14.7.2023
Kategorie: Společnost

Festival bez dotací by si ani neškrtl

Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Bůh nás potrestal sametovou revolucí, Havlem a jeho následovníky a hlavně komedianty kteří se přisáli a nechtějí pustit lehkou kořist. Ovšem, všeho do času dámy a pánové.

Festival který si na sebe nevydělá a koná se v zemi která je zadlužená až po uši, nemá právo po nás chtít ani korunu. Tým kolem Bartošky se obrátil na karlovarský magistrát a město navýšilo svůj příspěvek o 900 tisíc. Z městské kasy tak na pořádání filmového svátku půjde 8,9 milionů korun. A představte si, že Bartoška chtěl  rovných deset a ti lakomci z magistrátu mu to o 100 00 strouhli. To naštve, že komedianti.

Na oslavování hvězd ze Západu a hvězdiček z domácí líhně dostal Bartoška od v letošním roce od ministra kultury Baxy (ODS), dotaci 35 milionů korun. Firma, jejímž spolumajitelem je herec Jiří Bartoška, tak vyčerpala celou 1/3 rozpočtu Ministerstva kultury na dotace v letošním roce. Ostatní sponzoři jsou m ukradení, protože utrácí svoje prachy a ne ty, které jim svěřili lidé co na ně musí makat ve formě daní. Rozpočet téhle akcičky je 140 milionů korun. Česká televize placená z peněz koncesionářů poskytuje pravidelně festivalu plnění. Kolik? Tak to nevím, smlouvy jsou pro naše psychické dobro začerněné jak už to u ČT bývá zvykem.

Podle pí Bobošíkové třetinu všech příjmů společnost činily veřejné dotace ve výši téměř 60 milionů korun. Přes 14 milionů přiteklo do firmy ve formě darů. Necelou polovinu svého obratu má tak společnost zajištěnou, aniž by hnula prstem, ze státních dotací a z darů. Průměrná mzda v Bartoškově firmě činila včetně odvodů 100 tisíc korun měsíčně. Odměna členů správní rady, kde je Bartoška předsedou, meziročně dvaapůlkrát vzrostla na více než čtvrt milionu korun měsíčně. Jak se vám čte, že tyhle vyžírky jsou přisáté na státních dotací a sosají a sosají a já si říkám, krucinál, mohli by už puknout.

Dotace je nejšílenější vynález západu a já bych nikomu nedala nic. Každý ať si na svůj chleba vydělá sám a nejvíc to platí právě na „tzv.umělce“, protože nemůžeme napsat že zajímají celou zemi. Že si je všichni chceme vydržovat, protože to by byla velké lež. Nejméně polovina národa by jim nedala ani kačku jen tak. Já osobně bych jim klidně dala krumpáč ať mažou kopat a vydělat si na ten svůj festival. Ani ten totiž nezajímá většinu lidí.

 

politikarina.cz

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x