10.9.2023
Kategorie: Ze světa

Americký zpravodajský důstojník: Média klamou ohledně úspěchu Ukrajiny na bojišti

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Seymour Hersh přinesl další informace od amerického zpravodajského důstojníka, který se tentokrát rozčiloval nad propagandou amerických médií. Tyto dezinformace se ovšem přenáší i na média evropská, která píší ve stejném duchu.

Během rozhovoru se také Hershův informátor věnoval smrti Prigožina a uvedl, jaký je jeho osobní názor na tento případ.

V rozhovoru s renomovaným reportérem Seymourem Hershem americký zpravodajský důstojník vynadal médiím za klamání americké veřejnosti ohledně selhání Ukrajiny na bojišti během jarní protiofenzívy.

Nejmenovaný představitel dále Hershovi řekl, že věří, že ruský prezident Vladimir Putin nařídil atentát na šéfa SVS Wagnera Jevgenije Prigožina, aby deeskaloval napětí s NATO.

V reakci na zprávy z posledních týdnů, že ukrajinské síly získávají na síle a znovu obsazují území, úředník poznamenal:

„Kde k tomu ti reportéři přišli?“ zeptal se. „Existují příběhy o opilých ruských velitelích, zatímco Ukrajinci pronikají třemi liniemi ruské obrany a jsou schopni se propracovat zpět do Mariupolu.“

Pokračoval: „Cílem ruské první obranné linie nebylo zastavit ukrajinský útok, ale zpomalit ho, takže pokud by došlo k ukrajinskému postupu, ruští velitelé by mohli přivést zálohy k opevnění linie.“

Úředník dodal: „Neexistují žádné důkazy, že by se ukrajinské síly dostaly za první linii. Americký tisk dělá cokoliv, jen ne to, že poctivě informuje o dosavadním selhání.“

Podobně optimistický vzkaz během své středeční cesty do Kyjeva přednesl i ministr zahraničí Antony Blinken:

„V probíhající protiofenzívě se pokrok v posledních několika týdnech zrychlil. Tato nová pomoc ji pomůže udržet a vybudovat další dynamiku,“ řekl na tiskové konferenci.

Úředník říká, že zpráva je doručována z vojenské rozvědky do Bílého domu, zatímco CIA vyvodila jiné závěry.

„Tento druh zpravodajství od vojenské zpravodajské komunity jde do Bílého domu. Existují i jiné názory,“ řekl s odkazem na CIA. Úředník vysvětlil, že tyto názory se nedostanou k prezidentovi Joe Bidenovi.

Kyjev již více než tři měsíce nařizuje svým silám postupovat na opevněných ruských obranných liniích na jižní Ukrajině. Ruská minová pole způsobila, že Ukrajina ztratila v prvních týdnech ofenzívy značnou část svých Západem vycvičených vojáků a vybavení.

Masivní tlak Ukrajiny nevedl k téměř žádným územním ziskům.

Přesto Washington tlačí Kyjev, aby pokračoval v protiofenzívě. Bílý dům uznává, že má-li mít Ukrajina šanci na úspěch, bude muset být Kyjev ochoten snášet vysoké ztráty.

Úředník řekl Hershovi, že bez ohledu na to, jak je Kyjev oddaný válečnému úsilí, cíle prezidenta Zelenského jsou nedosažitelné.  „Zelenskyj  nikdy nedostane svou půdu zpět,“  řekl.

Úředník také hovořil o atentátu na Prigožina minulý měsíc. Věří, že Putin nařídil vraždu, protože šéf žoldáků začal provokovat členy NATO.

„Začátkem srpna se objevily zprávy o napětí na hranicích, když zbytek Wagnerovy skupiny provedl sérii vniknutí do vzdušného prostoru Polska a nepříjemné hrozby na hranicích Litvy, Lotyšska, Estonska a Finska,“ píše Hersh.

„Pro Putina byl množící se počet stížností ze zemí NATO neodpustitelným porušením. To bylo ono,“ řekl americký zpravodajský úředník.

Tolik zprávy od  důstojníka CIA, který pravidelně informuje novináře Seymoura Hershe.

Zatímco informace z prvních linií má jistě CIA zcela přesné, v případě smrti Prigožina se zdá, že jde spíše jen o názor samotného informátora.

 

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,17 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x