28.9.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Evropská situace skrze myopické brýle Evropské unie

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Evropská unie právě přišla s novými zásadami, jak zajistit spolehlivé dodávky energií. Mají v úmyslu rozdělit všecky dodavatele podle jejich předpokládané spolehlivosti a úměrně je využívat, jak se vyjádřila velitelka, Ursula von der Leyen (dále: VDL) ve svém současném proslovu. Samozřejmě, že Rusko přijde zařadit mezi ty nespolehlivé, bez ohledu na to, že mají dodávky energie zakázány sankcemi, které na ně Evropská unie sama uvalila.

VDL doufá, že roztřídění dodavatelů podle jejich spolehlivosti, umožní snížení cen za dodaný materiál. Asi taky věří na Mikuláše.

Dnešní politikové už jsou tak nestydatí a drzí, že jim nic není stydno. Krmí nás naprostými nesmysly a nejspíš si ve své bláhovosti myslí, že jsme tak hloupí, že tomu věříme. Ovšem to rovněž vysvětluje, proč byla paní VDL dosazena do ředitelského křesla – ne každý by byl ochoten takové nesmysly říct na veřejnosti.

Chcete vědět, jak snadno rozeznat když politik lže? Když se jeho ústa pohybují.

VDL se rovněž pochlubila, že za jejího vedení se EU podařilo snížit závislost na ruském plynu ze 40% za loňský rok na letošních 9%. Přitom si nevšimla, že plynu je nedostatek, že se všichni hrozí zimy, že EU sama v zoufalství kupuje předražený ruský plyn přes Čínu, že zásoby mizí a protesty narůstají. Tahle dáma je úplný unikát ignorance.

Podle jejího názoru, Moskva „aktivně manipuluje evropský trh.“ Asi tím, že ze šesti jejich potřebných turbín jsou čtyři nefunkční, pátá se právě porouchala a Siemens nehodlá provést smluvně zaručené opravy kvůli sankcím, které na Rusko uvrhla Evropská unie. Šestá, opravená turbína je u Siemense v Mühlheimu a nemůže být doručena – také kvůli sankcím.

Výrobci energií dnes čítají neúměrné ceny jen proto, že se předpokládá, že bude energií nedostatek, takže budou prý muset platit přídavnou daň z těchto příjmů. Řekla, že „V těchto dobách, výtěžky musí být sdíleny a převáděny těm, kteří je potřebují nejvíc.“

Směšné! Přídavné daně půjdou samozřejmě do kufrů EU, ti je zřejmě potřebují nejvíc na podporování pochybných akcí. Na okrádané spotřebitele si nikdo ani nevzpomene.

EU chtěla ustanovit strop na ceny plynu a ropy z Ruska. Proč na místo toho nedají strop na ty, kteří tyto energie v Evropě prodávají? Proč nejsou tyto ceny hlídány? To, že platíme za tyto suroviny dvojnásobek jen proto, že jich možná v budoucnu nebude dost, je dokonalý nesmysl. Zatím jich zřejmě nedostatek není, takže cena by měla být stejná jako vždycky.

Nemluvě o tom, že energií může být nejen dostatek, ale i přebytek. Když EU přestane trucovat a podlézat Velkému tyranovi (kdokoliv to je) a začne konečně jednou jednat samostatně a v zájmu svých občanů, pak bude energie nadbytek. Všechno potřebné zařízení na to tady je.

Mluvčí ruského Ministerstva zahraničí, Maria Zacharova se k proslovu Leyenové vyjádřila, že „EU přehazuje ze ‚zelené‘ agendy na komunistickou ‚červenou.‘ To jediné, co ještě zbývá pro evropský proletariát všech zemí je spojit se a pak nastane čas, kdy dojde i k oživení Lenina.“ No, je možné, že ten čas už zde je.

Další lži a nepravdy

VDL dále fantazírovala o tom, že ruský finanční systém je před kolapsem. Mnoho mezinárodních firem odtud odešlo. Výroba aut poklesla, Aeroflot nemá náhradní součástky pro letadla a vojsko vymontovává čipy z myček na nádobí a z ledniček, aby je mohli použít ve vojenském zařízení. Ruský průmysl je v cárech.

To všecko řekla proto, aby mohla dodat, že sankce fungují a proto zůstávají!

A přitom je to všecko holý nesmysl. Ruský finanční systém před kolapsem není, čehož důkazem je neustále posilující rubl a snaha nahradit ho zlatem, což je pro Západ, který zlato nemá žádné, jakoby ho hladili proti srsti. Muammar Gaddafi také chtěl podložit libyjskou měnu zlatem a stálo ho to život.

Po pravdě, Rusové uvítali odchod cizích firem ze země, protože teď je mohou nahradit svými vlastními, což také dělají. McDonald stále dál peče ty stejné hamburgery, jenže pod jiným jménem a stejně tak se vede jiným výrobkům. A to, že nejsou náhradní součástky a firmy vydělávají čipy z myček a z praček, to je v současné době celosvětový trend.

Ten největší výrobce čipů je na Taiwanu a Taiwan má dnes jiné starosti než chrlit elektroniku. Převážná většina dalších výrobců, jako jsou Intel, Qualcomm, Broadcom, NVIDIA jsou v Kalifornii a ti mají též své problémy nejen kvůli nedostatku potřebných surovin a zdrojů, ale také kvůli neschopnému, komunistickému vedení země, které sabotuje podnikání a uvaluje na celou zemi další a další daně a zákazy.

VDL dále litovala, že neposlouchala hlasy ze střední a východní Evropy, které jí radily investovat do obnovitelných zdrojů energie. Prý dnes Evropě dodává elektrickou energii Ukraina i přes to, že sami mají potíže. Kde by tak asi Ukrajinci tu energii vzali?

Chlubila se, že před pěti lety se EU rozhodla vyrábět celou třetinu baterií přímo na svém území. „A opravdu, brzy budeme tyto baterie mít,“ řekla. Brzy? Jak moc brzy? Za kolik dalších let? A kde seženeme zdroje surovin a energie, když všecky pochází z Ruska?

Anebo: „Loni jsem oznámila,“ zpívala, „že Evropa bude vyrábět své vlastní čipy. A první giga továrna na čipy začne být budována v dalších měsících.“ Takže ještě pár let a třeba budou nějaké ojedinělé čipy. Jak to chce docílit, když dělá všecko pro de-industrializaci?

A pak volala: „Chci aby lidé na balkánském západě, na Ukrajině, v Moldavě a Gruzii věděli, že jsou součástí naší rodiny, že jejich budoucnost je v naší Unii a naše Unie není úplná bez nich.“ Jinými slovy, Západ hledá další zdroje, které vysávat a na kterých se parazitit, protože bez nich musí spolehlivě zkrachovat.

Také tvrdila, že si Evropa musí dát pozor na to, kdo podporuje školy a průmysl. Podle ní, cizí jednotlivci a instituce tím podminovávají evropské „hodnoty.“ Co tyto hodnoty jsou, nevysvětlila. Stálo by to za to vědět. Snad LGBT? Prý je nutné tyto hodnoty hlídat, aby nemohly být někým ze zahraničí ničeny. Proto je snaha uzákonit přísnou kontrolu těchto vlivů, které jsou „jedovaté pro naši demokracii.“

Jednak, evropský systém není demokracie, ale je to diktatura boháčů a oligarchů. A za druhé, stejné řeči vedli komunisté. Neustále se obávali vlivu odněkud ze zahraničí, který by ohrozil jejich svobodný a volný řád diktatury proletariátu. Jejich vedoucí členové diktatury proletariátu měli vysoké tituly, placená zahraniční studia a zkušenosti ze zahraničí. Po převratu v r. 1989 měli dostatek peněz, aby si mohli koupit nějakou slušnou kapitalistickou produkci.

A jak tak VDL řečnila, tak si nikdo ani nevšiml, že se Arménie a Azerbajdžán opět dostaly do válečného rozestupu. Azerbajdžán volal po pomoci z Ruska, zatím co Arménie prosila o pomoc Turecko, člena NATO.

Jeden válečný konflikt asi nestačí. Světové divadlo musí pokračovat dalším dějstvím.

Názor Maďarska je odlišný

Maďarský Premiér Viktor Orbán kritizuje politiku EU již několik měsíců. Při setkání vedení jeho Fidesz strany minulou středu (21. září 2022) zdůraznil, že místní potyčka na Ukrajině se změnila na globální ekonomickou válku, jejíž trvání odhaduje na celý zbytek roku a ještě další rok.

Podle něho, kdyby byly sankce proti Rusku odstraněny, ceny energie by byly okamžitě poloviční a inflace by se rovněž zmírnila. Bez sankcí by Evropská ekonomie získala dostatek síly na odvrácení blížící se hospodářské krize.

Bruselští byrokrati nám ve skutečnosti lhali, když tyto sankce na Rusko uvalili. Řekli, že sankce ublíží Rusku, ne Evropě a jejím lidem. Ale dnes je zjevné, že sankce působí mnohem víc škody Evropě, než Rusku. Maďarský časopis „Magyar Nemzet“ jeho slova publikoval.

Orbán zdůrazňoval členům vládnoucí strany, že musí dělat vše, co je v jejich silách pro to, aby Brusel tyto sankce odvolal, nejpozději do konce roku.

Rovněž obvinil bruselské byrokraty a Sorosovy neziskovky ze snahy sesadit jeho vládu a na její místo dosadit sociálně-liberální demokratickou koaliční stranu Ference Gyurcsanyho.

Je kladné, že se Premiér Orbán stará o dobro všech ostatních i tam, kde jejich vlastní vlády jejich dobro ignorují. A přitom Maďarsko samo není energetickou krizí v nejmenším ohroženo, jak poznamenal.

Evropská unie se mu za nesouhlas s jejich taktikami šílenců a sebevrahů odvděčuje tím, že míní Maďarsko odříznout od 7,5 miliard Euro finanční podpory, prý kvůli „korupci.“ Na jejich obranu se vyjádřil polský Premiér Mateusz Morawiecki, že bude oponovat všem EU ‚zákonitým‘ sankcím proti svým Visegradským spojencům.

Maďarsko mělo více střetů s Evropskou unií, která se jim dnes s největší pravděpodobností mstí. Maďaři nesouhlasili se sňatky osob stejného pohlaví, odmítli uplatnit transgenderové zásady a také odmítli nezákonnou migraci. Nemluvě o tom, že nepodporují sankce proti Rusku a jsou proti posílání zbraní Ukrajině. Prostě – chovají se normálně a to dnešní potřeštěný svět nechápe.

Senátor proti sankcím

Americký Senátor Rand Paul (syn člena Amerického kongresu Ron Paula) se diví, jak je možné, že v r. 2022, po všech ekonomických úspěších v historii, stojí Evropa před zimou, která má stejné podmínky jako v dobách středověkého temna.

Sankce byly vždy propagovány těmi, kteří je považovali za méně ničivé než války. Ale ve skutečnosti, sankce jsou válečný útok. Evropské sankce proti Rusku budou pravděpodobně v historických knihách zaznamenány jako skvělý příklad toho, jak neočekávané následky mohou sankce mít. Ne že by něco takového bylo potřeba, už dříve, v historii, sankce, které Napoleon Bonaparte uvalil na Británii jsou toho velmi dobrá ukázka. Tyto sankce nejen že Británii posílily, udělaly z ní světovou velmoc, zato Evropu málem zničily a velice ochudily.

Stejně tak se děje dnes, s Ruskem. Obdobně jako dřívější Anglie, když současná odbytiště vyschla, obrátili se jinam a prosperují dál, možná ještě lépe, zatím co původní obchodní partneři chátrají na pokraji chudoby. Evropany čeká krutá zima a ekonomický kolaps. A to všecko kvůli falešné víře evropského vedení v to, že sankce nic nestojí a dokážou donutit jiné země, aby dělaly to, co se od nich chce.

Nic nemůže být dál od pravdy. Sance zabíjí. A v tomto případě budou zabíjet nás.

Je nějaké řešení?

Určitě by pomohlo, kdyby ti, kteří mají vliv, donutili i Evropskou unii nazývat lopatu lopatou a ne bájit o vesmírné lodi. Jinými slovy, kdyby tito slepci začali vidět situaci správně a pochopili, co jejich země čeká. Tito lidé rozhodně nejsou ti, kteří by měli vládnout komukoliv, snad ani jejich vlastním rodinám ne.

Jenže něco takového je těžké docílit. Je nemožné probudit člověka, který předstírá, že spí. Anebo jak říká španělské přísloví, „Můžete koně přivést k vodě, ale nemůžete ho donutit pít.“

Druhá možnost, kterou my, malí lidé máme, jsou ještě pořád soudy. Ti, kteří nemají dost peněz na zaplacení účtů za energie, by měli soudit vlády, soudit Evropskou unii, soudit kdekoho mohou. Ať už sami, nebo spojeni do skupin, by měli soudně vymáhat nápravu, rozdíl v ceně, zlepšení situace, anebo odstoupení neschopné, či záškodnické vlády.

Není ale radno soudit na příklad „vládu“ samotnou, nebo „Ministerstvo.“ Vláda se změní a jiná vláda stížnost neuzná. Ministerstvo získá nové vedení, nebo zanikne a je po soudu.

Proto je třeba soudit jednotlivé osoby. Na příklad Premiér Fiala, ten je skvělý cíl takových soudů. To nevadí, že jeho výmluva je, že zmíněný zákon nepodepsal. On je ten, který o něm určitě věděl a jestliže nezabránil jeho vydání, pak je automaticky vinen. A když o novém zákonu nevěděl, pak je stejně vinen, protože neví a nesleduje, co jeho vlastní vláda dělá. Stejně tak členové české vlády jsou zjistitelní a každý z nich má na internetu uvedeny zákony, pro které volil.

Pak je zde další skvělý terč a to je paní Leyenová sama a všichni bruselští byrokrati. Jejich jména je snadné zjistit, sami se k tomu nabízejí svými proslovy po celé Evropě. Cítí se velice důležití, mají právo rozhodovat o osudech lidí, tak ať toto právo správně využívají.

V dřívějších dobách, které byly považovány za ‚doby temna,‘ by byli politikové, kteří by své země uvrhli do takových nesnází, za svoji neschopnost nebo proradnost pranýřováni a možná i popraveni. Byl by to spravedlivý trest. Dnes si tito politikové postupně zavedli mnohem mírnější zákony a předpisy. Ne kvůli nám, ale sami kvůli sobě. Dobře ví, že nedělají tu práci, kterou by dělat měli. Že necítí s národem, který je zvolil. Že často celý národ milionů lidí zradí za účelem zisku, nebo kvůli pokračování své vlastní, výnosné politické činnosti.

Proto by měli platit současným platidlem a to jsou soudy a vězení.

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)