21.1.2023
Kategorie: Politika

Zpátky k totalitě

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

Zahlédla jsem úryvek řeči mladého Polívky na setkání na podporu generála Pavla v Brně. Herec Polívka přirovnal tato organizovaná spontánní setkání k revoluci v roce 1989. Co jiného taková slova jsou než nezakrytým hlupáctvím?

V roce 1989 se lidi spontánně scházeli na náměstích, protože odmítali nedemokratický systém. Dnes se šikují za generálem lidi, kteří odmítají lidi s jinými názory! A dokonce je uráží, pohrdají jimi a přejí si jejich marginalizaci.

V roce 1989 byla prodchnuta setkání pospolitostí, tolerancí a smířením. Dnes vede na setkání lidi zloba a nenávist.

V roce 1989 jsme si přáli spravedlnost, svobodu slova a demokratické volby. Dnes fanoušci generála otevřeně hájí cenzuru, není jim stydno umlčovat, urážet, dusit diskusi hysterií, nálepkami a vulgaritami.

Když slyším, že k nejaktivnějším fanouškům změny systému zpátky k totalitě jsou mladí lidé, zaplavuje mě lítost. Jak žijí v bludu, jak nikdy nepoznají, co je to opravdová diskuse a radost z poznávání. Jak bude jejich život smutný, protože nejsou ukotveni v hlubokých hodnotách. Ale oni na to přijdou a pak se budou stydět. Stejně jako se styděli někteří svazáci, když po budovatelských padesátých letech procitli. Nicméně za nimi zůstaly aspoň ty přehrady… Za těmi dnešními zůstává jen hořkost a rozvrácená společnost.

 

www.evahrindova.cz

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (55 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
119 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x