20.10.2023
Kategorie: Společnost

Trestní řízení proti řeporyjskému starostovi Pavlovi Novotnému bylo skutečně zahájeno!

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

Jak už jsem vás informoval dnes dopoledne – máme oficiálně potvrzeno, že trestní řízení proti řeporyjskému starostovi Pavlovi Novotnému bylo skutečně zahájeno!


Sice to trvalo, ale první krok k postupnému návratu naší republiky k principu rovnosti před zákonem se stal skutečností. Jak asi víte, tak jsem v ten samý den, kdy Pavel Novotný publikoval své hrubě urážející komentáře podněcující nenávist k našemu národu, jsem na tohoto profesionálního syna podal trestní oznámení pro naplnění skutkové podstaty trestného činu Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod dle ustanovení § 356 odst. 1 odst. 3 písm. a) trestního zákoníku, s tím, že jeho jednání mohlo naplnit i skutkové podstaty dalších trestných činů.

Dle zpráv, které jsem následně obdržel, podaly následně podobný podnět desítky a možná stovky našich podporovatelů a občanů České republiky.

Trestní oznámení bylo původně obvodním státním zastupitelstvím pro Prahu 5 odloženo a věc byla předána k přestupkovému řízení.

Nicméně po sérii podnětů výkonu dohledu podaných k Městskému státnímu zastupitelství v Praze, jakož i k Nejvyššímu státnímu zastupitelství v Brně, se nakonec ledy hnuly a tento týden přišla jednomu z našich aktivních podporovatelů oficiální informace z Nejvyššího státního zastupitelství, že původní rozhodnutí Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 5 o odložení věci bylo zrušeno, a na základě závazného pokynu ze strany Městského státního zastupitelství v Praze bylo trestní řízení ve věci výroků Pavla Novotného skutečně zahájeno!

Samozřejmě lze očekávat, že se příslušné orgány budou snažit o zametení celé věci pod koberec formou podmíněného zastavení trestního stíhání, či uložení bagatelního peněžního trestu, nicméně z naší strany se opět pokusíme udělat maximum pro to, aby celá věc jen tak nevyšuměla.

Rozhodně ještě není ani zdaleka vyhráno, avšak znovu se potvrdilo, že pokud jste trpěliví, odhodlaní a nenecháte se nikým a ničím odradit, tak se výsledky nakonec vždy dostaví!

A teď si představte, co všechno bychom teprve dokázali, pokud bychom již měli zastoupení v poslanecké sněmovně!

Pevně doufám, že toto rozhodnutí pro nás bude další motivací k tomu, abychom v našem úsilí nepolevili a naopak jej ještě vystupňovali.

Jsem přesvědčen, že stejně jako v tomto případě nakonec všech našich vytyčených cílů společnou prací dosáhneme!

Velké díky všem, kdo jste se na této věci aktivně podíleli.

Díky všem, kdo jste PRO!

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x