17.8.2023
Kategorie: Historie

Spolupracovník s komunistickým režimem vadí, ale představitel režimu je dnes v pohodě?

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Stejně to je v Česku zvláštní. Spolupracovník s komunistickým režimem vadí, ale představitel režimu je dnes v pohodě. Myslím, teď Babiše a Pavla. Babiš s režimem spolupracoval, velký problém. Jarek Nohavica, velký problém. Pavel? Žádný problém, přeci si to odpracoval. Nechci to nijak rozebírat, ale jestli ruce, které dělají co chce mozek jsou horší, než mozek, tak je něco špatně. Před rokem 1989 byl mozkem Pavel a Babiš byl ty ruce. Stejně jako Nohavica.


Na Babiše se dodnes kydá hnůj, vlastně proč? Že je jeden z nejbohatších Čechů, že Agrofert čerpá dotace, že byl spolupracovníkem StB a členem KSČ? To mě vadí, proto bych Babiše nevolil. Nicméně, musím uznat, že Babišova vláda, před Covidem, měla státní rozpočet v přebytku. V době Covidu, to byla současná koalice, tehdy opozice, která volala po větších státních výdajích do ekonomiky. Plošně, víc a víc. Tohle už pětikolka zapomněla? Přesto bych komunisty, byť bývalé nevolil.

Pavel se dnes oslavuje málem jako Masaryk, přitom to je snad nejhloupější prezident, kterého jsme měli, mimo Antonína Zápotockého. Nejenže je bývalý komunista, bývalý předseda komunistické místní organizace, ale je to také člověk, který se vědomě stal členem represivního orgánu přímo podřízeného komunistické straně a Moskevskému politbiru, člověk, který velebil, že v roce 1968 nás okupovaly státy Varšavské smlouvy. U nich doma jim to vysvětlili sovětští poradci. A to je v pořádku, přeci si to odpracoval za ty léta od roku 1989.

Obklopuje se komunisty, to nevadí, zapomeňme na minulost, navrhuje soudce s komunistickou minulostí, ale ti už jsou dnes demokratičtí. Jo, jasně, Fremr odstoupil, ne, že by Pavel řekl, že ten člověk je vzhledem k minulosti nevhodný. To by vlastně přiznal, že sám je nevhodný. Zůstal Baxa, ten už je tam , kde měl být. Za Fremra brečí Witowská a nejen ona. Vynikající odborník. Vynikají odborník byl i Mengele. Kdyby ho nestíhali, tak by si mohl těch pár let lékařské praxe v Osvětimi odpracovat, že? A kdyby Izraelci nebyli hloupí, tak Eichmann by jim mohl poradit s železniční dopravou.

Víte, že u nás neexistuje kolektivní vina? Ale jen pokud se to týká Ukrajinců. Ostatně sám ministr vnitra to potvrdil. Pokud se to týká Rusů, tak kolektivní vina platí. Netrebko, je sice pravda, že nemůže do Ruska, že odsoudila ruskou invazi, ale předtím se kdysi, přeci fotila s Putinem. Má sice rakouské občanství, ale je Ruska a ukrajinská ambasáda (sic!) neschvaluje její koncert u nás. A nepustíme sem ani tenistky co v Rusku nežijí, do Ruska nemohou, protože odsoudily invazi, ale jsou to Rusky. Podle Rakušana je třeba odlišovat jestli jde o akci státu anebo jedinců. Takže Rusové jsou špatní, i kdyby se probodli dýkou na Rudém náměstí, jen proto, že jsou Rusové.

A abych se vrátil k tomu s čím jsem začal, kde jsou dnes všichni komunistobijci a “demokraté”, kteří za Babiše hrozili návratem komunistického režimu a svolávali demonstrace? Kde jsou ti, co odsuzovali Nohavicu, že byl spolupracovníkem a dostal od Putina vyznamenání, když komunistický prezident prosazuje komunistické kádry do nejvyšších struktur českého soudního systému, obklopuje se komunisty, byť bývalými a proč jím nevadí, že tento člověk má složku v Moskvě, kde jí měl každý, který chtěl dělat rozvědčíka v ČSSR. Bez souhlasu Moskvy a výborného kádrového profilu to nešlo.

 

fb

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x