10.1.2023
Kategorie: Společnost

Katastrofy, které se na náš ženou

Sdílejte článek:

ALEŠ SVOBODA

Kandidát pětikoalice na hradě. Prezident sice nemá neomezené pravomoce, ale může “škodit”, vetovat, zdržovat, jmenuje soudce, ministry, guvernéra ČNB…Mít pětikoalice svého člověka na hradě, ovládat PS a Senát by nebylo dobré.

Ceny energií. Nabízí se otázka proč, když jsou ceny el.a plynu na úrovni cen před rokem, neklesá cena pro konečné spotřebitele. Firmy se obhajují tím, že nakupují rok dopředu. Možná, ale proč tedy stouply ceny násobně ihned po 24.2 téměř ze dne na den, když měli za nízkou cenu nakoupeno na celý loňský rok? Takže nahoru to jde okamžitě, dolu nikdy. O vládním stropu, který je v mnoha případech k ničemu ani nemá smysl psát.

Ceny potravin. Údajně se odvíjejí od ceny energií a inflace. Tak energie jistě vliv mají, ovšem nikoliv zásadní. Spíše si velcí hráči na trhu mastí kapsy. Za to, že plato vajec někde stojí více jak 200 korun jistě cena el.nemůže. To ta zlá ptačí chřipka, která nezabíjí dikové ptactvo, ale pouze to domácí. Navíc dostupná pouze v ČR. Maso, mléko, pečivo? Čeští výrobci krachují.Zboží (leckdy pochybné kvality) se dováží ze zahraničí a ceny určuje dodavatel spolu s koncovým prodejcem. A stejně jako u energií, ekonomové varují, že ceny potravin nejsou zdaleka na maximu. Opět, nahoru to jde hned, dolu nikdy. Připravte se.

Rakušanův dezinformační zákon. To je daleko překročená čára mezi demokracií, svobodou slova a totalitou. Kdo rozhodne o tom, zda je to dezinformace a zda je “státu” nebezpečná? Co když se (jak známe) se z dezinformace stane informace? Citace z Rakušanova Krizového informačního týmu: Nepřítele jmenovat a zostudit, dále monitoring nálad ve státní a veřejné správě“ a „včasnou identifikaci osob, které mohou šířit antisystémové nálady a jejich zapojení do dialogu“ a exemplárně potrestat.

A co s tím? Kam až se to nechalo dojít, těžko zpět.

 

Aleš Svoboda

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x