13.7.2023
Kategorie: Ekonomika

Úsporný balíček je totální okrádání nás všech

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Ve Sněmovně se projednává tzv. Úsporný balíček, který pseudovláda Petra Fialy a Ministerstvo financí v čele s elektrikářem Stanjurou představily. Nedejte se zmást názvem opatření majícího přinést do totálně prázdné státní pokladny nějaké peníze, protože nejde o nic jiného, než o další bezohledné navýšení už tak vysokých daní a další hoblování obyvatelstva České republiky.

Začněme u čerpacích stanic. Koupíte li si plnou nádrž paliva, podívejte se pozorně na účet vystavený na pokladně. Sečtete li vyčíslenou spotřební daň a DPH, přidáte odhadnutou odvedenu daň ze zisku prodejcem, zjistíte, že polovina ceny jde do státu. A to nejsou ještě všechny částky, protože musíte počítat s tím, že provozovatel stanice má další náklady, které se do dalšího zisku státu promítnou a jsou v ceně paliva schované. Tedy odvody za zaměstnance, daně spojené s odběrem elektřiny, daň z nemovitosti – budovy pumpy, a poté samozřejmě další menší částky skryté v provozu. Špatně vedený krachující stát však hledá další zdroje a opět spotřební daň navyšuje. Ve skutečnosti by mohlo palivo stát polovinu, a to by dodavatelé byli stále v solidním zisku. Nenasytnost státní pokladny způsobuje tedy celou tu blamáž kolem vysokých cen paliv.

Podobné je to u dalších produktů na našem trhu. Tabákové výrobky jsou ukázkou nikoliv boje proti nemocem, to by nedávná povinná vakcinace způsobující v důsledku mnoha lidem různé zdravotní problémy nesměla být tak drahou akcí a její hlavní organizátory bychom nyní viděli při trávení zbytku života ve věznicích, ale jen dalším rýžováním peněz. Kdyby šlo politikům a lékařům o lidské zdraví, neviděli bychom doktory kouřit a bylo by legalizováno používání konopných produktů majících skutečné progresivní účinky při léčbě mnoha chorob. Komedie s obrázky na krabičkách cigaret a zakazování některých náhražek jsou jen cestou k obrovskému daňovému zatížení tabákových výrobků. A to nemusíte mít zápach z kouřících trubiček všeho druhu rádi. Prostě je to závislost a z té se peníze vytřískají nejsnáze. Podobné je to s loteriemi. Nejde o omezení utrácení za nesmysl, ale o sprostý byznys pro stát, který využívá slabosti člověka pro hru. Snížení výher o odvod státu je prostě jen zločin na lidech majících potřebu hrát či sázet. Je to zábava existující tisíciletí. I kdyby to stát zakázal, bude se sázet potají. A ano, automaty jsou zlo a past na blbce, nicméně kdyby stát chtěl, může je úplně zakázat. To sázky a loterie jsou jiný druh rizika a dělit se o výhru se státní pokladnou je prostě její další krádež. Podobné je to s pivem a alkoholem. Nejde o snížení spotřeby těchto nápojů, to by se nevyráběly. Prostě jsou jen zdrojem financí živícím stát.

U stále se zvyšujících daní bychom mohli pokračovat. Jsou příjmem pro ministra financí, který s nimi následně lepí provoz státu. Problémem není kolik se vybere, ale spíše to, kolik se vzápětí utratí. Poslední vlády mají k vyrovnanému rozpočtu daleko. Covid se stal zlým snem pro všechny s výjimkou farmaceutických společností a šíbrů vydělávajících na tomto karnevalu hlouposti a strachu. Ekonomický dopad šarády je tragický a u nás padá na hlavu bývalé zfanatizované vlády. Podvolila se vcelku jasně korupcí zlákané Evropské komisi v čele s Leyenovou a utratila nesmyslně obrovskou sumu peněz. S tím také při obhajobě svého schodku rozpočtu a existence úsporného balíčku operuje Fiala. Kdyby byli už tenkrát u vlády on a Pětikoalice, měl by schodek ještě větší a házel by to asi na Sobotku či Nečase.

Současné hospodaření ukrajinské vlády ze Strakovky nemá s covidem téměř nic společného, přesto je rozdíl mezi příjmy a výdaji státu ještě větší. Utahují se opasky občanům, politici nadále mlaskají a mají se dobře. Náklady státu nejsou nyní totiž jen důchody a sociální dávky českým občanům, ale také přebujelý a extrémně ztrátový státní aparát se stále se zvyšujícím počtem úředníků, dotování politického neziskového sektoru, obsluha narůstajícího státního dluhu, v poslední době také drancování pokladny pod žlutomodrou záminkou podpory fašistického zřízení na Ukrajině a vydržování si cestovatelů z této země u nás. Přidejme ještě to, kolik nás skutečně se všímvšudy stojí členství v Evropské unii a nevěřte tomu, že se nám vrací většina peněz zpět. To by EU musela být Perpetum mobile, protože náklady tamního aparátu jsou tak astronomické, že jde o černou díru na peníze, a buďte si jistí, že nás jen tak někdo nesponzoruje. To jsou pouze líbivé lži. Celý ten systém dotací a ,,evropských peněz“ je jen přerozdělováním peněz, z nichž část musí zůstat v kapsách těch, kteří to celé vedou. A že se neodklání málo, tomu věřte.

Fialovo hýkání o Babišově vině za současný stav je tak ukázkou neschopnosti s tím vším něco kloudného udělat. Snižovat výdaje státu ukradením části valorizace důchodů je prostě kamufláž. A zvyšovat příjmy další krádeží v podobě nestoudného navyšování daní prostě jen důkazem zaprodanosti vlády světovému systému, který má z prostých lidí udělat žebráky. Fiala vysílající společně s předáky stran Pětikoalice signály není v podstatě nic jiného než nejhorší předseda vlády v historii České republiky stojící v čele naprostých diletantů, které my všichni drasticky přeplácíme. Co by tedy národnímu rozpočtu pomohlo? Nulová podpora ukrajinské díry na peníze v naprosto všech případech bez výhrady, totální zeštíhlení státu a státních institucí včetně minimalizace počtu poslanců a zrušení Senátu, nový daňový systém nepostavený na odírání českých občanů a firem, ale zaměřený na velmi ziskové zahraniční konglomeráty a finanční instituce odvádějícím zisky mimo ČR, ukončení existence politického neziskového sektoru, zastavení absolutní většiny dotačních programů ničících konkurenční prostředí, všeobecné šetření (příkladem idiotského rozhazování je nedávno skončený KFF s Bartoškou v čele nebo financování ČT) a zvážení jakýchkoliv ztracených investic do EU utrácející za migraci, vakcinaci a vyzbrojování Ukrajiny, za svůj provoz a za mnoho dalších nesmyslů. No a také se přidat k snižování životní úrovně a ponížit jako bombónek na dortu platy všem zbylým poslancům a členům vlády, to aby věděli, jaký je život v realitě. Pak by Fiala nemusel stát před kamerou jako idiot a mektat něco o tom, že za vše může Babiš Putin. Jen tupci toto vše nechápou. A že jich je….

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x