2.10.2022
Kategorie: Politika

Senátní volby byly průlomem!

Sdílejte článek:

TOMÁŠ MĚŠŤAN

Tož, před šesti lety by se to zjevně ještě nestalo. I přes obrovskou mašinérii, kterou mainstream politici mají (peníze, média, stranické aparáty, poskoky z neziskovek atd…), se podařilo uspět dvěma nezávislým kandidátkám, na které mainstream čpěl síru a pomluvy.

.
Mainstream se teď sice snaží to vydávat za velké vítězství, ale není tomu tak. Antisystémoví voliči moc k senátním volbám nechodí, což je logické, nicméně letos pochopili, že je nutné to udělat.

Symbol voleb Vystrčil sice slaví, ale nebyl to drtivý úspěch. Tím by bylo postoupit už v prvním kole, což se mimochodem minulý týden podařilo kandidátovi za ANO. V Jihlavě byla nejvyšší volební účast a přišli voliči jak 5Koalice, tak opozice. Škoda, že ANO nenasadilo někoho lepšího, protože Nagyovou známe až teď, kdy ji mainstream vláčí už měsíc bahnem (taková náhodička, to soudní líčení v době voleb)…

Z 27 nových senátorů, jich je 7 z opozičních vod (ANO 3, ANO/ČSSD 1, ProMost 1, Nezávislý 2), což není málo.

Daniela Kovářová, jako nezávislá kandidátka a Jana Zwyrtek Hamplová (na kandidátce hnutí NEZávislých s podporou strany PRO), jsou oním průlomem. Bez velkých stranických aparátů, bez velkých peněz, bez podpory mainstream médií, ale s podporou voličů, se dostali do senátu.

Na ČT 24 je kádrovali celou dobu před volbami a i teď před II. kolem. Kádrují je i po vyhraných volbách, ovšem už ne s takovým nadšením…

I pro novou stranu PRO je to úspěch, když podporovala Janu Zwyrtek Hamplovou, když například kandidátka SPD ve II. kole na Karlovarsku nezvítězila.

Bude to ještě chtít hodně práce, ale jak je vidět, ta poctivá práce v regionu, kde kandidátky žijí nebo pracují se vyplatila.

P.S. Díky voličům na Plzeňsku a Kroměřížsku! Jen tak dál a houšť! Ono to přijde v celém státě!

 

Tomáš Měšťan

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)