12.9.2022
Kategorie: Politika

Lokajové EU

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Jsme jen lokajové, a jako lokajové se chováme. A je úplně jedno, že se premiér a jeho smečka před celým národem plácá po zádech, jak pod duhovými kosočtverci hrdinně předsedáme Evropské unii a jak nás „nenechají padnout“.

Už od dob mistra europoslance Teličky jsme si nevyjednali nikdy nic, a v tomto duchu statečně pokračujeme. Telička tenkrát pohřbil naše zemědělství a živočišnou výrobu a spoustu našich, na to navazujících producentů poslal do kytek. Ne jejich vinnou, prostě jen tím, že dal přednost evropskému cíli před naším.

A teď se ministr průmyslu Síkela nejen dotáhl na jeho úroveň, leč ji ještě o dost přeskočil. Ten hodlá poslat do kytek celý náš průmysl a dolních deset milionů s ním. Mohl nás konečně rehabilitovat z poslušných poskoků na relevantní partnery. Nestalo se. Selhal, a celá pětikoalí vláda s ním.

A už se to začíná projevovat. Začínají krachovat sklárny na Karlovarsku. Zuby nehty to prý udrží do konce roku. Na Opavsku končí Fialou zcela pokrytecky a pro vlastní píarko opěvovaná firma Lanex. Proč? Protože fotka pana premiéra a jeho řečičky (původně jsem chtěla napsat kecy, ale je to přece jenom premiér) ji nezachrání. Zato ji spolehlivě potopí 12x dražší elektřina. Další firmy přesouvají výrobu do Polska a Turecka. Příkladem budiž Conrop, či BR Group, Vítkovice Hammering mele z posledního, ať jsme adresní. Naši lidé skončí na pracáku. Bravo. Tomu říkám promyšlená politika.

A EU ke které se modlíme? Ta řeší primárně nutnost urychlit dekarbonizaci Evropy. A všechno ostatní vyřeší jako vždy naprosto levičácky. Nebude řešit příčinu a pošle nám nějaké ty dotace. „Ale to nepovede k vytouženému snížení cen elektrické energie. Ta zůstane dál vysoká. Evropská komise počítá s dotacemi pro domácnosti, veřejnou sféru a malé či střední podniky, ale ne s pomocí velkým průmyslovým závodům.“ Takže ty domácnosti to mají zpátky jako bumerang. To už ovšem bruselští úředníci nevidí. A naši vidět nechtějí.

Co říci závěrem? Řešení je jednoduché a jediné. Podpis dlouhodobých smluv s hlavními exportéry plynu. To ale EU nikdy nenavrhne. Už nemůže. Musela by totiž přiznat, že všechno bylo špatně. Diletantsky špatně. Ani naše vláda už to nemůže přiznat, protože je na stejné lodi. Jejich lodi. Může jen utahovat šrouby, než prasknou.

Takže náš odchod u EU by byl sice velmi bolestný, ale bude nás setrvání bolet méně? Za mne je čas jít vlastní cestou.

 

Jana Marková

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x