6.11.2022
Kategorie: Společnost

Fialova vláda znásilňuje mediální legislativu. Protestujeme

Sdílejte článek:
ZUZANA MAJEROVÁ/PETR ŠTĚPÁNEK
.
V souvislosti s naprosto neakceptovatelnou novelou mediálních zákonů, kterou aktuálně na sílu protlačuje Fialova vládní koalice, připomínáme, co v mediální oblasti navrhuje Trikolora.

.
Privátním provozovatelům vysílání chceme poskytnout větší svobodu pro jejich názorovou profilaci. Veřejnoprávní média mají naopak pokrývat celé názorové spektrum. Jejich problém není v tom, co vysílají, nýbrž v tom, co všechno nevysílají.
.
Svět elektronických médií se v posledních desetiletích dramaticky změnil. Jak co do technologií, tak co do množství programů.
.
Financování České televize a Českého rozhlasu se ale stále realizuje podle modelu z první poloviny 20. století. Nazrál čas ke změně.
.
Chceme zrušit povinné televizní a rozhlasové poplatky a provoz veřejnoprávních médií hradit přímo ze státního rozpočtu. Zároveň je nutné provést revizi mediální veřejné služby. Jak co do rozsahu, tak co do obsahu.
.
Českou televizi i Český rozhlas je potřeba zeštíhlit, jejich hospodaření podrobit skutečné veřejné kontrole a jejich zpravodajství a publicistiku otevřít celému názorovému spektru.
Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x