16.5.2022
Kategorie: Společnost

Takže vláda uznává, že ukrajinští Romové ohrožují naše občany a přesto je chtějí nechat v naší republice?

Sdílejte článek:

TOMIO OKAMURA

Tak s tímhle zásadně nesouhlasíme! Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP09) před chvílí v TV Prima jménem Fialovy vlády řekl k vládní strategii ohledně nepřizpůsobivých romských ukrajinských migrantů: “Musíme Romům najít lokalitu v ČR, kde budou moct vést svůj způsob života. Mimo Prahu. Hledáme cestu, jak jim umožnit, aby se jim žilo co nejlépe, ale aby zároveň neohrožovali ostatní.”


Takže vláda uznává, že ohrožují naše občany a přesto je chtějí nechat v naší republice? A zase všechny dávky budou platit naši občané? Lidé mimo Prahu volili TOP09 zcela minimálně, tak proč jim chtějí Válek a ministr vnitra Rakušan (STAN) dělat z života peklo? Navíc všichni víme, že na Zakarpatské Ukrajině, odkud tito Romové přichází, stejně jako na většině území Ukrajiny, válka neprobíhá.

A podle světových médií je dnes poprvé den, kdy se více Ukrajinců na Ukrajinu vrací než odchází. Ukrajinské matky s dětmi to zdůvodňují tím, že je v jejich lokalitách, odkud na Ukrajině pochází, bezpečno. Politici vlády Petra Fialy (ODS) ale říkají, že máme brát ukrajinské migranty neomezeně a integrovat je. V tomto smyslu Fialova vláda představila vládní strategii ohledně nových téměř 400 tisíc ukrajinských migrantů v ČR: “Budeme muset smazat rozdíl mezi příchozími a našimi občany. Zanedlouho se z uprchlíků stanou také čeští občané,“ uvedl v TV Prima poslanec vládní TOP09 Ondřej Kolář.

Takže noví voliči Fialovy vládní koalice, které klesá důvěra našich občanů? A jak to bude vypadat pro naše občany s dostupností zdravotní péče, v přetíženém školství a situací na pracovním trhu? Kvůli přílivu migrantů se také strmě zdražilo nájemní bydlení například v Praze, takže mnozí naši občané si nemohou dovolit ani pronájem bytu… A kdy si Fialova vláda konečně udělá čas na pomoc českým občanům se zdražováním energií, potravin, bydlení a pohonných hmot? DEMISI!

Naši občané se oprávněně ptají, kde budou ty konkrétní lokace pro umístění těch nepřizpůsobivých romských a ukrajinských uprchlíků? Kdy konečně ministr Rakušan přestane zatajovat, do jakých konkrétních měst a obcí umístí velké skupiny až 1500 romských migrantů, které tady chce Fialova “ukrajinská” vláda nechat? Občané z celé republiky nám zděšeně píšou, jelikož nechtějí mít v blízkosti žádné nepřizpůsobivé lidi. Za hnutí SPD říkám, že tady žádné další nepřizpůsobivé lidi nechceme! Připomínám, že vládní koalice naposledy před 14 dny zamítla zákon SPD na ukončení zneužívání dávek nepřizpůsobivými. Vláda Petra Fialy nepřizpůsobivé podporuje.

Vláda dokonce mluví o integraci. Premiér Fiala říká, že počítá s tím, že tady vetšina migrantů zůstane.

Já říkám, že by se integrovat neměli, protože bychom měli počítat s tím, že se vrátí domů. Na většině uzemí Ukrajiny válka neprobíhá, čile se obchoduje, jezdí tam na návštěvu světoví politici. Podle mého názoru lze zajistit pro mnoho uprchlíků bezpečné ubytování přímo na Ukrajině třeba pod patronací OSN. A nemluvím o nějakém stanovém městečku. Lze přece vybrat celá bezpečná města.

SPD jasně říká, že potřeba je pomáhat přiměřeně a pouze na nezbytně nutnou dobu a jen skutečným válečným uprchlíkům, ne ekonomickým migrantům a boháčům v mercedesech. A po ukončení toho konfliktu ať se vrátí zpátky budovat svoji zemi.

 

Tomio Okamura

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
51 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x