31.7.2023
Kategorie: Společnost

Máme se bát krásy?

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

Na sociálních sítích na mě stále častěji útočí videa ošklivých a tlustých žen, které se natáčí v modelkovských pózách. Stále častěji takové ženy vidím i v reklamách. Co se nám snaží vnutit? Že je normální žít nezdravě a pyšnit se morbidní obezitou?

 

Celý veřejný prostor je znásilňován a lidem je podprahově vymýván mozek. Věci, které byly dříve normální, jsou dnes postupně vytlačovány novým uspořádáním. A tak muži perou prádlo a v reklamách jsou vydáváni za odborníky na úklid a péči o domácnost. Místo modelek, na které se hezky dívá, protože splňují obecný ideál krásy, jsou nám nastrkovány ženy obtloustlé a s různými defekty. Za standard je ve středoevropském prostoru vydávána žena černoška. Všechno jinak než je skutečnou realitou.

Všímám si toho čím dál víc i v beletrii. Četla jsem docela hezky napsaný román o dívce, která se přihlásila do projektu na podporu vojáků na misích. Byl jí přidělen voják a ona si s ním dopisovala. Pěkné téma, hezky napsané. Ovšem hrdinčin starší bratr byl voják – homosexuál a starší sestra zase lesba. V průběhu příběhu navíc její matka onemocněla rakovinou. Jakoby život normálních zdravých lidí nemohl být ničím zajímavý a byl bez jakékoliv hodnoty.

Co je špatného na kráse a harmonii? Copak neexistují rodiny, kde rodiče v lásce vychovávají děti? Proč se z umění ztratila témata lásky, velkých emocí, krásy a cti? Fakt se musí krásné ženy cítit nepatřičně? Viděla jsem nějaký dokument o feminismu a tam jedna aktérka zcela vážně mluvila o tom, že se musí naučit nevyužívat svou krásu jako prostředek k dosažení něčeho… V tu chvíli jsem pochopila, proč feministky mají ty střelené účesy a barevné vlasy. Protože být krásná je nezasloužená výhoda a diskriminuje to ženy a dívky méně obdařené.

Ráda bych se dožila doby, kdy zase bude normální pěstovat pozitivní hodnoty, kdy bude normální obdivovat krásu, která je spojená s laskavostí a vychází zevnitř člověka. Kdy bude normální takovou krásu těla i ducha obdivovat a opěvovat ji uměleckými díly. Kdy úchylky nebudou adorovány, ale budou léčeny. Kdy děti budou mít vzory, které jim pomohou vyrůst v silné osobnosti, které se nebudou bát překonávat překážky. A kdy přirozené nebude potlačováno a zesměšňováno. A kdy ten, kdo věci nazývá pravými jmény, nebude ostrakizován hysterickými šílenci. Protože přirozené se nedá potlačit napořád…

 

blogosvet.cz

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x