27.12.2022
Kategorie: Ze světa

Když nemůžeme vyhrát na bojišti, použijeme propagandu

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Současná Ukrajina je zločinecký stát, říká Scott Ritter. Zrovna teď žádají od Ruska reparace za škody, válkou způsobené a vydání vedoucích osobností země pro soudní řízení, za válečné zločiny. Jinými slovy, Ukrajinci chtějí soudit Rusy za své vlastní válečné zločiny a myslí si, že jim to projde.

Západ šel dokonce tak daleko, že skupina britských soudců školí asi 90 ukrajinských soudců jak vést soudy proti ruským „válečným zločincům.“ První lekce se konaly na tajném místě a celý program má být velice intenzivní a také velice drahý. Podle předběžných zpráv, Ukrajinci mají údajně seznam 43 000 případů válečných zločinů, spáchaných Rusy.

Vedoucí britských soudců, Sir Howard Morrison, významný britský právník se vyjádřil, že doufá, že budou souzeni i hlavní vedoucí Ruska, stejně jako byl souzen bývalý jugoslávský President Slobodan Miloševič a hlavní vedoucí bosenských Srbů. Miloševiče posléze raději zasebevraždili ve vězení, aby nevyšlo najevo, že byl nevinen.

Morrison byl rovněž jedním ze soudců, kterým se podařilo odsoudit Radovana Karadžice za genocidu a jiné vážné zločiny. Vůbec jim nevadilo, že jednotlivec není schopen spáchat genocidu; něco takového je výsada vlád.

Moskva obvinila Kyjev, že nevěnuje pozornost důkazům, které jasně dosvědčují, že válečné zločiny byly páchány výhradně ukrajinskými jednotkami a že stejně tak ignorují videa, která dokazují mučení a vraždění ruských válečných zajatců. Také výpovědi těch, kteří byli z ukrajinského zajetí vysvobozeni formou výměny za zajatce ukrajinské a kteří potvrzovali mučení a kruté zacházení, jsou současnou „spravedlností“ naprosto ignorovány.

Ti souzení by měli být Ukrajinci,“ říká Scott Ritter. V Mariupolu, v Izjumu a v Buči vraždili nevinné civilisty, nemluvě o prokázaných vraždách válečných zajatců. Jsou tisíce svědků, kteří mohou tato fakta potvrdit, ale nikdo jim nevěnuje pozornost.

Podle něho je Ukrajina založena na válečných zločinech. Ukrajinská vláda vybudovala z válečných zločinců své vojsko, tak zvané Národní vojenské jednotky a dala jim k dispozici veškeré zbraně, aniž by tyto lidi jakkoliv prověřila. Dokonce i sodně prokázané zločince vypustili z vězení, vyzbrojili je a poslali na frontu.

A protože zločinci se vždycky starají pouze sami o sebe, když tito dostali všecky ty drahé zbraně ze Západu, jejichž příjem ani nemuseli potvrdit podpisem, pak se nemůžeme divit, že se většina těchto zbraní na frontu nedostala. Skončily v něčí garáži a odtud cestovaly skrze pašerácké stezky, kudy Ukrajinci pašují lidi a drogy a které používali odjakživa, až se nakonec objevily na černých trzích někde v cizině. Nežádoucí elementy tímto způsobem získaly protiletecké střely, proti-tankové Javeliny a jiné zbraně, které se jim správně nikdy neměly dostat do rukou.

Amerika a Západ posílali zbraně na Ukrajinu vlevo-vpravo, aniž by sledovali, co se s nimi stalo. Jakoby nevěděli, že posílají zbraně do té nejvíc zkoruptované země na světě, která dává možnost těm nejhorším násilníkům, zločincům a vrahům, aby řádili jak chtějí a málokdy je za to trestá. Takoví pak přivazují nevinné občany ke sloupům a nechávají je tam zemřít. Vraždí válečné zajatce, zatýkají a mučí i lidi z ulice, kteří se vůbec ničím neprovinili.

A tito zločinci prohlásili, že po skončení války bude muset Ukrajina udělat sčítání lidu, protože nemají přehled o tom, kolik jich zavraždili. A Amerika jim stále dál posílá peníze.

Rusové se poučili

Rok 2008 ukázal Rusku, že jsou hodně pozadu. Tehdy vedli krátkou válku s Gruzií, kterou sice vyhráli, ale tehdy si uvědomili, že jejich armáda za moc nestojí. Válečná strategie byla ubohá, komunikace špatná, nebo žádná, vybavení podřadné a organizace ještě horší. Pak začali všecko měnit. Už v r. 2014, když převzali Krym, byl vidět pokrok a o rok později, v Syrii již byli vysoce efektivní a od té doby se neustále zlepšovali.

Ruská ekonomie rovněž snadno přehodila výhybku z ekonomie mírové, na válečnou. Jejich zbrojní průmysl chrlí zbraně a munici rekordním tempem. Ruští vojáci, kteří jsou na bojišti, mají pravidelná období oddechu, kdy mohou přejít do zázemí, osprchovat se horkou vodou, dobře jíst a spát, zavolat domů, jak se věci mají.

Zato ukrajinští vojáci sedí někde v temné, studené díře a třepou se strachy, protože vědí, že Rusové mohou snadno zjistit jejich infračervený teplotní podpis a pak na ně mohou házet granáty a to není žádná legrace, když člověkovi padne takový granát do klína.

Posily nedostávají žádné, takže jsou neustále vystaveni válečnému stresu a ani nemohou spolehnout na nutně potřebné chvilky oddechu někde v zázemí, protože i tam je tma, zima, žádná voda, ani elektřina. A když volají domů, jejich blízcí jsou na tom stejně špatně, bez tepla, beze světla, děti často nemocné. Je to opravdu hrozné.

Ruská armáda a NATO

Dnešní ruská armáda, která bojuje na Ukrajině, je jedna z nejlepších, jaké kdy svět viděl, říká Scott Ritter. Sice bojují s omezenými prostředky a s omezenou vojenskou kapacitou, ale již za nějaký týden se na bojišti objeví dalších, čerstvě vycvičených 10 až 15 divizí a pak to všecko bude zcela jiné.

Ruský President Vladimír Putin se po 3,5 letech setkal s běloruským Presidentem Alexandrem Lukašenkem a nejen to, Putin se dostavil s vysoce důležitým doprovodem. Přijel s ním i Ministr obrany Sergěj Šojgu, Ministr zahraničí Sergěj Lavrov a Mluvčí Kremlu, Dimitrij Peskov. Taková delegace dodala celé záležitosti řádnou závažnost a hned na to vyrazily vlaky z Ruska, plné vojenské výzbroje, přímo na Bělorusko.

Během 48 hodin pak Rusko poslalo do Běloruska zhruba 73 dalších tanků, 20 bojových vozidel, nějaké S-400 rakety, Iskandery a hypersonické rakety. Vlaky a vlaky vojenské výbavy, tanků, vojenských vozidel, raket a nábojů cestují do Běloruska. Krátká videa těchto transportů jsou na stránce.

Americký plukovník letectva v penzi, James W. McConnell říká, že Rusko je mocnější než všecky NATO země dohromady. V současné době začala ruská armáda ničit na Ukrajině komunikační spojení a pokračují v ničení energetických zdrojů, mostů, cest a železnic, aby zabránili ukrajinským posilám dosáhnout hlavní jednotky. A až pak Ukrajinci pochopí o co jde, pak poznají, že stojí proti mnohem mocnější armádě než je jejich vlastní.

Také NATO se pak ocitne ve velmi nepříjemné situaci, kdy budou muset buď uznat, že ukrajinská armáda je poražena, anebo se do bojů proti Rusku zapojit. V tom případě je jejich možnost vyhrát tuto válku skoro nulová, protože jak plukovní přiznává, „Rusko je celosvětově vedoucí mocnost v záležitostech letecké obranné technologie.“ Něco takového slyšet od vojáka jeho pozice je velice neobvyklé. Také přiznává, že Rusko je o pět let napřed před Spojenými státy, ve vývoji hypersonických raket. To samo činí US proti ruským raketám naprosto bezbranné. Rusko má již dnes k dispozici několik raketových systémů: Kinžál, Kalibr, Iskander, Zirkon a ještě ke všemu Avantgardu.

Kdyby se NATO zapojilo do války proti Rusku, pak americká válečná loď, která je zakotvená ve Středozemním moři, mezi Itálií a Řeckem, bude napadena jako první. Tato loď není schopna se ubránit ruskému útoku hypersonických raket. Kdyby ji Rusové potopili, pak bude muset Taiwan navždy upustit od očekáváné americké pomoci v případě války s Čínou.

Amerika sama se vyčerpává tím, že udržují po celém světě 850 vojenských základen, což jim dává vzhled světového policajta. Něco takového, spolu se ztrátami v Afghanistanu, v Iráku, v Syrii a teď na Ukrajině rovněž nesmírně omezilo jejich možnosti. 20 let trvající posedlost bojůvkami na Středním východě jen přidala ke škodě a zatím Rusové a Číňané pilně zbrojili. Takže je možno směle říct, že Amerika dnes není neporazitelná, dodává plukovník.

Co se týče Číny a Taiwanu …

V Číně byl Xi Jinping právě zvolen na vedoucí místo a hned vyčistil vedení čínské komunistické strany. Vytřídil všecky pro-americké elementy, protože tito neustále navrhovali jednání s Amerikou a zlepšení obchodních vztahů. Dokonce ty čistky ukázali v jejich televizi. Bývalý předseda komunistické strany, také zastánce Ameriky, seděl přímo vedle Xi Jinpinga, když přišli chlapi v černém a odvedli ho, plus některé další, pryč. Dali ho do zvláštní místnosti a už nemá žádnou moc. Ne, nezabili ho, aspoň ne hned. Zemřel za pár dnů poté.

Týden na to se Xi objevil v centrálním armádním vedení, oblečen v maskovacím úboru a oznámil, že vyměnil celé východní armádní vedení. Možná tito nebyli dostatečně nadšeni tažením na Taiwan a tak je nahradil jinými, kteří nemyslí na nic jiného než na válku.

Řekl, že je připraven s válkou začít. Byl zvolen na dalších 6 let a během té doby má v úmyslu taiwanský problém s konečnou platností vyřešit.

Amerika na pomoc Taiwanu

Amerika se ráno tváří jako že souhlasí se spojením Taiwanu a Číny a odpoledne se zastávají samostatnosti Taiwanu. Chovají se jako by se připravovali přijít Taiwanu na pomoc proti Číně, ale ve skutečnosti na něco takového nemají dostatek ničeho. Nemají pořádnou armádu, ani zbraně, ty navozili na Ukrajinu. Jejich letectvo si příliš zvyklo létat v oblastech, kde není protiletecká obrana a kde je nikdo nemůže sestřelit. Armáda, která se celou dobu soustředila pouze na Střední Východ, je zvyklá bojovat v malých skupinách a v nenáročných situacích. A teď si myslí, že vytáhnou proti nepříteli, který celých 20 a více roků cvičil armádu s ohledem na napadení právě jich samotných.

NATO a americká armáda

Scott Ritter říká, že NATO má značný problém v tom, že si vůbec neuvědomuje své limitace. Považují ochotu vyjednávat, kterou Rusové neustále zdůrazňují, za slabost a nedostatek odvahy. Proto se rozhodli zabránit ruskému vítězství tím, že navozili na Ukrajinu obrovské množství válečné výzbroje a dodali k tomu stovky svých vlastních vojáků, hlavně velitelů, přestrojených za Ukrajince. Přesto nikdo nevěřil, že by mohla Ukrajina válku proti Rusku vyhrát. Byla zde spíš snaha protahovat celý konflikt co nejdéle, protože Západ si ve své nerozumné bláhovosti myslel, že takto může vyčerpat Rusko, ublížit mu a způsobit obrovské ztráty na životech, aby si Rusové už nikdy netroufli vytáhnout do války.

Amerika se postupem času zachovala úměrně nerozumně. V r. 2016 poslali veškeré těžké zbraně, jako tanky a děla do Německa a teď nemají žádné. Když zjistili, že Rusové mají tanků a děl obrovské množství, poslali rychle vojáky do Německa, aby je vycvičili v zacházení s tím, co tam předtím dovezli. Jenže takový výcvik trvá! Jak dlouho – půl roku? To je moc dlouho. A mezitím jsou tito vojáci zapotřebí proti Severní Koreji, na Taiwanu, proti Číně a na Středním Východě, kde Irán začíná vystrkovat růžky.

Dříve měla Amerika v Evropě také veškeré zásobování, které bylo schopno udržet celou armádu funkční, ale dnes je nemá. Jejich F-16 válečná letadla jsou stará a kdyby se měla zúčastnit skutečných bojů proti Rusku, tak by jim nejspíš upadala křídla. Množství protileteckých raket, které navozili do Evropy rovněž není dostačující, protože Rusové mají tisíce letadel, což je o hodně víc, než těch raket. A ve skutečnosti, Amerika dnes už není schopna vést skutečnou, pozemní válku, proti dobře vyzbrojenému a vycvičenému nepříteli, protože mezitím zapomněli jak se to dělá.

Spojené státy sice utrácí miliony na zbrojení, ale tyto peníze nejdou na správná místa. A ještě k tomu, není dost vojáků. Pentagon se zaměřil na vesmírné boje, na ovládnutí vesmíru a teď není dost vojáků a vojenského vybavení na obranu země.

To stejné je možno říct o všech zemích NATO: žádná z nich není schopna bojovat se skutečným nepřítelem. Britská armáda za nic nestojí, francouzská armáda je karikatura skutečného vojska a všichni ostatní jsou na tom jen hůř. Nějaké ty bojůvky sem a tam, kde druhá strana nemá potřebné zbraně, což je svým způsobem jaksi partyzánská válka, to by šlo. Ale vést skutečnou válku, se vším všudy, to nepřipadá v úvahu. Ještě tak Polsko, to by mohlo cosi dokázat, ale sami toho moc nezvládnou.

Ukrajina a propaganda

Dnes si Západ láme hlavu jak postavit armádu, která by byla schopna čelit Rusku a vůbec nechápou, že když to celá ukrajinská armáda ani s podporou NATO a Ameriky nezvládla, že něco takového není schopna jejich hrstka dobrovolníků docílit. Jenže tak, jak media lžou, kdy neustále vyzdvihují klady Ukrajinců a jejich hrdinství a veškeré jejich ztráty a jejich hanebné činy hážou na ruská vojska, tak na Západě zjevně uvěřili své vlastní propagandě a myslí, že Rusko porazí jako nic. Neustále se všude píše, že „Rusové bombardovali obytné části toho a toho města, nemocnice tam a tam“ a přitom to všecko dělají Ukrajinci! Je to úplně naopak!

Ale až válka skončí, pak vyjdou najevo zločiny ukrajinské vlády a armády a Rusové je budou soudit. Kdoví, jak se pak z toho media vyvléknou, když budou muset přiznat, že celou dobu lhali. Už dnes se na to připravují a začínají pomalu ustupovat. Zelenský už není ten hrdina, jako byl dříve. Ovšem sám se o to přičinil. Příliš často se provinil jak nerozumnými řečmi, tak hloupými činy a raketa do Polska tomu jen dodala. Dnes, kdy si jeho vojáci dělají co chtějí a vraždí ruské válečné zajatce, tak se to ani nesnaží skrýt. Ale je taky možné, že si vojáci nedělají co chtějí a zabíjet ruské zajatce mají přikázáno z Kyjeva.

Ukrajinci hrdě nosí odznaky neslavně známého nacistického Dirlewanger pluku, který byl složen z těch nejhorších kriminálníků, jaké Německo v té době mělo a nebylo očekáváno, že mnoho z nich válku přežije. Tito zločinci organizovali ve východní Evropě hromadné vraždy civilistů a zapletli se do každého válečného zločinu, ke kterému se dostali. Specializovali se na nahnání žen a dětí do stodol, které pak zapalovali a se smíchem stříleli ty, kteří odtud zkoušeli utéct.

Dnešní ukrajinští vojáci se pyšní odznaky této neslavné jednotky, zdobí se lebkami smrti a vším ostatním, co používali ti nejhorší nacističtí gauneři. A je hrozné, jak ochotně Spojené státy, Kanada a NATO těmto lidem pomáhají. Nikdo z nich nepátrá o co tady jde a přitom máme záměry těchto lidí přímo na očích, dávají je ven, na obdiv celému světu nejen svými hesly, slogany, odznaky, tetováním, ale i svými činy.

Podle Rittera je zde ten hlavní problém nedostatek intelektuálního základu na Západě, kvůli kterému nemohou rozumět Rusku. Není možno vyřešit problém, který není přesně a do detailu popsán. Ze stejného důvodu nemůže Západ schopně vyřešit konflikt, který vytvořil proti Rusku, protože těmto lidem nerozumí. Myslí si, že jsou slaboši, kvůli tomu, jak se na Ukrajině chovají a zatím Rusové zkoušejí ochraňovat své příbuzné. Pro Slovany je příbuznost důležitá; pro Anglosasy zjevně ne. Za dobrý peníz by prodali nejen Krista, ale i vlastní rodiče, o babičce nemluvě.

A tak se uchylují ke sprosté propagandě. Kdykoliv pustíte zprávy, tak Rusové odstřelují své vlastní pozice v Záporoží a bombardují Donbas, který předtím sami zabrali. Putin umírá, ruské lodě jsou všechny potopeny, ruští generálové páchají sebevraždy, vojáci desertují, tanky a děla nefungují, zato Ukrajinci jsou bohové, kteří vyhrávají po celé čáře a neustále napravují zločiny, které Rusové páchají.

Propaganda! To všecko je jen jedna obrovská, ubohá, nízká propaganda.

 

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,58 out of 5)
Loading...
87 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x