6.8.2023
Kategorie: Ze světa

“Mírová” konference

Sdílejte článek:

DAVID BOHBOT

Amerika svolala mírové setkání na téma podmínek ukončení rusko-ukrajinského konfliktu. Byli na něj pozváni jak důležití hráči, tak diplomatické „křoví“ včetně ČR, ale Rusko, kterého se má týkat především, pozvánku neobdrželo.

Připomíná mi to velkolepou svatbu s mnoha hosty, na kterou nepozvali ženicha. Nebo, možná přiléhavěji, dělení kůže medvěda, který ještě běhá po lese.

Čím déle konflikt trvá, tím zřetelněji se projevuje hloupost, amatérismus a arogance USA. Tomu ostatně odpovídá i načasování a celková organizace zmíněného setkání v době, kdy ofenzivě ukrajinské armády viditelně dochází dech. Navíc vše nasvědčuje tomu, že samotná ukrajinská armáda bude nucena v horizontu několika měsíců čelit mohutné ruské ofenzivě v podmínkách zoufalého nedostatku bojeschopných vojáků, munice a vojenské techniky.

Ačkoliv vychvalované americké vojenské a informační technologie, taktika a výcvik ve střetu s realitou skutečné války na Ukrajině fatálně selhávají, USA si stále hrají na světového vůdce. I přes nespornou kvalitu amerických satelitů se zdá, jako by GPS amerického prezidenta přestávalo fungovat.

Je proto čas hlasitě zvolat „Král je nahý!“

 

fb

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
69 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x