13.1.2023
Kategorie: Politika

Rozhodneme se správně?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Vážení čtenáři, Nova předvedla ukázku toho, jak vypadá mediální bahno. Prezidentská debata rozdělená na dvě části pro kandidátský plebs a šlechtu je výrazným ovlivněním voleb. Jak je možné, že si nějaké ušmudlané médium dovoluje rozdělit potencionální prezidenty rozdělit na outsideru a favority? Můžete si myslet cokoliv o senátorovi Hilšerovi, skutečně toho pozitivního najdete pramálo, ale jeho opuštění studia mělo v sobě logiku a musíme ho považovat za oprávněné. Veřejná dehonestace většiny volitelných osob ve prospěch protěžování tzv. Svaté trojice je porušením předvolebního spravedlivého přístupu médií k souboji o Hrad.

Samotná debata favoritů začala vcelku drsnou kritikou a střelbou do Babiše vyznívající jako kdyby ji sepsal Fiala. Možností k zneuctění bylo díky mnohaleté účasti na vládě nejvíce a Koranteng ho opravdu zkoušel shodit. Tepání do Nerudové bylo podstatně kratší a její obhajoba vlastních afér přešla záhy v solidní sebechválu. Moderátor Koranteng ji vcelku šetřil. Babiš byl velmi dobře připraven a bylo jen těžko rozeznatelné, v čem hovořil pravdu a v čem minimálně lehce blafoval. Nerudová byla výrazně nejslabší, přestože se aspoň občas snažila zapojit do přestřelky mezi Babišem a Pavlem. Petr Pavel působil vcelku klidně, přesto při jednomdotazu moderátora dokázal zareagovat impulsivně a zmínil Kalouska, od něhož měl tuto otázku opsat. Výsměchem občanům byla zmínka o svobodě slova, kdy jak Nerudová, tak i Pavel obhajovali její ořezání. Hovořit o dezinformacích a přitom vnímat, jak se jim při tom práší od úst, je drzostí. Dalším tématem byla ekonomika. V té dával Babiš Nerudové docela ,,sežrat“ její pouze teoretické znalosti, Nerudová se sice usmívala, ale spíše nepochodila. Je evidentní, že Babiš vychází ze své politické praxe. Petr Pavel zůstával spíše mlčenlivějším, přičemž to považoval za ukázku rozvážnosti.

Následovalo pár minut žvatlání, než došlo na pomoc Ukrajině. Pavel a Nerudová nezklamali a ukázali své nekritické a prolhané modrožluté srdce bijící mimo realitu. Babiš byl opatrnější s rozhodně diplomatičtější, signály by zaměnil za reálnou snahu ukončit konflikt na Ukrajině. Nerudová pak zaperlila svou protiruskou nenávistí a naprostou naivností, navíc neustále opakovala, že Babiš dává přednost zájmům Agrofertu před těmi státními. Opravdu neměla osnovy přímo od Fialy? Pavel se odvolával na partnery v NATO. Navíc z něj doslova číší jistý druh lampasáctví.

Dnes máme však ještě jednu zásadní věc. Tou je pokračování drsné ukrajinizace České republiky. Implantování Ukrajinců do státní správy pokračuje, přestože jsou často prvoplánovaně porušována veškerá pravidla pro přijímání pracovníků v ní, načež u nás Čechů je jejich dodržování vyžadováno. Nyní budeme citovat pracovnici jednoho z Pracovních úřadů: ,,Tak, kromě toho, že máme dostat náhubky od vnitráků formou zatím pohovorů, tak budeme nuceni kromě jiného Ukrajincům uznávat invalidní důchody. Takže naši lidé čekají na vyjádření posudkářů k žádosti o invalidní důchod měsíce a osobně mám ve skupině lidi, co přišli o nohu a nemají nárok na plný invalidní důchod a my jim máme hledat práci! Ukrajinci dostanou z našich daní i invalidní důchody!

Podmínkou novely je, že taková osoba s trvalým pobytem musí být bezúhonná, musí být plnoletá a musí ovládat jednací jazyk. No, a tím jednacím jazykem bude ukrajinština pro ukrajinské klienty Úřadů práce v regionech, pro pracovníky místních, městských a okresních úřadů atd. Takže původní směrnice EU o občanech členských zemí unie, aby mohli pracovat na úřadech jakékoliv členské země EU, se najednou v české podobě rozšiřuje i na válečné uprchlíky z Ukrajiny s trvalými pobyty, kteří přitom občany členské země ani Evropského hospodářského prostoru prostě nejsou. Ukrajinci si budou chtít stavět domy, takže na stavebních úřadech musí pracovat ukrajinští úředníci, na školských odborech budou muset pracovat Ukrajinci. Ještě dodám, že naši úředníci MUSÍ složit úřednickou zkoušku, jsem zvědavá, jak to vnitráci zařídí v případě Ukrajinců.“ Konec citace.

Ptáte li se, proč to zmiňujeme v souvislosti s volbami. Tedy proto, že Nerudová a Pavel jsou zastánci linie prosazované Fialovo vládou, zatímco Babiš se od ní odklání. Nerudová by byla loukou kohokoliv, kdo by ji chtěl ovládat a něco jí nabídnul, Pavel je pečlivě vyškoleným eurounijním i americkým agentem. Babiš je samorost, u kterého je složité odhadnout, s čím přijde, dá se však očekávat, že nebude hračkou v rukách Pětikoalice. Berme celou debatu jako divadlo. Možnosti prezidenta jsou omezené, ovšem jak Václav Klaus, tak i Miloš Zeman dokázali, že hradní pán nemusí být vždy v souladu s vládou. Ta současná je doslova hrobníkem České republiky preferující nenávist k Ruské federaci a podřazenost EU a USA. Je viníkem výrazné ukrajinizace naší země. A potřebuje silnou opozici. Ani jedna z komor jí oponenturou není, jedinou možností je poté osobnost prezidenta a jím jmenovaného předsedy Ústavního soudu. I proto považujeme Nerudovou i Pavla za nevolitelné. Držíme Vám i nám palce, abyste se při přidělování svého hlasu rozhodnuli správně. Hodně štěstí, republiko.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
87 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x