2.1.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Složité vztahy mezi Ruskem a Západem řešeny válkou

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Americký plukovník v penzi Richard Black, pracoval v Pentagonu, jako vedoucí Oddělení kriminálního zákona. Situaci na Ukrajině posuzuje podle dostupných informací, ale s nadhledem znalce. Říká, že současný útok dróny na vojenskou základnu v Rusku, která je od ukrajinských hranic vzdálena 650 km a kde jsou skladovány jaderné zbraně, byl neuvěřitelně troufalý zločin, dalo by se říci šílenství. NATO, Spojené státy, Británie – ti všichni se chovají jakoby opravdu chtěli rozpoutat jadernou válku.

Tak zoufalý čin znamená pouze jedno, že si jsou vědomi, že Ukrajina válku prohrála.

Je možné, že i předešlé zločiny, kterých se shora zmínění „spojenci“ dopustili, byly jakýsi zoufalý pokus o záchranu situace. Plukovník Black potvrzuje, že Amerika potopila ruskou loď Moskva, i se třemi stovkami mladých ruských námořníků. Dále Amerika zesabotovala Nord Stream plynovod, který jim ani nepatřil. Vlastní ho Německo a Rusko, pro které je to obrovská finanční a existenční ztráta.

Dnes je majitel plynovodu 2, což je Nord Stream 2 AG, pobočka Gazpromu, v bankruptčním řízení. Plynovod, který stál 11 miliard dolarů a byl dokončen již v září 2021, stojí od té doby nepoužitý, dnes dokonce zničený a jeho majitelé neví, kde sehnat peníze na splácení půjček a jiných dluhů. Napřed jeho spuštění brzdilo Německo, které na příkaz z Ameriky otálelo se započetím provozu. Majitel plynovodu jim samozřejmě měl čítat procenta z prodlení, což nejspíš neudělal. Později Amerika pro jistotu celý plynovod zničila – co kdyby náhodou Německo přišlo k rozumu a přestalo respektovat jejich zhoubné příkazy.

Švýcarské soudy, kde insolvenční řízení probíhá, protože Nord Stream 2 AG je registrován ve Švýcarsku, právě povolily 6-měsíční odklad, kdy má firma možnost postarat se o vyřízení pohledávek věřitelů. Je to již třetí odklad v tomto soudním procesu.

Plukovník Black dále říká, že Amerika rovněž zavraždila 13 ruských generálů, hned na začátku války. Tato zpráva se nějakým nedopatřením dostala do tisku a když se to President Biden dověděl, byl bez sebe vztekem. Nezlobil se kvůli činu samotnému; zlobil se, že to proniklo na veřejnost. Takže to vypadalo, jako by o tom věděl předem.

Není jisté, jestli Biden věděl o zmiňovaném útoku dróny na ruskou vojenskou základnu, kde byly uskladněny jaderné zbraně. Plukovník Black říká, že jako president o tom vědět měl. A jestli o tom nevěděl a někdo ten útok provedl bez jeho svolení, pak měl být viník okamžitě zjištěn a uvězněn. Tady se jednalo o ohrožení celosvětové civilizace, nemluvě o tom, že nepřipadá v úvahu jen tak napadnout druhou největší atomovou velmoc na světě.

Skoro to vypadá, že Rusko si nechává příliš mnoho věcí líbit a Západ s tím čítá. Když ještě byl Sovětský svaz, toho se báli a moc si na něj netroufali. Asi proto, že Stalin byl naprosto nepředvídatelný a hlavní vedení země bylo celé židovské, což je zcela jiná mentalita než Slované. Slované jsou (většinou) – jak řekl kdosi – příliš hodní a tak si o ně každý otírá boty. Už to, že Rusku trvalo od r. 2014, než se konečně řádně naštvali a vytáhli do boje.

Záminka k vyvolání 3. světové války

Spojené státy popírají jakoukoliv účast na válce na Ukrajině a stejně tak NATO. A přitom jejich špinavé pracky jsou vidět v každé sabotáži, v každém zákeřném útoku. Útok na jaderný sklad je možno považovat za úmyslný a zákeřný zločin. Vždyť výbuch toho skladiště by zničil celý svět. A Ukrajinci to pro ně provedou, protože jsou buď tak zaostalí, že neví, co způsobí jaderný výbuch, anebo je to banda sebevrahů.

Války byly začaty kvůli mnohem menším důvodům. Na příklad, 1. světová válka začala na pochybném základě vraždy dvou lidí a vyprodukovala 18 milionů mrtvých.

Druhá světová válka začala také podvodem, kdy byl Hitler vylákán do Polska kvůli hromadným vraždám německých občanů, kteří byli Versaillskou smlouvou připojeni k Polsku, spolu s územím, na kterém žili. V té době měl Hitler munice a válečné výzbroje asi tak na 3 měsíce. Ale Západ válku tak moc chtěl, že mu pomohli, jen aby už konečně začal. Ne že by byl Hitler takový lidumil, i on udělal řádnou dávku špinavé práce pro globalisty, aniž by pochopil, že útočí proti svým vlastním. 2. válka vyprodukovala 50 milionů mrtvých.

Kdykoliv se dva, nebo více národů mezi sebou bijí, tak se někdo další z toho raduje.

Ale proč chce někdo vyvolat 3. válku? To není snadné zjistit, protože něco takového se vymyká všem zásadám psychologie člověka, s výjimkou sebevrahů, masochistů a šílenců. Je možné, že se zde jedná o boj mezi skupinami našich tajných manipulátorů, kteří mezi sebou odjakživa soutěžili o vedoucí pozice a v dnešní době dochází k vyvrcholení této snahy.

Je jisté, že chtějí dostat Rusko za každou cenu, nemohou prostě upustit od možnosti rozkrást všecko jejich minerální bohatství a přírodní zdroje. Tito chamtivci a zloději jsou ochotni dát v sázku budoucnost celého světa, jen aby mohli Rusko vybrakovat, území rozporcovat a pak popuzovat jednotlivé úseky jednoho proti druhému, přesně podle hesla „rozděl a panuj.“

Už to, že na Ukrajině je víc než stovka amerických vojenských velitelů, kteří celou válku plánují, vedou a dohlíží na správné vykonání pokynů, říká víc, než pokrytecké popírání Washingtonu. A tito lidé ženou nezkušené Ukrajince do národní sebevraždy.

Příliš velké ztráty

Ruská veřejnost začíná být znepokojena tím, že se válka táhne tak dlouho a vraždění občanů Donbasu ukrajinskými vojsky stále pokračuje. Je jasné, že Rusko celou situaci značně podcenilo. Vojsko, se kterým na Ukrajinu vtáhli, by s největší pravděpodobností bývalo bylo postačilo, ale skoro nikdo nečítal s tím, že Amerika a NATO začnou pilně dodávat další a další zbraně, vojáky a žoldáky, západní vedení, čerstvé satelitní zprávy a všecko ostatní.

Jen kvůli tomu, že se válka tak dlouho táhne bylo také v bojích zabito více než 100 000 ukrajinských vojáků a asi 30 000 ruských. Jiní říkají, že těch ukrajinských je 150 000 a ještě k tomu je asi 35 000 ukrajinských vojáků nezvěstných, prostě zmizeli a nikdo neví kam.

Plukovník Black toto srovnává s Vietnamem, kde za 10 let války bylo zabito 58 000 Američanů. Kolik bylo zabito Vietnamců, pro jistotu neříká. Úmrtnost byla zhruba 485 lidí za měsíc, kdežto Ukrajinci umírají v počtu 500 až 700 vojáků denně! 7 milionů lidí již opustilo zemi, z nichž většina šla do Ruska, další pak do Polska, do Německa a jinam.

Prostí lidé ztrácí nejen na životech, ale jejich ztráty zahrnují i všecko ostatní. Zato výrobci zbraní, dobrodruzi a spekulanti, ti na válce vydělávají. Také Amerika zaznamenává značné zisky poté, co celé Evropě zabránila nakupovat plyn, ropu a jiné suroviny a nezbytnosti z Ruska a nahrazuje je dovozem svých vlastních produktů, mnohokrát předražených. Něco takového určitě už dávno plánovali a dnes jsou celí šťastní, že se jim to podařilo.

Ukrajinský President Zelenský má jen jeden úkol: držet válku v chodu jak nejdéle to jde. Má přikázáno bojovat do posledního Ukrajince a opravdu na tom odvádí dobrou práci: s takovou se k tomu poslednímu Ukrajinci brzy dostane.

Rusové neměli na vybranou

Celých 8 let sledovalo Rusko jak těsně vedle jejich hranic NATO a Amerika budují super silnou armádu, proti nim samotným. Celých 8 let trpěli odstřelování rusky mluvících občanů Donbasu a nemohli těmto lidem, které považují za své bratry, nijak pomoct. Když pak toto odstřelování nabylo na síle a docílilo 1400 raketových útoků denně, pak už nešlo mhouřit dál nad těmito zločiny oči a pak konečně vtáhli na Ukrajinu.

Rusové nebyli na válku připraveni. Dokonce ani nemobilizovali, na Ukrajinu vtáhli s minimálním počtem vojska a válečného vybavení. Ukrajinci byli tehdy v přesile 3:1, což vůbec nedávalo Rusům možnost proti nim vyhrát. Ukrajinci byli také velmi dobře vycvičení Západem a vybaveni západními zbraněmi, které byly mnohem lepší, než stará Sovětská výzbroj, která na Ukrajině zůstala. S ničím z toho Rusové zjevně nečítali.

Dnes je situace opačná. Rusové mají k dispozici obrovskou armádu, nové vojenské vybavení, velké množství letadel a nesčetné množství drónů. Mají všecko, co potřebují a nové posily jsou již na cestě. Zato Ukrajinci jsou u konce sil, vojenská výbava minimální, vojsko vyčerpané a v beznaději, zásobování špatné, nebo žádné.

Vyjednávání o mír?

V dubnu 2022 poslal President Zelenský Presidentovi Putinovi pětistránkový návrh na mírovou dohodu. Obě strany předběžně souhlasily s jeho podmínkami. Rusové byli ochotni vytáhnout ze zabraného Donbasu a ponechat si pouze Krym. A pak se v Kyjevě objevil neohlášen britský Premiér Boris Johnson (mimochodem, on sám je ruského původu, jeho děd byl významný židovský rabín v Moskvě). Johnson řekl Zelenskému přímo, že jestli si chce podržet přátelství a finanční přízeň Západu, tak musí s válkou pokračovat. Západ dal obrovské peníze do všech těch zbraní, které na Ukrajinu naposílal, tak chce vidět nějaký návrat na svých investicích.

V té době bylo velice málo válečných ztrát a kromě Donbasu, který Ukrajinci neustále odstřelovali, nebylo ani moc zničeno. Uzavřít mír by bylo bývalo to nejlepší řešení. Jenže Zelenský chtěl dál brát, co Západ nabízel a tak válka pokračovala.

Dnes už Rusové vyjednávat nechtějí. Přece nepostavili celou tu obrovskou válečnou mašinerii a nenavozili ji na Ukrajinu a do Běloruska proto, aby nakonec ustoupili a neměli vůbec žádný užitek ze svého vítězství. S největší pravděpodobností zaberou brzy i Oděsu a Ukrajina se stane poměrně malou, chudou zemí, bez přístupu k moři a bez ceny pro roztahovačné NATO a Spojené státy.

Plukovník MacGregor je podobného názoru

Vysloužilý plukovník Douglas MacGregor si myslí, že Ukrajina pravděpodobně přestane existovat. Při nedávné návštěvě ukrajinského Presidenta Zelenského ve Washingtonu, se americký President Biden vyjádřil, že „Americký lid stál vždycky na straně Ukrajiny a bude ji podporovat tak dlouho, jak to bude nutné.“ A pak dodal: „Budeme podporovat Ukrajinu tak dlouho, jak dlouho bude existovat.“

Věděl snad něco? Tušil snad něco? Byl to plán? Celý Západ, Ameriku nevyjímaje, je pod dojmem, že Ukrajina vyhrává po celé čáře, že jsou to hrdinové, zatím co Rusko, ti ubožáci, jen ztrácejí a jejich prohra je otázkou několika dnů, ne-li hodin.

Plukovník MacGregor si proto myslí, že tak, jak celá záležitost postupuje, Ukrajina brzy přestane existovat. A Amerika, která tuto zemi do války nahnala, jim v tomto směru není ochotna pomoci. Až politikové ve Washingtonu pochopí, že situace na Ukrajině je v přímém rozporu s tím, co doposud media hlásila (správně to měli dávno vědět), budou se dožadovat poslání vojska na Ukrajinu. Jenže něco takového není možné. Amerika není na boj s Ruskem připravena, leda že by poslali na bojiště namísto sebe pár Rumunů a nějaké Poláky.

Zato Rusko je k boji s Amerikou plně připraveno! A to je ten problém. Amerika nemá ani potřebnou munici, nemají válečné zařízení, nemají dost vojáků. To nejlepší řešení by teď bylo přikázat Zelenskému, aby přestal válčit a začal s Rusy vyjednávat.

Zatím ještě Američané nechápou, protože media jim to nedovolí, že ukrajinská armáda je na pokraji naprostého kolapsu. Statisíce mrtvých a raněných, které ztratili, nejsou schopni nahradit. Dnes už verbují a berou na frontu mladé chlapce, od 13 let nahoru a říkají tělesné postiženým, že jejich vada není žádná výmluva, že musí také nastoupit. Jenže toto přidává na frontu obrovské množství nevycvičených amatérů, kteří doopravdy nejsou ve válce k ničemu a v boji jenom zavazí.

93. pluk ukrajinské armády musel být v současné době odvolán z Bachmutu, kde probíhají urputné boje, protože 70% z nich zahynulo. To je hotová katastrofa. A až Rusové začnou s jejich hlavním a posledním útokem, pak to bude ještě horší. Američané pak budou moci sledovat, jak se jejich domek z karet hroutí pod tíhou pravdy.

Jak k tomu přijdou ubozí, obyčejní lidé na Ukrajině, kteří byli vrženi doprostřed celého konfliktu a nikoho jejich utrpení nezajímá? A jak k tomu přijdou ubozí, obyčejní lidé v Americe, kterým to trhá srdce, když vidí tak hrůzostrašné strádání. Sami ovšem nechápou, že jsou stejně tak oběť této války jako ti chudáci kdesi daleko, na Ukrajině. Teď ještě to není tak zjevné, ale ten plán je, že v budoucnu nebudou od Ukrajinců daleko.

Obrovské přemísťování bohatství

V této válce, stejně jako v každé jiné, se totiž jedná jednak o zabití co největšího počtu lidí, ale také o obrovské přemístění financí a jiných hodnot. Amerika posílá na Ukrajinu obrovské množství peněz, o které okrádá své vlastní lidi. Tyto peníze ale na Ukrajině nezůstanou. Něco si tam nechají, Zelenský a spol. si je nacpou do vlastních kapes a ještě k tomu přidají, co seberou lidem. Malá část padne na udržování ukrajinské mašinerie v chodu, na platy vojsku, peníze pro vládu. Ale podstatná většina půjde zpátky do Ameriky, což dříve obstarávala – kromě jiných – také finanční společnost FTX, kterou vedl Sam Bankman.

V Americe dostane tyto černé peníze Ministerstvo obrany (Pentagon), který za jejich podstatnou část nakoupí válečnou výzbroj, aby nahradil staré kusy, předtím „věnované“ Ukrajině. Výrobci zbraní se napakují a jejich zisky potečou proudem do banky.

Další část přijde rozdat jednotlivým korporačním podpůrcům vládního aparátu a investorům do zbrojařství. A tito, oplátkou za dobré služby, ulijí část jednotlivým členům Kongresu a Senátu za dobrou práci pro jejich zájmy.

Takže to celé je jedno složité schéma úplatků, kdy jsou černé peníze rozdávány všem dokola kolem, kteří jsou na tomto podvodu zúčastněni. Proto mnozí američtí Republikáni ustoupili od svých zásad a spolu s chamtivými Demokraty schvalovali neuvěřitelné sumy finanční podpory pro Ukrajinu.

Jenže – až na konec všecko skončí, kdo bude ty peníze, které Ukrajina nedostala, splácet?

V současné době odsouhlasil americký Kongres (a Senát udělá to stejné) neuvěřitelnou sumu 1,7 bilionů (to je 1,7 a 11 dalších nul, neboli 1,712) na nejrůznější, vesměs pochybné výdaje. 45 miliard z těchto peněz půjde na Ukrajinu. Takže vojensko-průmyslový sektor se opět zaraduje a prostí Američané (a Ukrajinci) budou o to víc okradeni a o to víc zadluženi.

Zajímavý pokus s AI

Byl učiněn zajímavý pokus s „Artificial Intelligence“ (AI, počítačová inteligence), kdy byly počítači předloženy otázky, na kterou měl odpovědět. Samozřejmě, že napřed bylo do počítače vloženo řádné množství informací všeho druhu, ze kterých si mohl vybrat. Odpovědi byly překvapující svojí věrohodností. Jeden z úkolů, který počítač dostal, bylo vypracovat hodnocení vojensko-průmyslového odvětví. Jeho odpověď je zde:

Vojensko-průmyslové odvětví je souhrn vojenské obrany země a průmyslu, který vojsko zásobuje. Společně vytvářejí odvětví, které ovlivňuje veřejné mínění. Tento vztah je zdrojem obav pro mnohé lidi, kteří jsou toho názoru, že může vést ke zbytečnému růstu vojenských výdajů a k přehnanému spoléhání na vojenské řešení problémů.

Hlavní kritika vojensko-průmyslového odvětví je, že může způsobit plýtvání penězi daňových poplatníků. Vojenské zakázky jsou část udělovány předem vybraným skupinám firem, což může vyústit v prodražení objednaného zboží a služeb. Jako další, armáda často kupuje zbraně a vojenskou výbavu, která není potřebná, nebo není správně vybrána pro daný účel. To může vést k obrovskému plýtvání a k neefektivnosti, jelikož (finanční) zdroje jsou pak vkládány do projektů, kde nevytváří potřebné hodnoty.

Další obavy jsou kvůli tomu, že vojensko-průmyslový celek může narušovat rozhodnutí, týkající se cizineckých vztahů. Země s vyspělým vojensko-průmyslovým sektorem se mohou snadněji uchýlit k vojenské akci i tam, kde diplomacie by byla více na místě. To může vést ke zhoršování konfliktů a ke zvýšenému nebezpečí války.

Vojensko-průmyslový celek může mít rovněž záporný vliv na domácí situaci. Může odvádět zdroje z jiných, důležitých projektů, jako je vzdělání a zdravotní péče. Přídavně, vliv vojensko-průmyslového odvětví na různá řešení může vést k upřednostňování potřeb armádních dodavatelů před potřebami veřejnosti.

Někteří říkají, že vojensko-průmyslový celek představuje ohrožení demokracie, protože může způsobit, že některé malé skupiny s mocenskými zájmy získají nepřiměřený vliv. To může vést k nedostatku průhlednosti a odpovědnosti v rozhodování, stejně jako ke zkreslenému politickému procesu.“

Takže počítač je rozumnější než většina současných politiků.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
96 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x