5.1.2023
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Lůza, která nechá každého padnout

Sdílejte článek:

PETR ZDOBINSKÝ

Ve veřejném prostoru se za 2 dny objevily informace o konci či pádu 2 firem – těžké strojírny Gearworks a tradiční obuvnické firmy Botas. Jedna skončila kvůli protiruským sankcím, které zavedli proukrajinští kolaboranti, druhá kvůli nákladům na energie. Firmy je rozvrátit snadné, ale sehnat kvalifikovaného pracovníka, vytvořit tým lidí, co mají zkušenosti, to snadné není. Pokud se rozvrátí týmy lidí s technologickým umem, se zkušenostmi, třeba je již nikdo znovu nedá dohromady. Výrobky, které mají přidanou hodnotu jsou něco jiného, než montovny plné gastarbeiterů, kteří po směně zevlují na veřejnosti, opíjejí se a zhoršují bezpečnost na ulicích jako třeba v Plzni, Stříbře, Boru u Tachova či u Kauflandu v Mladé Boleslavi.

Ve stejný den, kdy jsem se dozvěděl o konci firmy Botas, jsem slyšel v televizi pana Jurečku. Tak hloupého člověka jsem dlouho neslyšel. Vyprávěl báchorky o tom, že když je počet volných pracovních míst srovnatelný s počtem nezaměstnaných, tak je na to naše země skvěle. Jaká místo jsou nabízena často v inzerátech – hlídací služby, řidiči autobusů, řidiči e-shopů, výpomoc v gastronomii … To ovšem není pro každého. Vzhledem ke stávajícím nákladům na bydlení již je riskantní finanční dobrodružství se i přestěhovat a to nejen za prací.

Představy hloupého Jurečky jsou takové, jako když na burze budou nabízet akcie prodávající za 200,- Kč, kupující je budou poptávat za 100,- Kč a žádný obchod, žádný průnik nikdy nebude.

Hloupý Jurečka blábolil co si o nějaké digitalizaci. Digitalizace žádný chleba neupeče, digitalizace nevyorá brambory, digitalizace nebude řídit autobusy, digitalizace nebude řídit lokomotivy. V mnoha oborech lidské činnosti je důležitá intuice, empatie či zkušenosti, ne digitalizace. Jak se třeba budou dělat kontroly restaurací a obchodů v oblasti hygieny, digitálně ?? Nebo kontroly z finančáku, že by digitálně ?? Každý soudce, kterému přijde do datovky podání, si ho stejně vytiskne, aby si ho mohl číst a aby bylo ve fyzickém spisu.

Ve státní správě se počítače používají již od dob socialismu a zbytečných úředníků, alias parazitů stále přibývá.

Ještě o den dříve nám vyprávělo obtloustlé pirátské prasátko pan Lipavský, že on alias naše země vymezí velmocím jako Čína, Indie a Rusko, jaké budou mezi nimi vztahy …..

No nevládne nám lůza ?

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x