27.9.2023
Kategorie: Ekonomika

Další tragicky trapný výstup ODS v likvidační normě EURO 7

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Tak prý nám ministr dopravy Kupka pomohl vyjednat zmírnění normy Euro 7. To jakože když nejdřív pomůžu protlačit něco, co je naprosto blbě, protože mám stažené pozadí z toho, že by mě Uršule nepochválila, pak nad tím fňukám a nakonec se biju v prsa, že jsem tu ekonomickou sebevraždu pomohl malinko zmírnit a oddálit, tak to je důvod k oslavě? No možná pro modrého, zfialovělého a zpitomělého opeřence jo. Pro všechny normální lidi je to chucpe, jako Brno.

Takže milí zlatí ódeesáci, pojďme si to zopáknout. To vy jste byli hnací silou našeho slavného předsednictví v EU. Předsednictví, které skončilo 31.12. 2022.

Předsednictví, v rámci kterého jsme pořádali v Paze energetický summit, kde si vás nikdo ani nevšiml, Macronovi jste vlezli do videa, kde zmínil téměř každého omylem, ale hlavně , hlavně jste pomohli protlačit schválení normy Fit for 55, která má za cíl stlačit emise skleníkových plynů do roku 2030 o 55 procent oproti úrovni roku 1991 a do roku 2050 na nulu. Rada a Evropský parlament dosáhly ve věci tohoto návrhu společné dohody v říjnu 2022. A víte co bylo vyzdvihováno? Cituji: Průlom je i v tom, že se ji podařilo z celého souboru opatření dohodnout jako první“. Hurá! Sláva ODS! Dodávám.

No a teď něco ze současnosti. Ten nový návrh položilo na stůl Španělsko. Dovoluji si opět citovat:

„Současná podoba kompromisu, který přineslo Španělsko, znamená opravdu výrazný posun k tomu, aby byla tato norma efektivní a aby dokázala nadále zajistit konkurenceschopnost evropského automobilového průmyslu a dostupnost mobility pro celou veřejnost v EU.” Aha. Vidíte tam někde Kupku? Já ho tam tedy nevidím. Ale možná šel mezi těmi ministry zodpovědnými za konkurenceschopnost kolem.

ČTK: „Nakonec se ale na stole objevil kompromisní dokument, který byl pro Českou republiku, velkého kritika původního návrhu, přijatelný.“ Návrh se objevil. Pak ho asi objevil Kupka a hned poté ho začal vydávat za svůj jednoznačný úspěch. Čili za popření toho, co jsme půl roku předtím v rámci Fit for 55 slavili a doufali, že si toho nikdo moc nevšimne. Všiml.

Výsledek? Jako vždycky, a jak píšu na začátku. Evropský. Jen se posunulo a malinko zmírnilo to ideologické, rádoby ekologické, leč ekonomicky nesmyslné zvěrstvo, které nás má donutit k přechodu na elektromobilitu, na kterou stejně nemáme suroviny ani energii, a kde nás ve finále přejede Čína jako malinu, protože to všechno má.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x