, na kterém ta davosská parta pracovala roky. Jen díky vám je důvěra v „oficiální zprávy” nablízku nuly. Ze jmen oslavovaných (a miliardami vyfutrovaných)  „hrdinů globalizace”, jako Gates, nebo Soros jste učinili toxickou značku. Slovo „aktivista” se stalo nadávkou, pojem „neziskovka” získal nádech něčeho jako mor a antrax dohromady. Kde jsou ty dávné časy, kdy zmiňovaný Richard Edelman s hrdostí psal, že „Nevládní organizace se po celém světě staly superznačkami”. Karta se obrátila. I díky vám.

Veliká řeka vzniká z tisíců nenápadných potůčků. Houba dřevomorka pracuje po dlouhá léta v tichu a nenápadně. Pod povrchem. Až jednou prožraný trám, byť mohutný a dubový, s rachotem povolí. Po čase se podobně projeví i každá, byť sebedrobnější činnost, na poli informačním. Jednou se synergický efekt těchto malých kapek spojí do řeky, kterou nepůjde zastavit. Má to smysl. Těm v Davosu už to začalo docházet.

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)