17.9.2022
Kategorie: Politika

Energetická politika je zločin Fialovy vlády

Sdílejte článek:

ZDENĚK KOUDELKA

Proč jsou ceny elektřiny vysoké, když máme stejně elektráren jako před rokem a jsme schopni vyrobit stejné množství elektřiny jako před rokem a v její výrobě jsme soběstační?

Nesmyslná Fialova drahota

Výrobní cena jedné kWh elektřiny v našich atomových elektrárnách je asi 30 haléřů, v uhelných asi 80 haléřů, ale lidem se nyní prodává až za 11 korun. To je navýšení ceny o tisíce procent. Takové zvýšení ceny na základní životní potřebu je nemravné. Tato cena vzniká díky tomu, že naše ceny pro občany i podniky se řídí cenami na německé energetické burze.

Německá energetická burza – nová koloniální politika Německa

Ceny na německé burze se řídí cenou nejdražšího výrobního zdroje elektřiny, byť by v objemu obchodů byl menšinový (závěrná elektrárna). Tímto zdrojem jsou dnes plynové elektrárny. Na tyto elektrárny Německo přešlo, když se rozhodlo zavřít své atomové i uhelné elektrárny. My jsme toto hloupé rozhodnutí neučinili a výroba elektřiny ze zemního plynu je u nás malá. Pokud nebudeme omezovat uhelné elektrárny, jsme schopni pokrýt naši spotřebu především atomovými a uhelnými elektrárnami.

Proč nás tedy Fialova vláda nutí, aby se ceny elektřiny pro naše občany řídily německou energetickou burzou a byly tisíckrát dražší, než jsou ceny, za které se v našich atomových a uhelných elektrárnách elektřina vyrobí? Odpověď je, že německá energetická burza slouží k přenášení nákladu rozhodnutí Německa, přejít z atomových a uhelných elektráren na plynové, na jiné státy. Německo dělá klasickou imperiální politiku. Chce, aby ceny elektřiny dominantně určovala v Evropské unii německá energetická burza jednotně bez ohledu na to, kdo a za jakou cenu energii vyrobí, a aby i v jiných státech EU byla energie stejně drahá jako z jejich plynových elektráren.

Fialova vláda setrvává při této německé imperiální politiku, kterou pro Německo prosazuje i bruselská Evropská komise. Tím Fiala zradil zájmy svých občanů za to, aby se na něj mile usmívali v Berlíně a Bruselu. Kvůli Fialově vládě máme tisíckrát dražší elektřinu, než za kterou ji vyrobíme. Chová se jak vláda protektorátu a ne svrchovaného státu.

Německo zas žene Evropu do zkázy

Německo jednou za čas zblbne. Bohužel vzhledem k jeho velikosti na to dojede celá Evropa. Vypnutí atomových a uhelných elektráren je důsledek zelené klimatické politiky. Německo si ji vzalo za novou ideologii a věří ji slepě, jako věřilo Hitlerovi. Nazývám to klimatickým zeleným fašismem. To, že mnoho evropských politiků je schopno před zájmy vlastních občanů dát přednost švédské Grétě, je úpadek politiky. Opět vítězí ideologie nad politikou.

Neslužme německému šílenství, ať je dáno pouhou hloupostí či zlým úmyslem. Mnoha zeleným ideologům v Berlíně i Bruselu se líbí, že energie jsou drahé a lidé chudnou. Mají radost, že se nebude cestovat v zimě do hor a v létě k moři. Chtějí zničit náš způsob života.

Jestliže si Berlín zavře atomové elektrárny, ať si to sám zaplatí, ale ať nepřenáší cenové důsledky na jiné a k tomu je cesta – odchod z německé energetické burzy. Jestliže bruselští zelení ideologové nechtějí cestovat, ať necestují, ale ať neznásilňují životy jiných lidí, kteří jejich klimatickému strašení nevěří. Proto je správné zrušit Evropskou unií vnucené spotřební daně na zemní plyn, elektřinu a uhlí a opustit systém emisních povolenek.

Zastropování ceny elektřiny

Fialovo zastropování ceny elektřiny na 6 korunách za kWh je vládním uzákoněním okrádání občanů. Jestliže jsme schopni vyrobit elektřinu za haléře, není důvod ji prodávat tisíckrát dráž. K vládou zastropované ceně elektřiny ještě budou připočteny různé další poplatky, reálná cena pro občana bude asi 8 korun. Řada občanů má ještě zafixované ceny ze starých smluv, ale až jim skončí, budou vystaveni realitě Fialovy energetické bídy.

Takové ceny jsou rovněž likvidační pro náš průmysl, protože státy, které neudělaly hloupé rozhodnutí jako Německo a nezavírají atomové, uhelné elektrárny a nejsou v Evropské unii, budou nadále produkovat levnou elektřinu, kupovat levný ruský plyn a náš průmysl, kterým hloupá politika Evropské komise a Fialovy vlády nutí vysoké ceny energií, nebude moci konkurovat. Fialova vláda je hrobařem českého a moravského průmyslu.

Odchod z německé energetické burzy

Řešením cen elektřiny je návrat k normální politice vlády svrchovaného státu, k hájení zájmu vlastních občanů, ne Bruselu a Berlína. Je nutné odejít ze systému cen německé energetické burzy. Naše vláda to má snazší, že je dominantním akcionářem hlavního výrobce elektřiny u nás – ČEZ. Pro normální vládu je určující, aby fungovalo hospodářství státu a občané nebyli ožebračováni. Protože Fialova vláda toho není schopna, je nutným předpokladem zastavení zbídačování státu pád Fialovy vlády. Prvním krokem k tomu mohou být zářijové volby, kdy občané řeknou NE Fialově vládě drahoty, bídy a cenzury.

Tykačův protivládní a dobrý krok

Miliardář a vlastník uhelných elektráren Pavel Tykač oznámil, že nebude prodávat elektřinu přes německou burzu, ale napřímo našim podnikům. Je to ťafka Fialově vládě. Bez německé burzy lze prodávat elektřinu.

Obchod s elektřinou ztratil rozumnost a důvěryhodnost. Náš stát miliardáři Tykačovi, Křetínskému a ČEZu, půjčil miliardy, aby mohli zaplatit zálohy na obchod s elektřinou na burze. To už člověk nenalézá slov. Evropští politici si vymysleli obchod na burze, který musí vlády podporovat půjčkami, aby vůbec fungoval. Přitom půjčku poskytuje zadlužená vláda, která má problém řešit sociální dopady energetické bídy.

Oni miliardáři jsou výrobci elektřiny. V normálním tržním prostředí by v době drahoty určitého výrobku byl vstup výrobců na trh vítán. V systému energetické burzy je však vstup výrobců, kteří chtějí prodat elektřinu, zatížen nesmyslnými finančními požadavky, že ani miliardáři na ně nemají a musí si půjčit od státu. Kdo takový systém vymyslel? Ponese nějaký evropský politiky za toto vše odpovědnost? A proč tomuto systému neřekne naše vláda DOST!? K čemu je naše předsednictví Evropské unii, když jej nevyužijeme k řešení skutečných problémů našich lidí a podniků.

Tykač udělal správný krok. Je ostudou Fialovy vlády, že stejný krok jako hlavní akcionář za stát neprosadila u ČEZu.

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x