26.9.2022
Kategorie: Politika

Volby: Český národ si potřebuje řádně “vymáchat hubu v louži”

Sdílejte článek:

JAN BITTNER

Volby skončily a co k nim říci? Musím se přiznat, že jsem docela rozčarovaný. Kdysi jsem někde zaslechl teorii, že si Češi nechají hodně líbit a že se zvednou, až když jim někdo sáhne na nákupní košík. Takže podle výsledku voleb soudím, že navzdory jasným indiciím, jaká katastrofa se na nás řítí kvůli servilitě a zaprodanosti vlády, zřejmě to ještě mnoha lidem nedošlo. Bohužel. Pořád ještě teče voda, na sporácích hoří ruský plyn (jaký jiný, že?), proudí elektřina a ty držky v zemi ještě nemáme.


Nejsem sázkař, z principu. Ale kdybych jím byl, šel bych si před volbami vsadit vysokou částku na to, že třeba v Jihlavě “Tchajwanec” Vystrčil vyletí ze Senátu jako papírovej čert a že ho převálcuje Dr. Nielsen. A výsledek? Neuvěřitelný. Tchajwanec 45 % a Nilesen 11…. Nebo v Mělníku jen cca 10% pro špičkového odborníka v energetice Ivana Noveského, který zná a umí realizovat zajištění plynu za rozumnou cenu stejně jako to mají třeba Maďaři. Dokonce i Jana Zwyrtek Hamplová, mediálně velmi známá bojovnice proti totalitním manýrům minulé i současné vlády se dostala do 2. kola na poslední chvíli a jen “o chlup”.

A u nás na Mostecku? Lidé volili v míře větší, než jsem si byl ochoten připustit a do druhého kola poslali kandidáty vládní pětidemolice, oba s cca 32%, zatímco erudovaná ekonomka, vlastenka a velká bojovnice, kterou nelze umlčet a přehlédnout, Ivana Turková získala “jen” 24%. Je to sice na SPD fantastický výsledek, ale celkově vzhledem k těm prvním dvěma “ještěrům” je zklamáním. Oba postupující do druhého kola, jeden nominant TOP 09 Jan Paparega, primátor Mostu a druhá Alena Dernerová, která se uchází již o třetí období v Senátu s dosavadními výsledky velmi diskutabilními a je politickou turistkou první třídy. Potřetí změnila dres a dokonce zároveň kandidovala na druhém místě do magistrátu v Mostě za ODS a nakonec skončila první. Takže lze to číst i tak, že voliči jsou s politikou ODS a TOP 09 spokojeni. Ať už se do Senátu dostane ten či onen, je asi předvídatelné, jak budou později hlasovat. Proti vládě určitě nepůjdou. Pro mě jsou však oba zcela nevolitelní, proto ke druhému kolu již nepůjdu. Je to pro mě volba výběru smrti utopením nebo oběšením.

Včera jsme se s několika přáteli shodli, že prostě si český národ potřebuje řádně “vymáchat hubu v louži”. A to nás zcela jistě čeká. Pak snad se mnozí proberou a otevřou oči.

 

Jan Bittner

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
89 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x