29.4.2023
Kategorie: Společnost

Politické procesy reloaded

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

Svou úvahu začnu citací z Novinek:

„Nyní již bývalou učitelku češtiny v základní škole Na Dlouhém lánu v Praze 6 Martinu Bednářovou čeká za loňské dubnové výroky o válce na Ukrajině soud. Šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 6 Richard Petrásek na ni podle zjištění Práva podal ve středu obžalobu. Informaci redakce ve čtvrtek potvrdil mluvčí pražských městských žalobců Aleš Cimbala.

„Dne 26. dubna 2023 podal obvodní státní zástupce Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 6 k tamnímu soudu obžalobu na jednu fyzickou osobu pro jednání, které dle obžaloby naplnilo znaky skutkové podstaty přečinu popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia,“ upřesnil Cimbala.

Za tento trestný čin hrozí Bednářové v případě uznání viny šest měsíců až tři roky vězení.

Již propuštěná pedagožka loni 5. dubna žákům osmé třídy mimo jiné tvrdila, že v ukrajinském hlavním městě Kyjevě není žádný válečný konflikt a že v nyní okupovaném Donbasu Ukrajinci zabíjeli a stahovali zaživa z kůže ruské obyvatelstvo a vraždili děti.

„Když se podíváš na Kyjev, co jsou kamery z města. Mně včera zrovna, já jsem to tedy smazala, shodou okolností došel obrázek současného Kyjeva. Jako nic se tam neděje,“ prohlásila učitelka na záznamu z loňského 5. dubna.

Tento záznam pořídil jeden z jejích žáků a zveřejnil ho server Seznam zprávy.“

Krásná ukázka orwellovského přístupu k právu. Pan prokurátor Petrásek – chce se až říci soudruh prokurátor – má jasno, že v loni v dubnu byla v Kyjevě genocida a paní učitelka to popřela. Ve stejnou dobu tam jezdili západní politici každodenně, genocidy se nebojíce.

Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo tak vážné. Už nám „sedí“ několik lidí za verbální trestné činy, soudce Lukáš Svrček při vynesení rozsudku nad Ladislavem Vrabelem zdůraznil, že „v demokracii si každý nemůže říkat, co chce.“ Tak to potom mají v Rusku také demokracii, v Saúdské Arábii také, tak v čem spočívá ta naše? Že se zatím nekamenuje?

A to uvědomělé děťátko, které si bděle nahrálo paní učitelku Bednářovou při hodině, byl čistou náhodou potomek nejoficiálnějšího televizního politologa a kovaného demokrata Daniela Kroupy. Toho času byl poněkud na štíru se známkami, podle vyjádření paní učitelky. A vyhodit ze školy ji přišel jeho otec František Kroupa a domlouval se o tom se starostou Prahy 6 Ondřejem Kolářem, takto synem „přítele po boku“ Petra Koláře, jak opět popsala paní učitelka.

Ředitelka Renata Riedlová okamžitě požadavku na vyhazov, domluvený oběma synky z lepších disidentských rodin, vyhověla.
Učitelka prý lhala, potvrdila i soudkyně Lada Horáková, která rozhodovala spor o vyhazov. A za lhaní je trest zničení živobytí. (Nevztahuje se na určité politiky, tam je lhaní pouze neškodná metafora.)

Celé toto nespravedlivé stíhání učitelky Martiny Bednářové, aktivisty Ladislava Vrabela i historika Josefa Skály je založeno na tom, že jedině zprávy ČT mají pravdu, vše ostatní je lež.

Žádná trestná výprava ukrajinské armády proti Donbasu nikdy nebyla, žádné upalování v Oděse se nekonalo, jediné, co u nás platí, je vyhlášení soudruha generálního prokurátora Igora Stříže o genocidě na Ukrajině po ruském útoku v únoru 2022. Předtím byla Ukrajina demokratická a vzkvétající země, kde ani náhodou nikdo nestřílel rakety na donbaská města, nepobil tisíce civilistů a stovky dětí, nikdo nezakazoval a nelikvidoval opozici ani opoziční média, nikdo nevyhrožoval donbaským dětem, že budou léta sedět ve sklepích.

A kdo bude tvrdit něco jiného, dopustí se trestného činu. Pokud si to necháme líbit, může nám brzy za verbální „trestné činy“ hrozit i mnohaleté tresty vězení. A pak mi řekněte, čím se lišíme od Ruska. Asi vyšší cenou za plyn.

Zřejmě je nejvyšší čas založit Spolek na obhajobu nespravedlivě stíhaných z politických důvodů. Za minulého režimu existoval Výbor na obranu nespravedlivě stíhaných (VONS), který se zabýval podporou politických disidentů perzekvovaných komunistickým trestním systémem. Současný režim se rozbíhajícím se pronásledováním hlasatelů odlišných názorů stává rovněž diktaturou.

 

Ivan David

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
69 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x