1.7.2023
Kategorie: Společnost

Vítr se může obrátit: Rozhovor s ředitelem britské Free Speech Union

Sdílejte článek:

S Toby Youngem, zakladatelem a ředitelem The Free Speech Union jsem si poprvé povídal před více než rokem. O tom, jak jejich organizace brání svobodu projevu ve Velké Británii, čím se zabýváme u nás v SOSP, jaké cenzurní snahy probíhají v Evropě a USA a jak se tomu společně postavit. Od té doby často sdílíme jejich novinky na našich kanálech sociálních sítí a vyměňujeme si informace. Osobně jsem Tobyho poprvé potkal nedávno v Londýně na konferenci National Conservatism, kde se téma svobody slova probíralo hned v několika vystoupeních, a kde se stánek Free Speech Union těšil nemalé pozornosti.

S vedením našich britských partnerů jsme si domluvili online rozhovor před třemi týdny. Mezitím se dokončil překlad a tak vám můžeme nabídnout záznam (36 min) s českými titulky. V Tobyho odpovědích najdete docela podrobný obrázek současné situace se svobodou slova v Británii a předpověď, co můžeme čekat v celé Evropě. Jak se postupující cenzuře bránit? Jak se z britských zkušeností nejlépe poučit a získat liberály opět na stranu svobody projevu?

Brzy se můžete těšit na návštěvu Tobyho Younga v České republice. Naši příznivci ho tak budou moci potkat naživo a v kuloárech se zeptat přímo na to, co se nyní děje v Británii a jak se formuje globální iniciativa proti cenzurně průmyslovému komplexu, který začíná zapouštět kořeny i u nás. Budeme její součástí.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x