8.9.2023
Kategorie: Politika

Po dvou letech křeče se vláda snaží prosadit “konsolidační balíček”

Sdílejte článek:

MATĚJ GREGOR

Tenhle týden by v Poslanecké sněmovně měl vstoupit do dějin.

Vláda, která slibovala nezvyšování daní, zastavení zadlužování a modernizaci infrastruktur, se snaží po dvou letech své křeče prosadit “konsolidační balíček”. A co ten balíček bude obnášet?

  • Zvyšování některých daní a poplatků. Větší komplikaci daňové systému a zatížení malých a středních firem.
  • I přes to se počítá se schodkem 250 miliard korun na příští rok. Za dva roky tak vláda naseká přibližně 500 miliardový dluh.
  • Odliv až 11 miliard korun z oblasti školství. To znamená propouštění školníků, kuchařek, nedodržení plánovaných mezd pro učitele a úspor na provozech škol.

To byl jen takový krátký výpis. V balíčku se samozřejmě nesáhne na platy politikům, ani úředníkům. Nezruší se žádný přebytečný úřad, nepropustí žádný nadbytečný státní zaměstnanec.

Pochopitelně se výrazně nesáhne do dotačního systému, který z kapes občanů přesouvá miliardy korun do mnohdy nesmyslných a nepotřebných projektů.

A kdo by čekal, že se alespoň zruší úřad ministra “pro evropské záležitosti”, který vláda slíbila zrušit po českém předsednictví, tak ten by se pletl. Nic takového.

Pochopitelně se ze všeho obviňuje Babiš, válka na Ukrajině a pětikoaliční poslanci se u pultíky předhání v tom, kdo bude více pochlebovat současné vládě.

Kritizovat současnou vládu neznamená, že podporujete Rusko, nebo jste automatickými voliči ANO, SPD či jiné opoziční strany.

Kritizovat současnou vládu znamená, že se jasně vymezujete proti porušeným slibům, lžím a nekompetenci téměř celé Poslanecké sněmovny.

Proto doufám, že se 16.9. sejdeme v co nejvyšším počtu, abychom symbolicky ukázali, že vládě skutečně nedůvěřuje drtivá většina českých občanů.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x