1.2.2023
Kategorie: Politika

Fake kampaň

Sdílejte článek:

DANIEL VAVRA

Prý to byla nejhorší volební kampaň v dějinách země, kde nevzdělaní hlupáci skákali extremistickým populistům na hnusné odpudivé dezinformace. Říkal předseda vlády.
No pojďme se podívat, kdo je šířil.

Kupříkladu 18.1. zveřejnil politik za STAN Matěj Hlavatý z volebního teamu Petra Pavla SMS zprávu, která jménem generála Pavla vyzývá lidi k mobilizaci. Seznam Zprávy (a další) následně napsal článek, ve kterém trvdil, že na policii se obrátili první lidé, kterým zpráva přišla. Tato zpráva doslova obletěla internet jako ukázka naprosto nehorázné Babišovy kampaně.

Problém je, že Babiš jí neposlal ani otevřeně, ani skrytě. Ani nikdo jménem Babiše. Žádná zpráva totiž neexistuje, což potvrdila policie, které jí nikdo navzdory tvrzení Seznamu neukázal i telefonní operátoři.

Nicméně dojem, že Petr Pavel čelí odporné dezinformační kampani už zůstal. Stejně jako pocit, že s podobnými lživými zprávami je potřeba zatočit. Což zastávají především lidé, kteří je šířili.

Je to podvod a šířil to člen předsednictva vládní strany, který pomáhal ve volebním teamu Petra Pavla a celá řada novinářů a médií. Člen strany, jejíž předseda připravuje zákon o dezinformacích. To je jak z nějaké parodie.

O pár dní později napsal Babiš blbou výzvu, aby si na něj lidé vsadili. Po té co prohrál obletěl internet obrázek, kterak se zhrzená volička Stanislava Prokopová dožaduje po Babišovi vrácení 7000 korun, které vsadila a prohrála. Měl jsem to na facebooku na zdi v mnoha variantách, vždy doplněno tím, kterak jsou Babišovi voliči debilové a podlehli jeho lživé kampani a dezinformacím.

Při bližším přezkoumání ovšem zjistíte, že skutečné jméno účtu Stanislavy Prokopové je @MerchDogecoin a má pečlivě promazanou historii, takže jediné co lze najít, jsou tweety směrem k Babišovi.

Nemyslím si, že účet s crypto názvem MerchDogecoin si založila nějaká naivní důchodkyně. Navíc po zjištění, že v dnes už smazaných tweetech tato osoba kupříkladu psala Elonu Muskovi, aby jí poslal 2048 dolarů, je jasné, že je to troll. S instagram profilem EliiStreamuje, kde jsou fotky nahých zadků.

Takže opět zcela zjevný fake. Stejně jako podobně medializovaný tweet pana Josefa, který se dožadoval vrácení vsazených peněz, protože je hloupý Babišův volič, přestože v tomto případě se opět jedná o zjevné trollení Babišova odpůrce, který na stejném účtu horoval za Petra Pavla.

Na tyto “tragédie” zase upozorňoval například ministr a předseda Pirátů Ivan Bartoš a psal o nich kupříkladu server Novinky.

No a zapomínat by se nemělo ani na “kauzu” “Tak hubu drž”, což údajně řekl Babiš svojí ženě na tiskovce a opět to prolétlo všechna média, přičemž to zcela zjevně neřekl.

Co na to asi tak říkají ti, kteří strašlivě brojí za cenzurování dezinformací a tady je zcela prokazatelně sami šířili a pomohli tak vzbudit dojem, že je šíří opoziční kandidát, na základě čehož mu dost pravděpodobně klesly preference?

Účel světí prostředky? Když to děláme my, tak je to ok? Neměl by jim twitter zrušit účty? Věra Jourová zasáhne do podobného ovlivňování voleb kdy a jak?

 

Daniel Vavra

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)