28.4.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Ukrajina: vítězství, nebo smrt? Část první

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Právě se objevila zpráva, že přese všecky protesty a varování, Británie skutečně poslala na Ukrajinu nejen jejich tanky Challenger 2, ale ještě tisíce nábojů, včetně těch, které mají špice z ochuzeného uranu. To je samozřejmě velmi zlé, protože Západ zjevně zkouší zamořit úrodnou Ukrajinu na tisíce a miliony let dopředu. Když ji nemůžou dostat oni, tak ji radši zničí, než by ji nechali jejím právoplatným obyvatelům.

Britský Státní tajemník pro obranu, James Heappey se vyjádřil, že jak tanky, tak i náboje jsou nyní majetkem ukrajinské armády a ti si s nimi mohou dělat co chtějí. A hned na to dodal, že Londýn je odhodlán pomáhat Ukrajině, aby z této války vyšla bezpečná, prosperující a svobodná.

Jedna část jeho řeči zde odporuje té druhé, protože Ukrajina nemá možnost být bezpečná, prosperující a svobodná, když bude zamořena uranem. Anebo má být ten uran použit jinde?

Britové rovněž vyškolili ukrajinské vojáky v zacházení s Challenger 2 tanky a také je naučili jak používat tyto nebezpečné náboje.

Něco se děje

Že dochází k nějaké změně je zjevné už z toho, že dochází k přesunu personálu. Jak mne informoval jeden z mých zdrojů v Německu, v noci na 25. dubna bylo zřejmě dovezeno větší množství lidí odněkud z východu, na jednu z amerických základen, v jejíž blízkosti se nachází. Ten příliv, jelikož přišel z východu, byl s největší pravděpodobností z Ukrajiny. Tato zpráva ovšem nemůže být podložena důkazy, takže je čistě spekulativní.

Zbývá jedna otázka – v případě, že by skutečně docházelo k nějakému druhu evakuace, je to útěk před ruským útokem, anebo před ukrajinským útokem a před uranem? Jak pak by dopadla ruská vojska, kdyby Ukrajinci začali používat uranové náboje? Už se vyskytlo několik chemických útoků proti nim, které kdyby byly spojeny s útokem radioaktivním, tak by celá situace mohla nabrat zcela jiný směr.

Znovu laboratoře a nebezpečné jedy

Podle oznámení velitele Ruské jaderné, biologické obrany, Generálporučíka Igora Kirilova, US obnovily práci v některých biologických laboratořích na Ukrajině. Ve vší tichosti se tam vrátili a hned začali s budováním a se zacvičováním personálu.

Kirilov citoval záznam ze schůze ze 20. listopadu 2022, které se zúčastnili zástupci americké Obranné agentury (US Defense Threat Reduction Agency), spolu s mnohými ukrajinskými zastupiteli a také se zaměstnanci firmy Jacobs/CH2M, což je dodavatel Pentagonu. Schůze se zabývala námětem obnovení činnosti laboratoří, která byla podle nich „pozastavena“ kvůli rozporům mezi Moskvou a Kyjevem.

Teď byl projekt znovu spuštěn, se zaměřením na obnovení zákonodárné podpory, na změny plánovaného výcviku a také na skončení výstavby,“ řekl David Smith ze Jacobs/CH2M.

Podle záznamů z této schůze je zjevné, že Západ považuje bývalé satelity Sovětského svazu za odrazový můstek pro jednotky NATO, v boji s Ruskem. Zjevně mají v úmyslu dělat pokusy na místní populaci, jako to dělali i dříve a pak použít biologické jedy proti ruskému vojsku a proti Rusku samotnému. Samozřejmě, že s armádou, zasaženou chemickými zbraněmi by mohlo NATO vpochodovat na Ruské území, aniž by muselo jednou jedinkrát vystřelit. O to jim možná jde.

Veřejně je prohlašováno, že účelem amerických laboratoří je chránit Spojené státy, jejich vojsko a spojence. Provoz a pracovní zaměření je organizováno jednak Pentagonem, ale také americkým Ministerstvem energie. Co má Ministerstvo energie co dělat s biologickým výzkumem, to je otázka!

V celém projektu jsou rovněž zapleteni geografové. Profesor Greg Glass z University na Floridě a Profesor Andrew Pekosz z Johns Hopkins University, kteří již na Ukrajině studovali rozšiřování tularemie, orthohantaviru a krymské-Kongo krvácivé horečky.* Mnoho těch, kteří na projektech toho druhu pracovali dříve, z Ukrajiny odešlo a Spojené státy je dnes hledají, aby zabránily úniku informací. To nezní příliš dobře pro ty hledané!

Generálporučík Kirilov je toho názoru, že US obnovily biologický výzkum na Ukrajině a v jiných zemích proto, že když Rusové na samém počátku válečného konfliktu jejich protizákonné podnikání odhalili, celý svět k tomu mlčel. Rusové požadovali vyšetřování, ale k němu nikdy nedošlo. Zbytek světa se asi bál dohadovat se s Washingtonem.

Problém leží také v tom, že Spojené státy jednají v tajnosti, jejich záměry nejsou zjevné a nejsou známy. Jejich počínání je natolik neprůhledné, že není na čem zakládat případné stížnosti. Země třetího světa, kde své laboratoře budují, si nedovolí proti nim vystoupit, i když tento výzkum ohrožuje i je samotné a jejich populaci. Jedině Rusové mají jak důkazy, tak odvahu veřejně odhalit důkazy. A tak je to sabotováno jinak.

Moskva má také informace a důkazy o tom, že už od r. 2017 vyráběly Spojené státy (na Ukrajině) mRNA vakcíny, které způsobují těžké přídavné nemoci a vážné zdravotní komplikace. Americké Ministerstvo financí tento výzkum platilo.

Kirilov říká, že každá nová varianta koronaviru má vylepšené vlastnosti, což nasvědčuje na uměle zvyšovanou jedovatost. Stejně podivná je různorodost této nemoci, která se mění podle části světa, kde se vyskytuje. Ale všecky z nich, společně, vykazují neustále zvyšovanou škodlivost. To znamená, že někdo někde má zájem vyrábět stále nebezpečnější jedy a tyto používat proti populaci jednotlivých zemí.

Už jen když si uvědomíme, že v samotném Rusku je v současné době zvýšený výskyt Covidu, to může být následek práce amerických biologických laboratoří na Ukrajině a jinde.

Příprava na velký útok?

Španělské noviny „El Mundo“ právě oznámily, že ukrajinské vedení odstranilo hlavní část vojsk z Bachmutu (Artěmivsk). Noviny nevyjevily zdroj této zprávy. Ti z vojáků, kteří ve městě zbyli, mají za úkol zadržet postupující ruské jednotky Wagnerovy skupiny. (Spíš to vypadá, že mají ruská vojska udržovat v činnosti, aby se nemohli dívat kolem a neviděli, že jsou ohrožení ze zcela jiného směru.)

Ukrajinci nejen že město před Rusy bránili, ale ještě proti nim podnikali útoky. Tím způsobem drželi Bachmut několik měsíců, aniž by došlo k rozšíření fronty, anebo ke ztrátám nejlepších bojovníků. Ve skutečnosti je zdržovali na místě, aby nemohli postupovat jinam.

Je uvažováno, že jakmile Rusové dobydou celý Bachmut, ukrajinský President Zelenský dá pokyn k tolik propagovanému velkému útoku. Prigožin se vyjádřil, že „Jakmile dobydeme Bachmut, jakmile vyženeme posledního ukrajinského vojáka z města, nebo ho zabijeme na území města, tehdy začne ukrajinský útok … To proto, že Ukrajinci budou mít větší počet vojska k dispozici … Zelenský potřebuje velké vítězství a proto začne s útokem.“

Je Ukrajina na útok připravena?

Původně byl onen velký útok plánován na listopad 2022, ale byl stále odkládán, až do nekonečna. Je těžké zjistit, jestli jsou Ukrajinci na něco takového dostatečně připraveni. Možná proto byl útok stále odkládán, že připraveni nebyli, ale zde si též musíme uvědomit, že letošní zima byla mimořádně mírná, země nezamrzla natolik, aby unesla tanky a větší množství vojáků.

Ze stejného důvodu nemohli ani Rusové provést plánovaný velký útok a tak se válka táhne dál, ke ztrátě všech zúčastněných. (Že by bylo počasí schválně manipulováno?)

Podle stále rozšiřovaných zpráv, které začínají znít podezřele, skoro jako propaganda, má ukrajinská armáda ještě jiné problémy, kromě počasí. Postrádají dostatečné množství zkušených vojáků a velitelů. Jejich nejlepší již byli zničeni v Mariupolu, Bachmutu, Soledaru, Chersonu, Charkově a jinde. To, co zbylo, jsou převážně zelenáči, kteří nemají vojenské zkušenosti a často ani ne výcvik. Existuje dokonce fotografie bezrukého Ukrajince, který se chlubí povolávacím listem – naverbovali ho i když nemá ruce!

Na nedávném setkání v německém Ramsteinu se americký Ministr obrany Lloyd Austin vyjádřil, že Západ se postaral, aby měli Ukrajinci 9 ozbrojených skupin (každá z nich čítá mezi 3000 a 5000 mužů). Je těžké říct, jestli se něčemu takovému dá věřit. Armáda toho rozsahu by potřebovala přes 800 tanků a přitom Amerika jich doručila pouze 230. To nasvědčuje na úmyslné zkreslení skutečného počtu vojáků, které má Ukrajina k dispozici.

Podle odhadu francouzského plukovníka Michela Goya, který je odborník na moderní válečnictví, mají Ukrajinci tři nebo čtyři ozbrojené skupiny. To je množství, které mohlo být opravdu v daném čase vycvičeno a vyzbrojeno. Takže úvaha, že by Ukrajina dala dohromady 200 000 reservistů nezní pravděpodobně. Nejvyšší možný počet je 80 000 až 100 000, kteří byli od začátku války v únoru 2022 postupně cvičeni v zahraničí. A co když je i to pouhá propaganda? V jakém směru? To bude ukázáno později.

Další výhody a nevýhody

Jedna velká nevýhoda je nedostatek překvapení. Takový útok by měl přijít znenadání, kdy ho nikdo nečeká. A zatím se o něm mluví celé dlouhé měsíce a je stále zvažována připravenost, takže překvapení nepřipadá v úvahu. Pohyb ukrajinských vojsk je rovněž velmi dobře ruskou stranou sledován. Když se mají na bojové pole dostavit části vojska ze všech stran Ukrajiny, od Artěmivska až po Cherson, něco takového Rusům určitě neunikne.

Další překážka je čas. Každý den oddálení útoku je pro Ukrajinu ztráta, zato pro ruská vojska je to další den na přípravu. Jenže spolu s ubývajícím časem ubývá Ukrajincům i financování ze zahraničí a stejně tak nepomáhají příliš pomalé dodávky zbraní ze Západu. Některé tanky sice již na Ukrajině jsou, ale jejich počet a množství jiných zbraní nejsou dostačující pro všecky vojáky. To množství zbraní, které dnes Ukrajinci mají, by stačilo pro 6 000 až 7 000 mužů. Ten zbytek by dostal lehké obrněné vozy, jejichž životnost v boji je minimální.

Stejně tak jsou zpožděny dodávky protiletecké obrany. Ukrajinci sice mají ještě svůj starý, sovětský obranný systém, ale ten není možno přemístit, takže není možné strategicky krýt potřebné části vojska. Nedostatek stíhaček také nevypovídá o přílišné připravenosti. Ve skutečnosti není známo kolik použitelných stíhaček Ukrajina má; pouze víme, že velkou část z nich Rusové sestřelili hned na začátku války.

Takže je pravděpodobné, že tolik plánovaný a očekávaný útok bude muset být opět přeložen na pozdější datum – anebo k němu nikdy nedojde?

Ztráta podpory Západu

Jedny z hlavních amerických novin, „New York Times“ se vyjádřily, že je pravděpodobné, že když ukrajinská vojska útok nevyhrají, že ztratí podporu Západu. Územní zisky rovněž není možno očekávat, přes veškerou finanční pomoc a zbraně, které Ukrajinci od svých západních spojenců obdrželi. Times dokonce pochybují i o tom, jestli je ukrajinská výhra vůbec možná. Podle nich, to nejbližší datum útoku bude někdy v květnu, což je další odklad. Zato ukrajinský Premiér Denis Šmigal odhaduje útok až na léto.

Uvědomte si prosím, že všichni změnili text písně, kterou zpívají. Najednou začali Ukrajinu ponižovat. Z ničeho nic Ukrajinci nemají dost zbraní, dost sil, dost vojska a správné vedení, nepostupují jak by měli a je sporné, jestli vůbec mohou vyhrát. Strategická propaganda?

Podle dokumentů z Pentagonu, které byly nedávno vystaveny na internetu, Ukrajinci plánují postavit 12 skupin, každou o 4 000 vojácích. Všichni z nich jsou vycvičeni od NATO. Takže celkový počet, což je 48 000, není absolutně dostačující proti ruským vojskům, která mají vojenský personál ve statisících. (Další snižování významu.)

Úskok či zrada?

Zde je na místě obávat se nějakého úskoku. Co když Ukrajinci čítají s nějakým trikem, kterým ruská vojska ochromí, že nebudou schopna jim vzdorovat? Co když má Západ něco skrytého, co hodlá v kritické chvíli použít? To nebezpečí zde je, soudě podle toho, jak se ukrajinský President Zelenský nedávno vyjádřil, že už nemá zájem o Krym, o který napřed tak usilovně bojoval. A stejně tak se velice snadno vzdal i některých jiných dřívějších plánů. To zní jako předstírání, neboli klam.

Stejně tak řeči ve Washingtonu, kde se čím dál víc mluví o vyjednávání. Pentagonské dokumenty, které byly vydány na internet a o kterých bylo psáno v mém minulém článku rovněž ukazují na plánovaný podvod. Co když Jack Teixeira jednal podle příkazů shora, když vydal choulostivé dokumenty na internet a ta výsledná snaha je ukázat celému světu, že ukrajinská vojska na tom nejsou zas tak moc dobře a že ve skutečnosti prohrávají?

To všecko je velice podezřelé, za tím se může skrývat nějaký úskok. Americké chemické zbraně mohou být jedna jeho část, ale také náboje z ochuzeného uranu. Obojí dohromady může být vážný problém pro Rusy, ale zde může být ještě něco jiného, o čem nevíme.

Zrada na nejvyšších místech je rovněž vážná hrozba. Proč byl ruský plánovaný útok v zimě odložen? Kdo se o to zasadil? Podle Plukovníka MacGregora není známo, kdo způsobil toto odložení, ale určitě by stálo za to dát si na osoby, které něco takového propagovaly, pozor. Plánovaný zimní útok byl naprosto ideální časování a i když nebyla země zcela zamrzlá, určitě bylo možno ho nějakým způsobem provést.

Spojení s Polskem

Podle neověřených zpráv se mají Ukrajinci v úmyslu spojit s Poláky a společně vytáhnout na Rusko. Něco takového by bylo holé šílenství. Od Polska by to byla ještě ke všemu sebevražda. Copak nechápou, že Ukrajinci jsou skrz naskrz Banderovci, vyznávají Štěpána Banderu, chovají se podle jeho vzoru, pojmenovávají po něm ulice a staví mu pomníky. Zelenský má dokonce Banderův portrét na zdi své kanceláře! Možná se k němu modlí.

Banderovci nenáviděli Poláky. Vyvražďovali je kde mohli a tím nejhorším způsobem. Podle některých zdrojů vyvraždili více než 100 000 Poláků jednak na ukrajinském území, ale i v Polsku. A Poláci se přesto přese všecko nepoučili z historie a chtějí se s Ukrajinci spojit? Copak si nedovedou představit co by je čekalo, až by přestali být potřební a užiteční?

Takže nejspíš by bylo nejlepší Ukrajincům v útoku a v jakýchkoliv jiných intrikách zabránit tím, že Rusové zaútočí první, co nejdřív a skončí tuto nesmyslnou válku, která stojí tisíce a tisíce lidských životů a ničí všecko, kudy projde.

______________

* Tularemie je zánětlivá nemoc, kterou dříve měli pouze králíci, myši a některé jiná zvířata. Současný výzkum docílil, že je nakažlivá i pro člověka. Projevuje se vředovitostí, celkovými záněty a chřipkovými příznaky. Bez patřičné léčby je úmrtnost 30-60% zasažených. Ortohantavirus je další nemoc, která dříve nebyla pro člověka nakažlivá a dnes je. Projevuje se přílišnou únavou, průjmy, vrhnutím, bolestmi. Úmrtnost je 20-60%. Krymská-Kongo krvácivá horečka je roznášena klíštětem a je ze 30% smrtelná. Není proti ní žádná léčba. Příznaky jsou bolesti hlavy, vysoká horečka, bolesti v kloubech a v zádech, vrhnutí.

 

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x