29.10.2023
Kategorie: Politika

Přehnaná reakce organismu

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Takhle to bývá, ne? Cytokinová bouře… To prý zabíjelo lidi za covidu nebo za španělské chřipky. Organismus přehnaně zareagoval na realtivně malé nebezpečí, protilátky nebyly schopny rozpoznat, kdo je v těle nepřítel a kdo je přítel a tělo nakonec spustilo protokol „zabte je všechny bez rozdílu.“ Velmi snadno se ale může stát, že tělo kromě choroby nakonec zabije i samo sebe.

Přesně takhle to teď mají tam v Izraeli a Palestině. Dlouhodobě neléčenou chorobu, která už dávno přešla do chronické fáze. Nenávist až za hrob. Už dávno všichni léčbu vzdali. Zřejmě byla neléčitelná už před dvaceti roky. Každý, kdo se doopravdy upřímně pokusil tuto nenávist vyléčit, byl nakonec zavražděn a vždycky se našel někdo, komu vyhovovalo ten oheň ještě rozfoukávat. Choroba zůstávala, pozvolna se rozlézala do celé společnosti a nikdo už si vlastně nepamatuje dobu, kdy Palestinci bez problémů pracovali v Izraeli a chodili se bavit na stejné diskotéky s Židy.

Choroba občas propukla… Nějaká ta intifádička, nějací postřílení Palestinci od osadníků na Západním břehu, nějaká ta raketka Hamásu či Hizbaláhu… občas delší hospitalizace jako při operaci Lité olovo a podobně. Vždycky se to nějak zaléčilo, ale nikdy se neřešily příčiny, jen následky. Izrael nenalil miliardy šekelů do nějaké vzájemnosti, ale do Iron Dromu. Neřešilo se, proč z Gazy lítají rakety, řešilo se, aby nedopadaly na Sderot. Jak by řekl Jan Hnízdil, léků přibývalo, ale pacient se neuzdravoval.

A pak se to jednou stalo… Choroba propukla o něco víc. A výsledkem je přehnaná reakce organismu. Izrael už nedokáže rozlišit, kdo je v Gaze civilista a kdo je terorista. Nenávist je už příliš rozlezlá a zasahuje všechny orgány. Pozemní operace v Gaza začala po dvou týdnech intenzívního a nerozlišujícího bombardování.

Výsledkem je řežba, která má potenciál Izrael zničit. Přehnaná reakce organismu na kterou naváží další přehnané reakce.

V Turecku se včera konala milionová propalestinská demonstrace. Vystoupil na ní sám prezident Erdogan, který zřejmě už plánuje, že nejlépe se mu bude proti Izraelcům bojovat v Arménii. Nejsilnější armáda v NATO stojí pevně za Izraelem a druhá nejsilnější armáda stojí pevně za Palestinou. A hádejte, která z těchto dvou armád je nejsilnější tam na Blízkém východě?

Co asi udělají turecké komunity v Německu? Všichni Němci, co se jmenují Erdogan Atalay, to viděli projev tureckého fírera se jim určitě líbil podstatně víc než Němcům, co se jmenují Helmut. O Británii ani nemluvím, Londýnský starosta se jmenuje Sadiq Khan a už podle jména fakt nebude stát pevně na straně Izraele.

Já to Netanjahuovi vůbec nezávidím a vůbec se nedivím, že se v posledních dnech tváří velmi ponuře. Je radost mít za spojence senilního staříka, který běžně zdraví jeřáb. To fakt chcete. Ale co ho muselo dorazit, když za ním přijel Fiala. Netanjahu mu velmi ustaraně říká, že nastala izraelská nejtemnější hodina, Péťa se mu tlemí do obličeje a pak přečte z papíru zdravici, díky které teď všichni víme, že poslední dva roky ve světě bojoval za naše zájmy, aniž by uměl anglicky. Nejspíš vůbec nepochopil, co mu izraelský premiér vlastně řekl.

Mimochodem… Péťa si dal na fejsbůk reklamu, že v EU prosadil právo Izraele na sebeobranu. Vidíte, nebýt Fialy, tak by Izrael neměl právo bojovat. Až Blyštivý to zařídil. Tohle stojí pevně za Izraelem. Izraelské vedení musí být štěstím bez sebe… To se tak staráte, aby za vámi stála nejmocnější koalice světa, na kterou máte ty nejlepší páky, ale ona bohužel svojí moc vystřílela na Ukrajině a každého, kdo je před tím varoval, označovali za ruského kolaboranta.

Izrael by potřeboval, aby někdo uměl uklidnit Turky. to by mu fakt pomohlo. Potřeboval by, aby někdo udržel Írán a Hizballáh mimo hru. Potřeboval by, aby Saúdové nevstupovali do protiizraelských jednání, potřeboval by, aby Američané měli plné sklady zbraní, které by mohli promtně dodat a potřeboval by, aby se posledních dvacet let nepřipravoval na úplně jiný způsob boje… Prosím všimněte si, že dneska už každý blbec vyrábí Šáhidy, které jsou levné a jejich dolet je vyšší než tisíc kilometrů.

Místo toho za nimi v jejich nejtemnější hodině stojí Blyštivý Péťa, který už Palestincům vyslal jasný signál…

Někdy se organismus po takové bouři ještě vzpamatuje. Ale dost často to skončí špatně. Hodně špatně. Dostali jsme se do fáze, kdy bude choroba ničena zároveň s tělem a nebude se brát ohled na nic a na nikoho. Metastáze jsou v každém větším evropském městě. V Berlíně už židovské domy kdosi označoval…

Náš svět umírá. Dojíždíme na dlouho neléčené choroby, dojíždíme na pýchu elit, které si myslely, že jsou pány světa. Dojíždíme na korektnost, dojíždíme na hodnotovou politiku, dojíždíme na odstěhovaný průmysl, prázdné sklady a vzývání zeleného boha, který neodpovídá, jen vyžaduje stále větší obětiny. Cytokinová bouře právě začíná.

Můj bratr včera napsal trefné motto: Každá válka začíná velkohubými prohlášeními zúčastněných stran. Zbytek války už se jenom ověřuje, nakolik ta prohlášení odpovídají realitě.

 

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
65 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x