9.1.2023
Kategorie: Společnost

Novodobí Koniášové

Sdílejte článek:

JZP

Snad sluší se v tomto podobenství ponejprv dopřát jisté omluvy páteru Koniášovi, navzdory jeho, dnešními slovy náboženskému aktivismu i skutkům nehezkým, jako jest pálení knih, a i jiným. Šlo o člověka značně vzdělaného a literárně nadaného a nejspíše i morálně konzistentního [1].

To o jeho současných následovnících tak často říci nejde. Zato Koniášovy metody, ty si osvojují a přizpůsobují dnešní době s vynalézavostí sobě vlastní. Udávání jim zůstalo, pálení knih nahrazují cenzurou, nahlašováním, blokováním účtů, ba i celých webů.

Když nemohou dosáhnout ničeho z toho, zveřejní adresu bydliště svého „nepřítele“ a poštvou na něj jim podobně smýšlející sousedy, otravují jeho zaměstnavatele, aktivují opozici v obci, a tak podobně. A vláda? Problém s narušením soukromí náhle nevidí, z jejich činnosti profituje, neb ji zbavují nepohodlných kritiků, a hodlá je tak odměnit podle „pracovního návrhu“ částkou 150 000 000 Kč [2].

(Po ohlášení tohoto malinko nedemokratického vládního záměru a jeho nepříznivém ohlasu vláda tento krok dementuje jako “pracovní návrh”,  nicméně to jen realizaci záměru jen maskuje a zdánlivě odkládá. Chtělo by se až dodat, že šlo jistě jen o nějakou dezinformaci. [3])

A hle, vládním zmocněncem [4], tedy vrchním inkvizitorem, je pan Michal Klíma, syn židovského spisovatele a dramatika Ivana Klímy, rodným jménem Ivan Kauders [56]. A kdo budou jeho spolupracovníci? Provládní média a ty správné neziskové organizace. Ostatní média nejen že nic nedostanou, ale mají být odstřiženy od financování reklamou nebo vypnuta vůbec. Neoficiální pravda se stane dezinformací, a ta trestným činem. To by ovšem bez pomoci občanských aktivistů bylo nad síly policie a státního aparátu obecně.

Podívejme se tedy blíže na tyto aktivisty, kteří si nijak nezadají s Pomocnou stráží Veřejné bezpečnosti a domovními důvěrnicemi z dob nedávno minulé. Těmi, ke kterým se jistě nějaká korunka z těch vládních stamilionů zakutálí. Těmi, jejichž morální profil, pravdomluvnost, čestnost, vzdělanost a nezávislost by měl čnít vysoko nad ostatní.

Mám však důvodné podezření, že oni obmyšlení nejen že nad ostatní morálkou nevyčnívají, ale dokonce poněkud zapadají i pod průměr  – ale to je jistě jen můj pomýlený světonázor. (Co také můžete čekat od takového „dezoláta“, jakým autor bezpochyby je?)

Za zmínku stojí např. tyto neziskové organizace, zapsané spolky:

 • Manipulátoři (J. Cemper)
 • Free Czech Media (F. Šafr, J. Klvaňa)
 • Nelež (P. Kartouz, F. Vrabel)
 • Evropské hodnoty (J. Janda)

A další, zejména občanští aktivisté, velevážené osobnosti s vybraným slovníkem a mravy, z nichž jen namátkou zmíním p. Hrebenára a Dana Přibáně, kteří zejména na sociálních platformách třídí zrno od plev s nejvyšším nasazením dávného úderníka A. Stachanova.

Tito arbitři jediné správné pravdy, chlouba národa, z nichž mnozí se již tak Zasloužili o stát, si nezaslouží anonymní prostředí svých šedých kanceláří nebo neosobní kontakt na adrese svého spolku. Popřejme jim mnoho štěstí a zdraví do nového roku také na domácích adresách. Adresy byly pokud možno ověřeny v Katastru nemovitostí (KN).

Zaslat novoroční pohlednici či zastavit se s přáním osobně tedy můžete adresách:

 • Ing. Michal Klíma, zmocněnec, Praha, Hodkovičky, Klánova 490/30 (dle KN: SJM s manželkou Janou Klímovou )
 • J. Cemper, dlužník v exekuci: nar. 5.2.1986, Dobrovského 319, Kolín (nemovitost mu nepatří a je dle KN také v exekuci, nicméně popřejme do nového roku celé rodině, jak Janovi, tak jeho registrovanému partnerovi i adoptovanému synovi)
 • Pavel Šafr, odsouzený opilec, narozen 24. října 1967, Nad Mokřinou 317, Praha 9 – Koloděje, 190 16, – poznámka autora: lépe asi osobní přání s lahvinkou dobrého moku  [7]
 • Tomáš Klvaňa, narozen 12. září 1966, Na Kvintušce 6, Praha 6, 160 00  (adresa neověřená dle KN)
 • Jan Jandourek, narozen 12. května 1965, Proutěná 425/32, Praha 4, 149 00
 • Bohumil Kartous, „netransparentní hospodář“, narozen 17.8.1977, V Zahradách 1081, 25229 Dobřichovice [8,9]
 • Jakub Janda, pornoherec, narozen 20.12.1990, J. Plachty 2112/11, České Budějovice [10]
 • Jiří Hrebenár, invalida, narozen 18. 4. 1981, Chomutov, Písečná ulice 5029, neověřeno [11]

Poznámka:
Tyto informace byly čerpány z veřejných zdrojů, listinných sbírek, např. stanov zapsaných spolků, bez porušení zákona. Pokud má někdo doplňující nebo upřesňující informace, jsou pochopitelně vítány. Veřejné zdroje nemusí být vždy aktuální nebo zcela přesné.

 

Jan z Povidlákova

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x