11.9.2023
Kategorie: Ze světa

Přesně před 22 lety se změnil svět

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

Jako dnes si pamatuju okamžik, kdy jsem v televizi viděl hořící budovy WTC v New Yorku a celý svět v napětí sledoval, co přijde dál a jestli nejsme na prahu války.

Přečetl jsem o této události desítky knih, stovky článků a viděl tisíce videí. Mohl bych zde hodiny přednášet o tom, co se tenkrát opravdu stalo, a jaký byl skutečný cíl této operace.

To ale není to podstatné – podstatný je ten fakt, že se jednalo a modelový případ, kdy byly strach a panika lidí naprosto bezskrupulózně zneužity k prosazení mocenských zájmů elitářských spolků, k utužení cenzury informací a omezení individuálních práv občanů v euroatlantické světě. Tenkrát to byl útok na platby v hotovosti, zavedení biometrických znaků v dokladech totožnosti, nasazení špehovací techniky do celé oblasti elektronické komunikace a k rozpoutání několika naprosto bezdůvodných agresivních válek.

Tvrdě jsem proti tomuto šílenství vystupoval už tenkrát a stejně kategoricky se budu proti tomuto znásilnění přirozených lidských emocí k prosazení mocenských a ekonomických cílů úzké skupinky mužů stojících za oponou vymezovat dnes i kdykoliv v budoucnosti.

Takzvaný Patriot Act byl zlomem v moderních dějinách, kdy individuální svobody jednotlivců byly obětovány na oltář “boje s terorismem”. Všechny následující zákony a vyhlášky, jež zaváděly podobná omezení ve jménu “boje s virem” či “bojem za územní celistvost Ukrajiny” už byly pouze klonem tohoto zjevně protiústavního předpisu.

Proto dnes znovu apeluji – nenechme si vzít naše svobody pod jakoukoliv “sebeušlechtilejší” záminkou.

Svoboda slova, právo platit v hotovosti, právo šířit informace prostřednictvím webových stránek bez cenzury a blokací, právo svobody pohybu, právo rozhodovat o své tělesné integritě, právo žít v míru nám není nikým propůjčováno a proto nám ani nemůže být nikým za žádných okolností odejmuto. A to ani dočasně.

Jsou to přirozená práva, s nimiž se každý člověk rodí.

A nikdo nikdy nemá právo nám je brát.

 

FB

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,18 out of 5)
Loading...
68 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x