22.9.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Jsme ochotni být kvůli politikům hladem, zmrzat zimou a trpět beznadějí?

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Vláda je na to, aby pečovala o národ. Jestliže tuto službu nevykonává, pak musí být odstraněna. Dnešní vlády si napřed zavedou podmínky a znemožní lidem zformovat pomocné organizace, které by zemi zásobovaly životně důležitými potřebami. Zcela bezostyšně zakážou zemědělství, přikážou nenávist k některým státům, stíhají občany za nesouhlas s jejich názory a podobné diktátorské praktiky. A pak všem odříznou zdroje a řeknou: ‚běžte se klouzat,‘ slušně řečeno.

Česká Ministryně obrany Jana Černochová, což je člověk, který má bránit národ, šla dokonce tak daleko, že mínění vlády veřejně vyhlásila na Twitteru, když označila protestující proti vládnímu útlaku (proti zvýšeným cenám a nedostatku energie) za ‚fašisty‘ a napsala: „Má oblíbená slova pro každého (kdo věří ruským desinformačním stránkám) jsou: Běžte do ______!“ Možná ten text byl trošku jinak formulován, na Twitter nemám přístup a takto to bylo popsáno v  tisku. V angličtině byla ale její slova podána mnohem vulgárněji, než zde psáno.

Reakce na tento tweet byla obrovská. Jeden příspěvek se ptal: „Je to opravdu jak se Ministr obrany a člen Parlamentu České republiky vyjadřuje? Anebo se jedná o padělaný účet?“ Kdosi jiný se přidal, že to není jak má státní úředník jednat na veřejnosti a někdo další přímo napsal, „paní, vy jste hanba celé země.“

Černochová se pak vymlouvala, že tento výraz pouze opakovala po jednom ukrajinském vojákovi z Hadího ostrova, který se vzdal Rusům. Západní tisk na to odpověděl, že to byl voják, který byl právě ohromen ruským bombardováním ostrova.

Koho vůbec napadla taková hloupost, dosadit ženskou do pozice Ministra obrany?

Jedna věc je jistá, že pražská demonstrace měla velkou odezvu na Západě. Postupně se přidaly další demonstrace, v Německu, v Rakousku a snad i jinde. Ale ta pražská, svojí velikostí a svými požadavky, je všecky předčila.

Katastrofální situace na obzoru

Belgický Premiér Alexander de Croo se vyjádřil, že ‚pár dalších týdnů beze změn a evropská ekonomie se prostě zastaví.‘ Varoval, že ztráta průmyslu přinese s sebou společenské nepokoje a obává se, že bez ustanovení kontrolních opatření dojde ke katastrofě.

Prohlásil, že: „Další možnost, jak vysvětlit 450 milionům Evropanů, že situaci opravdu řešíme, už nikdy nebudeme mít. To, co dnes vidíme je obrovské vysávání prosperity z Evropské unie.“

Podle belgických politiků, Belgie situaci zvládne. Ale kdyby se kterákoliv jiná evropská země dostala do nepříjemností, to by byl obrovský problém.

Zde je nutno si uvědomit, že vznikající krize nebude mít krátkodobé trvání. I kdyby všichni ve vedení Evropské unie nabyli nějakým zázrakem zdravý rozum, napravit již způsobené škody nebude snadné. Už ta skutečnost, že kvůli nedostatku plynu muselo několik evropských firem, které vyráběly čpavek, své podniky zavřít, znamená, že na příští rok nebudou umělá hnojiva. Když nebudou umělá hnojiva, nebude úroda a pak přijde hlad.

Spolu s nedostatkem potravy a zvýšenými cenami za energii a všecko ostatní, dojde k dalšímu navýšení inflace. Pak naše peníze postupně přestanou mít cenu a my všichni se staneme žebráky, za což můžeme poděkovat Evropské unii a i české vládě, kteří se jako ti největší oslové zamíchali do války na Ukrajině, i když to neměli vůbec zapotřebí.

Dává takové jednání smysl?

V současné době dováží Evropa z Ruska denně obrovské množství ropy. Miliony sudů s ropou cestují ve vší tichosti do země, zatím co veřejně je Rusko hanobeno a do nekonečna je hlásáno, že ‚sankce fungují!‘ Nikdo se ale nezmiňuje o zvýšených nákupech ropy a kdoví čeho jiného.

Proč takový spěch? To proto, že v prosinci vejdou v platnost sankce, které Evropská unie na Rusko uvalila a pak už nebudou smět ropu kupovat! Jaký smysl to dává? Napřed uvalí na svého výhradního dodavatele sankce a pak honem-honem nakupují, aby to stihli, než sankce vejdou v platnost. Proč pak vůbec ty sankce na Rusko uvalovali? Co je za tím za logiku?

I když se EU stále dál zastává plánů na snížení CO2, ty zjevně musely být v současné době odsunuty stranou, protože v zimě potřebujeme teplo a auta potřebují benzin a diesel. A jelikož z EU se stal totalitární stát, který svým členským národům diktuje, kde smí nakupovat a kde ne, tak je nutno udělat zásoby na pozdější časy.

Zrovna nedávno, Evropská komise vydala dokument, kterým si vyhrazuje neuvěřitelná práva rozhodování nad evropským podnikáním. Kdyby tento nový ‚zákon‘ byl schválen, to by znamenalo, že EU může diktovat podnikatelům kdy nakupovat zboží do zásoby, od koho nakupovat a od koho ne, co vyrábět a kdy vyrábět, anebo kdy nedodržet smlouvy o dodávkách, za účelem posílení dodavatelských zdrojů. Prý kvůli případné další pandemii, jako byl Covid-19.

Jenže Covid-19 byl podvod od začátku až do konce, tak na co takové plánování? Anebo EU chystá další podvody tohoto druhu?

Podle zmíněného dokumentu to bude rovněž spadat pod rozhodnutí EU, aby určili kdy je pandemie nebo krize a zjistit, co tuto situaci způsobuje a co ne. Můžeme se spolehnout, že určitě přijdou s těmi největšími nesmysly, stejně jako minule, při COVIDu.

Brusel dále uvažuje o ovládání trhů s energií, což se promítne i do burzovních aktivit. Jedna z možností, které plánují, by byla pozastavení energetických derivátů, spolu s určením nejvyšší možné ceny za plyn, který je používán na výrobu elektřiny.

V současné době přešli kvůli vysokým cenám někteří evropští výrobci elektřiny z plynu na ropu. Ropy je ve světě dostatek. Některé Středovýchodní národy by rády dovážely ropu do Evropy. Jenže tito by si sami určovali ceny a ty by byly mnohem vyšší, než co čítá Rusko. A EU, protože je to zadlužený žebrácký celek, tak chce všecko kupovat laciněji, než lacino.

Jestli ovšem mají v úmyslu diktovat evropskému podnikání co vyrábět, jak a odkud na to brát suroviny, tak na to samotné potřebují ještě aspoň jednou tak velký administrativní aparát, než mají dnes. Něco takového představuje obrovské množství přídavné práce, která bude v každém případě zakončena katastrofálním neúspěchem po všech stránkách. Něco takového totiž absolutně nemůže fungovat ani s nejlepšími počítači a programátory a ani s nejlepšími úmysly.

To všecko stále dál utvrzuje člověka v názoru, že Evropská komise a Evropská unie je vrcholně neschopný celek, který je brzda průmyslu a ekonomie, brzda spokojeného života a ničitel vztahů mezi jednotlivými národy a mezi jejich občany. EU by se pak dala přirovnat k obrovské černé díře v zemi, nekonečně hluboké, kam se házejí peníze.

Čína pochopila situaci

Čína v současné době nese stále horší následky nedobrovolné karantény, kterou svádějí na snahu o nulový výskyt Covidu. Je to podivné, jak snadno se podařilo tohoto ubohého strašáka prodat několikrát po sobě celému světu a dodnes většina lidí nepochopila, že žádný Covid není, nebyl a ani nebude. Covid je pouze sbírka příznaků, které jsou shodné pro více nemocí.

Přes současnou ekonomickou krizi, sváděnou na snahu o nulový Covid, Čína překotně nakupuje z Ruska plyn. Za prvních šest měsíců letošního roku nakoupili 2,35 milionů tun zkapalněného plynu. Rusko se tím stalo čtvrtým největším dodavatelem LNG do Číny.

Zde se jedná o zkapalněný plyn, což je jiná historka, než zemní plyn, v plynovém skupenství. Ten je do Číny dodáván také ve velkém množství, skrze sibiřský plynovod a jeho dodávky dostoupily v současné době též neuvěřitelné výše. Oproti předešlým rokům, dodávky plynu z Ruska skrze potrubí byly navýšeny o 63,5% pouze v první polovině roku 2022. Číňané zkouší tuto aktivitu tak trochu tajit a proto čínský celní úřad přestal vydávat pravidelná hlášení o těchto nákupech, prý aby chránili práva a zájmy dovozců a vývozců.

Když si uvědomíme, že kvůli uzavření průmyslu Čína tolik plynu nepotřebuje, proč ho potom tolik kupují? Ten důvod je, že Čína ve vší tichosti tento stokrát proklínaný ruský plyn prodává Evropě, s řádnou přirážkou.

Na příklad, čínská firma JOVO Group, která obchoduje s LNG nedávno prodala celou zásilku, asi 53 milionů tun, evropskému nákupčímu. Odhadem na tomto obchodě vydělali až 100 milionů US$. Evropa tím docílila navýšení zásob plynu na 77%, takže Evropané sice nebudou v zimě zmrzat, ale tu trochu tepla zaplatí se vším všudy. Nezapomínejme, že budou platit Číně ten obrovský rozdíl mezi kupní a prodejní cenou.

To celé má ještě další nevýhodu, Čína dnes vyváží plyn, protože ho nepotřebuje. Ale až po ukončení karantény znovu spustí svůj vlastní průmysl, pak se nebudou starat o to, jestli mají Evropané dost plynu, anebo ne. A pak i tento zdroj vyschne. Čítá Evropská unie s něčím takovým? Spíš ne než ano.

Je to ale zároveň kopanec Americe, která spoléhala na to, že když Evropa nebude mít ruský plyn, že ho bude kupovat od nich. Jenže Evropa nakupuje v Číně, což se US určitě moc nelíbí. Tímto způsobem také podporuje jak Čínu, tak vzápětí i Rusko, ale před světem se mohou pyšnit, že nepodporují Putinův režim i za cenu vlastního strádání.

Čína zároveň pomáhá tímto způsobem Rusku dostat se přes sankce a ještě přitom obě země bohatnou, což hradí Evropa ze své vlastní kapsy … anebo spíš z kapes svých občanů. Čím víc bude Evropa potřebovat čínskou pomoc, aby obstála proti svým vlastním sankcím, tím víc ale bude Čína nabývat nad Evropou moc a postupně zkoušet uplatňovat svůj vliv.

Takže EU se docela zbaví závislosti na Ruském plynu a ropě a bude záviset na Číně. Je to prašť jako uhoď. Nahradili tím jednu závislost závislostí jinou, což je naprosto to stejné, ne-li horší, protože Rusové dodrží dané slovo; u Číny to není jisté. Čína vždy sleduje pouze a jenom svůj vlastní prospěch.

Čína a Rusko se dnes mohou směle smát stupiditě Bruselu, který v reakci na vulgární a nevhodné výčitky nedospělé skandinávské divoženky z rodu Rothschildů se odřízl od zdroje životně důležitých surovin. Číně se celá situace hodí, jako na zavolanou. Na podzim budou mít možnost napadnout Taiwan a Evropská unie proti tomu ani nepípne.

Nord Stream 1 sabotován

Evropská unie si určitě touto dobou vymyslela celou snůšku obvinění Ruska kvůli tomu, že zastavili plynovod Nord Stream 1. A přitom sami jsou tomu vinni. Ze šesti turbin, které plynovod potřebuje na doručení plynu do Evropy, čtyři jsou porouchané a potřebují opravu. Jednu opravenou turbínu se podařilo přes nejrůznější úskalí a sabotáže dostat z Kanady do Německa a teď ji stále dál drží Siemens jako rukojmí v Mühlheimu. A ta poslední, šestá turbína, právě vynechala.

Ne že bychom o těchto problémech nevěděli již dříve. Rusko neustále volalo do světa o pomoc, protože už dávno viděli, že se jim provoz potrubí hroutí. Nikdo si jejich stížností nevšímal a všichni hromadně tvrdili, že to dělají záměrně, že to sabotují.

A zatím ten hlavní sabotér byla Evropská unie. Když poslední funkční turbina selhala, Rusové žádali opravu od výrobce, ale ti jim sdělili, že kvůli sankcím něco takového nemohou učinit. To znamená, že dříve uzavřené smlouvy o povinné opravě, kterou Rusové s výrobcem uzavřeli, ztratily platnost, když si EU umínila uvrhnout na Rusko sankce. To je velice špatné a nespolehlivé obchodní jednání. Z právnického hlediska je to vážný přestupek proti obchodním zákonům. EU se tím jeví jako skupina starých hádavých babizen, pod vedením loutky Leyenové, které se neustále zlobí na celý svět a dávají mu to cítit kde mohou.

Rusové zřejmě takové chování urazilo. Nejen že je Siemens neustále obviňoval, že opravená turbína jim nebyla doručena proto, že nedodali patřičnou dokumentaci, pak zase že ji Rusové nechtěli přijmout, že se vymlouvají na sankce a různé jiné nesmysly. Přitom mají všecko, co potřebují, k odbavení turbíny do Ruska a kde že je turbína? Stále v Mühlheimu, v Siemensově továrně! Dokonce i německý Kancléř Olaf Scholz ji přišel zkontrolovat a řekl, že je v naprostém pořádku. Jak to poznal, to ví jen on sám.

Není divu, že se pak Rusové rozzlobili a řekli: když sankce, tak sankce! A oznámili, že dodávky plynu do Evropy nebudou pokračovat, dokud nebudou sankce odstraněny. Veškeré problémy s plynovodem vznikly v důsledku sankcí, protože turbíny nebyly včas opraveny, čímž se Siemens nejenže provinil proti své vlastní obchodní smlouvě, ale Evropská unie také.

Není ovšem pochopitelné, na co si Evropa stěžuje. Je zde stále ještě Nord Stream 2, který je dokončen, v perfektním stavu a schopen dodávat plyn okamžitě. Jenže EU, tvrdohlavá jako ten mezek a podlézavá Americe, nový plynovod spustit nechce. Těžko říct, co jsou skutečné důvody. Možná se obávají, že ten plyn z vedlejší roury bude jiný?

Gazprom také sabotován

Gazprom Germania, což byla dceřinná společnost ruského Gazpromu v Německu, byla rovněž sankcemi poznamenána. Tato firma obhospodařovala největší skladovací prostory pro zemní plyn v Německu. V rámci sankcí byla zabrána německou vládou, což ji málem zbankrotovalo. Když Rusové zjistili, že Gazprom Germania byl zabaven, přestali jim dodávat plyn, který do té doby proudil v hodnotě 10 miliard m3 za den.

Němci Gazprom přejmenovali a tajně vytvořili zajišťovací firmu, s jejíž pomocí mají v úmyslu Gazprom znárodnit, neboli ho Rusům ukrást.

Jako za komunistů …

Právnická firma CMS Hasche Sigle byla najata na to, aby novou firmu vedla. Jenže Gazprom Germania je kvůli sankcím v těžké finanční tísni a německá vláda ho bude muset napřed vyplatit, což bude stát nějakých 10 miliard Euro.

To je cena za sankce proti Rusku. Když si uvědomíme, že podobnou podporu bude za chvíli potřebovat každá firma, jak v Evropě jsou, anebo že se položí a přestanou vyrábět, pak pochopíme vážnost celého problému.

Evropská unie je zjevně složena z těch nejhloupějších lidí, jací kdy po světě chodili. Buď to, anebo je to všecko záměr a oni schválně ničí veškeré podnikání, zemědělství, výrobu, životní prostředí a všecko co s tím souvisí. V tom případě je to banda sabotérů a hloupí jsou zrovna tak, protože nechápou, že na to doplatí možná víc, než my.

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)