22.10.2022
Kategorie: Společnost

Přátelské varování

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Kromě hostů, o kterých pak píšu, mám i hosty, o kterých nikdy nepíšu. Prostě za mnou jezdí i lidi, kteří nechtějí, aby se vědělo, že u mě byli. Dozvídám se od nich různé ošklivé zákulisní informace, které vlastně ani nechci znát. Od té doby tvrdím, že dějiny naší polistopadové politiky, jsou dějiny podrazů. A ono to nebude platit jen o politice, ale tak nějak všeobecně. Rovný charakter je vzácnost, na kterou jen tak nenarazíte. Někdy si říkám, že jsem měl žít v rajské nevědomosti a komentovat politiku podle televizních zpráv, ušetřil bych si žaludeční vředy.

Ale na druhou stranu, ledacos se dozvím. Pochopil jsem alespoň základní vazby mezi stranami a jejich sponzory, pochopil jsem alespoň trochu, jak je propojená velká politika, velký byznys a velká justice, ujasnil jsem si, jak do toho zapadají státní zástupci, tajné služby, policejní plukovníci, právníci a novináři. A na rovinu – psát se o tom nedá, protože bych se už nikdy nic nedozvěděl. Nikdy nebudu moci říci, od koho jsem měl které echo, nemohu se pochlubit, kdo mě na co upozornil a jak.

K tomu mám odjakživa talent, objevit se u průseru. V práci spolehlivě přijedu na středisko, když se tam stane nějaký malér… A zjistil jsem, že mi to funguje i v politice. Jen jsem se objevil v kuloárech poslanecké sněmovny, hned jsem byl u věcí, které mi nikdo ani ukázat nechtěl. Jednou z toho budou dobré memoáry… příjem na důchod mám v podstatě zajištěný už teď, stačí si jen ty nejlepší fóry zapamatovat.

Dnešní článek bude z kategorie paranoia. Prostě už jsem se toho dozvěděl tolik, že to člověku nedá a i nové události si zařazuje do stejného kontextu. Neberte můj text jako pravdu pravdoucí. Jen jednu z možností. Ale pokud by se náhodou ukázalo, že to pravda je, tak jsme vítězství nad Pětikolkou blíž, než by se zdálo.

Zajisté vám neuniklo, že nový ministr životního prostředí nestihl ani nastoupit do funkce a už ho vyšetřují. Petr Hladík, toho času v Brně, měl údajně být součástí kartelu, který čachroval s městskými byty. Samozřejmě, když už máte takovou politicko- mafiánskou skupinu, tak nezůstanete jen u malých kšeftů. Postupně přejdete na větší a větší. Jednoho dne přijedou hoši v kuklách s brokovnicemi, nasadí vám klepeta a odvedou si vás, protože příslušný státní zástupce dá pokyn. Nagyová a Nečas by mohli vyprávět.

Zároveň proběhla zprávami taková malá noticka, že nám vyšetřují i mimopolitické aktivity Dona Pabla – tedy Pavla Blažka, ministra spravedlnosti.

Zbytek si přečtete v novinách… naši intervjuci se kolem toho přímo rojí, článek stíhá článek, jede jedna reportáž za druhou, policie vydává tiskové zprávy…

Já osobně si myslím, že je to varování. Mám totiž poměrně slušně podložená echa, že Lidovci (jak je jim podobné) jaksi usoudili, že stát vedle našeho derniéra a být s ním v jedné vládě, bude pro jejich budoucí preference doslova vražedné. A tak začali přemýšlet, že by se od svého pasáka tak nějak trhli a našli si nového. Mají s tím třicetileté zkušenosti. Marian Jurečka se stal šéfem strany právě pro tyto vlastnosti – je to člověk, který svým poslaneckým hlasem pomohl zavést EET a teď ho tím stejným poslaneckým hlasem zase zrušil. Ale on sám by řekl, že jednal podle svého vysokého morálního kreditu… Podle těchto vysokých evropských morálních hodnot už Lidovci začali vyjednávat, protože v politice se dočasně spojujete s lidmi, se kterými máte stejné zájmy proti lidem, se kterými dočasně nemáte stejné zájmy…

Stejně tak to byl právě Pavel Blažek, který mluvil o sociálním smíru, varoval své modroptácké kolegy, aby nepodceňovali situaci a psal SMSky na všechny strany, aby opoziční politici proboha udrželi své naštvané demonstranty pod kontrolou, protože situace je skutečně výbušná. I zde mám docela slušně podložená echa, že existují různá jednáníčka pod pláštíčkem nocičky, že by Blyštivý Péťa mohl být za určitých okolností odejít a vznikla by nová vláda, která by podle vzoru Německa začala tisknout peníze opravdu pořádně a sypala by je lidem, aby se uklidnili a nepořvávali na náměstích.

No a teď vidíte, že se nám derniér brání. V Brně se prý s těmi byty čachruje už dlouho, vrabci si o tom cvrlikají celá léta, nikdy se to neřešilo… A najednou šup, zatykač se podepíše a už se prohledávají lidovecké kanceláře. Ne, nic z toho nebude. Oni většinou tihle korupčníci nejsou úplně blbí a nenechávají stopy. Od dob Rathovy krabice s vínem se to dělá mnohem sofistikovaněji. Nejde vůbec o nějakou vinu a trest. Prostě jen bude dlouhá tahanice, jako v případě Nečase, Babiše a dalších, na konci z toho bude táhnoucí se proces končící osvobozujícím rozsudkem, nebo nějaká směšná podmínka za něco, co původně vůbec nebylo předmětem vyšetřování, jen to zničí několik politických kariér a dodá to patřičné signály případným pučistům.

Pokud mám pravdu, tak jsme hulákáním dosáhli docela dost. Oni se už perou mezi sebou a dělají to tak, jak jsou zvyklí. Intrikují, zapojují do toho kamarády státní zástupce, kamarády soudce, kamarády vyšetřovatele a zřejmě i kamarády agenty. Na každého něco mají… to je asi základní atribut vstupu do politiky. Do něčeho se namočit… Pak se už jen čeká, až se to bude moci použít. A použijí se i neuvěřitelné pitomosti. Třeba nezdaněné kabelky… Nebo se po soudech tahají tři jenerálové, kterým rozkazovala premiérova domina. Po pár letech to vyšumí do ztracena, ale politická škoda se už stala.

Za mě říkám: jen houšť a větší kapky. Jen se perte a žerte. Drolí se vám to. Premiér je kretén, všichni to víte a také víte, že vás přivede do neštěstí. A také teď vidíte, že se bude bránit, že se mu v záři reflektorů líbí a má ještě za úkol z této země vydojit nějakou tu pomoc pro Ukrajinu a USA a zdržet jakékoliv záchranné práce. Nevím, jak moc Lidovci pochopili signál od policejních vyšetřovatelů. Ale sledujme to, protože nám to ukáže, jak dlouho pětidemolice ještě vydrží.

Jurečko…. tik-tak, tik-tak. Každý den vedle Fialy vám bere i ty poslední šance na znovuzvolení. Dejte tomu ještě měsíc a začne vám to brát i šance na ledacos dalšího. Totéž platí i pro Pavla Blažka. Pokud za pár týdnů zjistíme, že i on byl odejít, tak alespoň víme, jak to Péťa hodlá dělat dál.

 

Vidlák

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (48 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x