17.10.2022
Kategorie: Společnost

Ovládnutí neposlušného občana I.

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Ovládnutí neposlušného občana díl PRVNÍ. A nezapomeňte: “NENÍ URČENO K VEŘEJNÉ DISTRIBUCI NEBO ZVEŘEJNĚNÍ!” Nic z toho jste neměli vědět, mají to na každé stránce.

Jak vysvětlit, že chudnete v zájmu vyšších cílů, že navzdory začínajícím krachům firem malých i velkých je všechno v nejlepším pořádku a jak nikoho nenecháme padnout, i kdyby se půl republiky už válelo v bahně. 
.
“Jakkoliv občané České republiky nejsou bezprostředně ohroženi na životech, dopady „energetické války“ již pociťují, a to zejména ve svých peněženkách. Postupně ztrácejí důvěru ve stát a hledí do budoucnosti s nejistotou, až strachem.” A to se musí změnit. Je potřeba lidem vysvětlit a ideálně něčím reálným podpořit, že nikdo nepřijde o bydlení, neskončí kvůli tomu v exekuci nebo zcela bez prostředků. Zatím tedy usmrkli rodinám s dětmi 5000,- na dítě a zastropovali cenu energií na nejvyšší úrovni v Evropě. Spíš tragické, než skutečně funkční, nicméně manuálu se drží a masa se dočasně zklidnila. Někteří se dokonce obdivně klaní. 
.
Ekonomika. “Ekonomika byla dlouhodobě zvyklá na nízké ceny energií a jejich nynější prudký růst nezvládne. V poměrně krátkém čase hrozí zastavování výroby, ukončování činnosti firem – a jejich přesun do zemí, které ceny energií účinně regulují nebo kompenzují – zvyšování nezaměstnanosti a strmý pokles růstu HDP.” Tady stojí za zvláštní zmínku, že víme, že jsou země, které cenu energií regulují ÚČINNĚ. Zatím co u nás se to dělá tak nějak na oko a k umlčení největší nespokojenosti lidí, nikoliv jako skutečná PODPORA. Prostě jen POPULISTICKÉ KECY A SKUTEK UTEK. 
.
Poznámka: Spotové ceny elektřiny se od roku 2010 až do roku 2021 pohybovaly pod 50 EUR/MWh. Aktuální průměr za rok 2022 činí 240 EUR.
.
A jak tedy přesně chudneme?
.
Počet domácností s příjmem pod hranicí chudoby vzrostl z 9 až 10 % během roku 2021 na 17 % v březnu roku 2022.
.
Chudobou jsou postiženy domácnosti s nízkým vzděláním (23 % příjmově chudých), z regionu Jihovýchod a Severozápad (18 %), samoživitelé (53 %) a nájemníci a podnájemníci (18 %).
.
V příjmové chudobě se rovněž nachází množství domácností s dětmi (15 %). Současně roste počet těch domácností s dětmi (24 %), jejichž čistý měsíční příjem nedosahuje mediánu a kterým
jejich úspory nevydrží déle než jeden měsíc.
.
Celkově narostl počet domácností, které po zaplacení běžných výdajů nic neuspoří, případně musejí sahat do rezerv. Loni bylo takových domácností 20 %, nyní je jich 34 %.
.
Výsledek?
.
“Většina české společnosti je současně přesvědčena, že stát nepodniká dostatečně razantní kroky pro zkrocení rostoucích cen. Kritičtí v tomto případě nejsou jen voliči opozičních stran, ale také zhruba POLOVINA PODPOROVATELŮ SOUČASNÉ VLÁDNÍ KOALICE!” 
.
A to vážení přátelé začíná být průšvih. Protože on opravdu nepodniká. A pokud se začnou bouřit i jeho věrní a nedejbože i polovina jeho úředníků a dalších vykonavatelů státní moci, bude to zajímavé. Tedy jak pro koho, že? Už víte, proč vymyslel pan Rakušan ten svůj systém monitorování a udávání členů státního aparátu a úřednictva? Už je vám jasné čeho, že se to tak bojí? 
.
Co konkrétně si pro nás připravili, tak to zase zítra. 
.

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x