24.10.2022
Kategorie: Společnost

Podle průzkumu představují média mainstreamu největší hrozbu demokracii

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

V úterý jsme uvedli, že poslední průzkum NYT/Siena byl pro Demokraty katastrofou, když v hypotetickém střetu roku 2024 postavil Trumpa před Bidena a u nezávislých žen došlo ohromnému přebíhání k pravici. Průzkum zjistil, že pro Američany není nezávažnějším problémem klima, 6. leden nebo Covid (to si myslí jen pod 0,5 % lidí). Je to teď kombinace ekonomiky a inflace pro 44 %, kdy v červenci to bylo 36 %.

Průzkum rovněž zjistil, že 64 % Republikánů, 26 % nezávislých a 1 % Demokratů si myslí, že roku 2020 ve skutečnosti vyhrál Donald Trump, zatímco 97 % Demokratů, 29 % Republikánů a 64 % nezávislých, že je opravdu vyhrál prezident Biden.

Aby se šlo hlouběji, ptal se průzkum, zda je americká demokracie ‚v současnosti ohrožená‘, na což 74 % pravděpodobných voličů řeklo ‚ano‘.

Tyto respondenty pak požádali, aby různé lidi a instituce jako hrozbu seřadili. A kdo je vrcholnou hrozbou? Média mainstreamu, které 59 % lidí řadí jako „závažnou hrozbu demokracii,“ 24 % říká, že ta média představují jen ‚mírnou‘ hrozbu demokracii a jen 16 % si myslí, že vůbec nejsou hrozbou.

Stojí to za pár minut?

Jak uvádí Just the News:

Tento přístup k médiím je ohromujícím způsobem rozšířen u obou stran, kdy 95 % Republikánů, 83 % nezávislých a 70 % Demokratů prohlašuje tisk za hrozbu. Ale jen 38 % Demokratů média považuje za „závažnou“ hrozbu v porovnání s 80 % Republikánů a 53 % nezávislých.

V posledních měsících se dostaly prominentní mediální mainstreamové kanály pod palbu za líčení Trumpa a kritiků srpnové razie FBI na jeho floridskou rezidenci Mar-a-Lago jako hrozbu demokracie a národní bezpečnosti, kdy v některých případech unáhleně hlásily falešné nebo zavádějící informace.

Referování medií o razii v hlavních rysech připomínalo předchozí nyní už zprofanované zprávy s fámami o spiknutí mezi Ruskem a Trumpovou kampaní, aby vyhrál prezidentské volby 2016, kdy žurnalisté předčasně vytahovali povídačky o Trumpově vině na základě chatrných podkladů z anonymních úniků od vlády a z narážek.

Mezitím ve vládě zase Biden a jeho političtí spojenci včetně Demokratů v Kongresu opakovaně Trumpa a jeho spojence popisují jako nebezpečí pro základy Ameriky a varují, že samotná demokracie je v sázce, kdy sami sebe staví do pozice jejích zachránců. – JNT

 

 

TYLER DURDEN

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x