26.10.2023
Kategorie: Společnost

Lhaní a cenzura jsou už nesnesitelné

Sdílejte článek:

BELLE CARTER

Skupina 136 akademiků, historiků a novinářů ze všech směrů politického spektra – zleva, zprava i ze středu – vydala 18. října Westminsterskou deklaraci. Dokument upozorňuje prezidenta Joea Bidena, že rychle rostoucí cenzura za jeho režimu “podkopává základní principy zastupitelské demokracie” a že nejlepším způsobem boje proti dezinformacím je svoboda slova.

Prohlášení je výsledkem setkání obránců svobody slova z celého světa, kteří se sešli koncem června v londýnském Westminsteru.

Nálepky dezinformací odmítáme!

“Píšeme jako novináři, umělci, autoři, aktivisté, technologové a akademici, abychom varovali před rostoucí mezinárodně organizovanou cenzurou, která hrozí podkopat staleté demokratické normy. Pocházíme z levice, pravice i politického středu. Spojuje nás závazek k univerzálním lidským právům a občanským svobodám – svobodě projevu na místě první.

Jsme hluboce znepokojeni pokusy označovat vládnoucí ideologii nepříjemné projevy za ‘dezinformace’, ‘manipulace’ a další mlhavě definované pojmy,” stojí v textu. “Zpřevracení a zneužívání těchto pojmů má za následek nepřijatelnou cenzuru projevu všech občanů včetně novinářů a názorových disidentů v zemích po celém světě.”

Potlačování svobody projevu se široce rozšířilo během pandemie koronaviru. Autoritáři v USA, v Evropě a po celém světě cynicky využívali nálepek “dezinformaci” k cenzuře a potlačování nesouhlasu se vším – od účinnosti roušek po vakcíny. Stejná strategie posloužila k potlačení skandálu kolem prezidentova syna Huntera Bidena a jeho “notebooku z pekla”. Pokračovala ukrajinsko-ruským konfliktem, a nyní úplně stejné metody cenzury využívají k umlčování různých názorů na útoky a protiútoky na Blízkém východě.

Julian Assange, Oliver Stone a další velká jména

Dokument konstatuje, že vládní subjekty, obří společnosti působící v oblasti sociálních médií, univerzity a nevládní organizace stále zdokonalují sledování “podezřelých” občanů a umlčování svobodných hlasů. Definuje “cenzurní průmyslový komplex” jako rozsáhlé koordinované úsilí. Zdůrazňuje, že působí i prostřednictvím subtilnějších metod, jako je filtrování, označování a manipulace s výsledky vyhledávání.

Samozvaní cenzoři v sociálních médiích umlčují legální názory na témata národního a geopolitického významu prostřednictvím deplatformingu, throttlingu a flagování. Mainstreamová média najímají zaujaté “odborníky na dezinformace” a “ověřovatele faktů”, kteří likvidují novinářské hodnoty otevřené diskuse a intelektuálního zkoumání.

“Otevřená diskuse je hlavním pilířem svobodné společnosti a má zásadní význam pro to, aby vlády nesly odpovědnost, posilovaly postavení zranitelných skupin a snižovaly riziko tyranie – ne, aby ji nastolovaly (…) Nechceme, aby naše děti vyrůstaly ve světě, kde vládne strach říkat své názory,” zdůrazňuje Prohlášení.

Mezi osobnostmi, které je podepsaly, jsou například kanadský psycholog Jordan Peterson, britský biolog Richard Dawkins, sociální psycholog Jonathan Haidt z Newyorské univerzity, Julian Assange, australský zakladatel WikiLeaks, herec Tim Robbins, evoluční biolog Bret Weinstein, ekonom Glenn Loury, režisér Oliver Stone, whistleblower Edward Snowden či britský komik John Cleese. Kromě toho jsou mezi signatáři dva nezávislí novináři zodpovědní za tzv. Akta Twitter, Michael Shellenberger a Matt Taibbi, kteří svědčili před Kongresem o “cenzurním průmyslovém komplexu”.

Americký podvod: Takhle to dělají!

Na jiném místě dokumentu všech 138 signatářů vyzvalo technologické giganty, aby s cenzurou okamžitě přestali. Vláda a “jejich” nevládní organizace také vyzývají, aby respektovaly svobodu projevu chráněnou kromě ústav většiny států i “Deklarací lidských práv OSN”. Rovněž burcují spící část veřejnosti, aby odmítla “atmosféru netolerance, která podporuje autocenzuru, a místo strachu a dogmatismu si osvojila potlačované metody nezávisléhio vyšetřování a “bezlimitní” diskuse”.

New York Post v této souvislosti upozornil na žalobu pro obranu svobody projevu “stát Missouri versus Biden,” která stojí v čele odhalování zakořeněného cenzurního schématu připraveného federální vládou a velkými technologickými společnostmi. Více než 60 úředníků nebo agentur, včetně Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), bylo obviněno z porušování prvního ústavního dodatku tím, že tlačili na Facebook, Twitter a Google, aby cenzurovaly svobodné projevy uživatelú jako údajné dezinformace. Naopak potlačovaly relevantní informace podle politického zadání.

Například když se Američané stali obětí rozsáhlého “cenzurního podvodu”, když šlo o odhalení kriminálních činů zaznamených v notebooku Huntera Bidena, které v říjnu 2020 potlačil jak Facebook, tak Twitter. Několik týdnů před prezidentskými volbami FBI naopak vytvořila článek, který zveřejnil NY Post, který s minimální mírou konkrétnosti varoval společnosti provozující sociální sítě, aby si daly pozor na “výpis” údajných ruských dezinformací, které se týkaly Bidena juniora.

Průzkumy ukázaly, že pokud by průkazné informace o klanu Bidenových byly zveřejnny, mohl mít výsledek voleb jiný.

Jinak řečeno:

Dramaticky se rozmáhající cenzura v podobě buď umlčování “nesprávných” názorů, faktů a informací, nebo naopak utajování zjištěných skutečností nepohodlných západním vládám, vede k rozvratu důvěry ve stát a jeho instituce. Připravuje nástup totality a tyranie dosud neznámé “kvality”

Právě na to upozorňje westminsterské Prohlášení obhájců svobody slova.

Je příznačné – a přesně ilustrující o co jde – že se o něm také česká korporátní média včetně takzvaných veřejnoprávních ani nezmínila.

Zdroj.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x