23.10.2023
Kategorie: Politika

Kdy se i my staneme z kolonie opět suverény?

Sdílejte článek:

MARIÁN MARKO

Poté, co schůzka Putin-Orbán v Pekingu způsobila na Západě pořádný rozruch a vyvolala urychlené zasedání velvyslanců NATO v Budapešti, svou kritikou přispěl i český prezident Pavel, podle kterého bychom neměli podlehnout taktice ruského prezidenta, protože Putin prý nechce evropský cíl, kterým je dosáhnout míru na Ukrajině. Podle Pavla lídr Ruska tato setkání pořádá jen s cílem rozbít jednotu evropských zemí a celého demokratického (rozuměj W0ashingtonu podřízeného, pozn. PP) světa.

Suverén podržtaškám ukazuje, co je národní zájem

Několik dní poté, co se Orbán setkal s Putinem na fóru v Číně, kde diskutovali o bilaterální spolupráci v oblasti přepravy zemního plynu a ropy, jakož i jaderné energie, se sešli velvyslanci zemí NATO v Budapešti včetně švédského diplomata.

Velvyslanec USA v Maďarsku David Pressman pro RFE/RL řekl, že diplomaté mají „bezpečnostní obavy“ z „prohlubujícího se vztahu” mezi Ruskem a členskou zemí NATO a EU. Pressman na sociální síti mimo jiné napsal, že “zatímco Rusko útočí na ukrajinské civilisty, Maďarsko žádá o obchodní dohody.”

Maďarský premiér Orbán sklidil velkou míru kritiky i za to, že během rozhovoru s Putinem místo slova „válka” použil výraz „vojenská operace”. Setkání Orbána s Putinem podrobila kritice i estonská premiérka Kaja Kallasová, podle které je podání ruky premiéra členského státu EU Maďarska s ruským prezidentem Vladimirem Putinem „velmi, velmi nepříjemné a protiřečí logice, vzhledem k minulosti Budapešti a Moskvy”.

Pokrytci s českou hlásnou troubou IQ 107

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó estonské premiérce vzkázal na sociální síti, že její slova chápe jako pokrytectví, protože o jejím manželovi se nedávno zjistilo, že vlastnil společnost, která i po vypuknutí války, navzdory bojům, dodávala ruské továrně suroviny v hodnotě 30 milionů EUR.

Ke schůzce mezi lídry Ruska a Maďarska, kde měl Viktor Orbán mluvit i o míru, se nestydatě vyjádřila také německá velvyslankyně v Maďarsku Julia Grossová: „Takže Putin musí ukončit svou agresivní válku proti Ukrajině, ukončit bombardování civilistů, ostřelování škol a nemocnic,” napsala na X, dříve Twitter. „To bylo tak určitě myšleno a diskutováno?”

Zareagoval i český prezident Pavel, podle něhož evropští “lídři” (míněno pucfleci podřízení Američanům, pozn. PP) nesmí „propadnout” taktice Vladimira Putina. „Jak se opakovaně ukázalo, Putin se nesetkává s evropskými lídry s cílem dosáhnout míru na Ukrajině. Míru lze dosáhnout bez jakýchkoli jednání z jeho strany jednoduše zastavením útoků a stažením svých jednotek z ukrajinského území. Tato setkání pořádá (Putin) pouze s cílem rozbít jednotu evropských zemí a celého demokratického světa. Neměli bychom podlehnout jeho taktice,“ uvedl v písemném prohlášení pro Guardian ve čtvrtek prezident ČR Pavel (zkorumpovaný prodejce českých zájmů, pozn. PP).

Suverén Fico následuje maďarskou cestu nezávislosti

Mluvčí maďarské vlády Zoltán Kovács všem kritikům vzkázal, že: „Postoj Maďarska k Rusku a válce na Ukrajině byl od začátku jasný. Vždy jsme se zasazovali za otevřený a transparentní dialog se zúčastněnými stranami, abychom pomohli najít mírové řešení tohoto krvavého konfliktu.”

Navzdory kritice Orbána faktem zůstává, že účast na ekonomickém fóru – Jeden pás, jedna cesta – přinese Maďarsku nejen významné ekonomické benefity, což vlastně bylo i cílem a hlavním smyslem účasti Maďarska na této čínské iniciativě.

Podobně to vidí i předseda Smeru a budoucí slovenský premiér Robert Fico:

„Pokud bych již byl předsedou vlády, určitě bych rovněž jel před několika dny do Číny, kde se konalo významné ekonomické fórum, a na které z Evropské unie přijel na úrovni předsedy vlády jen Viktor Orbán za Maďarsko – a samozřejmě tam zabodoval.

To jakože nám bude někdo přikazovat kam smíme jet, a kam nesmíme?,“ říká předseda Smeru ve videu s názvem „Co se nevešlo na tiskovku XIX.“.

Zároveň dodal, že zahraniční politika SR musí být opravdu slovenská – pomáhající prosazovat slovenské národní zájmy.

Kdy se něco podobného dozvíme z úst vrcholných českých politiků? To je zjevné: Až místo washingtonských a bruselských kolaborantů táhnoucích český stát a jeho národy k likvidaci podle zadání jejich “řídících důstojníků” prosadíme do vlády suverény typu Orbána či Fica.

Najdeme k tomu dost odvahy, odhodlání a jednoty skutečných opozičních sil?

MARIÁN MARKO

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x