30.3.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Válka na Ukrajině jako etnická čistka?

Sdílejte článek:

PAVEL DUDR

Podle oficiálních statistik žilo na Ukrajině v roce 2020 45 miliónů lidí, z toho 17,3 % bylo etnických Rusů. Po ztrátě Krymu, Luhanské oblasti, asi poloviny Doněcké, Záporožské a Chersonské oblasti se tento počet snížil na 36,3 miliónu, když nepočítáme uprchlíky. O ně teď nejde a mužů je mezi nimi málo.

V těchto ztracených oblastech žije Rusů podstatně více, asi 41 % z tamních obyvatel. Tím pádem se počet Rusů na zbývající Ukrajině snížil na 6,6%.

Nedávno vyšel článek, kde se píše:  „zahynulí mobilizovaní vojáci pocházeli podle dokladů hlavně z Oděské, Dněpropetrovské, Chersonské a Charkovské oblasti, a také z části Záporožské oblasti kontrolované Kyjevem. Podle jeho slov to svědčí o tom, že „ takzvaná ukrajinská vláda posílá na smrt hlavně ruskojazyčné, pravoslavné občany… „

Oficiální zdroje ještě rozlišují mezi etnickými Rusy, kteří se přihlásili k ruské národnosti při sčítání lidu, a rusky mluvícími občany, kterých je zhruba 2x více. To pak znamená, že Rusů bude nyní na Ukrajině asi tak 13 %. To je však také velmi málo, když naprostá většina padlých nyní jsou Rusové. Ale dost k tomu, aby válka ještě mohla pokračovat.

To vše tedy nasvědčuje tomu, že ukrajinský režim nyní páchá pod heslem Sláva Ukrajině etnickou čistku, systematické vyvražďování jedné skupiny obyvatel, tedy genocidium v 10. stadiu, popírání. On totiž popírá všechny ztráty na frontě.

Je tedy nejvyšší čas aby si toto uvědomilo i ruské velení a tuto bratrovražednou válku co nejdříve ukončilo. Protože ukrajinský režim hodlá bojovat až do posledního Rusa na Ukrajině.

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x