6.1.2023
Kategorie: Politika

Přišly volební lístky

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Do schránek se nám vrátily volby a blíží se jejich termín. Média představila vlažně všechny kandidáty, ze tří udělala favority a díky první televizní debatě nerada a jen díky jeho chování přidala čtvrtého. Z těch původně tří tu jsou tři studenti Aspen Institutu, dva z nich navíc premianti, dva bývalí členové KSČ, jeden spolupracující evidentně s STB, druhý natolik politicky uvědomělý, že byl vybrán do různých programů, aby po převléknutí kabátu skončil ve vedení NATO. Zbývající favoritka zase obchodovala se vzděláním a dohazovala dobře placenou práci manželovi a odvedenou pro fakultu, kterou vedla. Tedy mimo jiné.

Poslední přidaný favorit má z nich asi nejčistší štít, ovšem kdo je dlouho v naší politice, úplně čistý být ani nemůže. Takže snaživci už pátrají ve starších kauzách spojených se jménem Bašty a občas úspěšně. Nicméně jako kandidát SPD a části Alternativy je Bašta jistě minimálně nad deseti procenty možných získaných hlasů, což není dost na vítězství, ale může přeci jenom za určitých okolností dosáhnout na více procent. Zvláště když justice poddaná Pětikoalici drží formou blížícího se rozsudku Babiše pod krkem. Ne, že by výsledek soudu volbu razantně ovlivnil, navíc Zeman můře stihnout udělit milost, o čemž se moc nemluví, ale přesto to pár voličům může stačit k přestupu právě k Baštovi. Zbytek kandidátů je probruselský kompars, takoví Hilšer a Fischer se předhání v protiruské nenávisti. Elitní odborář Středula bude mít zase hlasy od několika odborářů, ovšem kolik jich u nás zůstalo, když se průmysl odebral na smetiště dějin? Středula nedokázal zaplnit ani Václavské náměstí či zorganizovat protivládní stávku. Měl k ní přitom už mnoho důvodů.

Plno lidí se nás tak ptá, komu dát hlas. Nechceme nikomu nic podsouvat, ale týmy poradců a investorů stojící za generálem Pavlem a projektem nazvaným Danuše Nerudová na Hrad jsou doslova odstrašující ukázkou toho, jak lze dosadit na pozici prezidenta jakoukoliv vybranou loutku sloužící jasným zájmům a záměrům. Těmto dvěma dát hlas je ukázkou hlouposti a naivity, navíc podpora ze strany Pětikoalice je dalším varováním. Za nás tedy ne. Z výraznějších tváří zůstávají Bašta a Babiš. První jmenovaný by byl pro Alternativu, voliče SPD a euroskeptiky, případně nikoliv proukrajinsky smýšlející voliče nejmenším zlem. A dost možná by se z něho vyprofiloval nejlepší a vcelku schopný prezident. Má politickou historii a jisté zkušenosti, navíc důvod nesloužit Fialovy je zjevný. Pochází z politické opozice a přeci jenom už v ní je nějakou dobu. Babiš je asi nejtěžší váha s dostatečně velkými hříchu typu covidové restrikce a nákupy, dotace, agresivní podnikatelské metody a s minulostí spojenou jak s KSČ, tak i s STB. Nechal se však také přišpendlit Vrběticemi, kde podlehnul tlaku a v jeho éře nastalo běsnění proti Rusku. Je evidentní, že na něho existují páky a minimálně v tomto směru by byl partnerem Fialy. A to nezní dobře.

Jak si tedy myslíte, že Vám poradíme? Nu tak asi takto, budeme galantní a začneme dámou.…No..dámou?

Líbí li se Vám situace na Slovensku a Čaputová, tedy prezidentka vzniklá ze Sorosových peněz a morálního ničeho, nevadí Vám pozadí za Danuší, fandíte li sudetoněmeckému Landsmanschaftu, Evropské unii a bohatým právním firmám, vyhovuje Vám směřování politiky Pětikoalice a unijní řiťolezectví, volte Nerudovou.

Pokud sympatizujete s naším područím NATO a USA, opět tvrdošíjně podporujete Pětikoalici, přesto máte kladný vztah k minulému režimu a KSČ, na vojně jste obdivovali přístup lampasáků a fandili ji k postupu mezi elitu a vojenské agenty, chcete charismatického ignoranta na Hradu a nevnímáte jeho podpůrný tým s Kolářem a dalšími prounijními patolízaly, dejte hlas Petru Pavlovi.

Máte li krátkou paměť a zapomněli jste na proticovidová opatření, drancování státního rozpočtu, tažení proti podnikatelům, na které bylo zaklekáváno, na biopaliva a jejich dotace a přimíchávání do PHM likvidujících Vaše motory, nevadí Vám složka na agenta STB, uměle vytvořená vrbětická kauza strojící nás desítky miliard a dobré vztahy s Ruskem, také často zavádějící informace z médií napojených na Andreje, oživujeme Vám vzpomínky na nedávné období.

Pozitivem je jeho nesnášenlivost s pětikoaličními partnery a dobrý vztah s Orbánem. Na to zapomenout také nelze. A zároveň ho to udržuje ve hře.
Jste li voličem či sympatizantem SPD, nějak soucítíte s bývalými disidenty, naivně věříte, že média a ti, co budou počítat hlasy, pustí člena opozice do 2.kola, máte víru v jediného opozičního zástupce a ochotného pustit se s Pětikoalicí a ukrajinizací České republiky do křížku, přičemž jste lehce tolerantní k jeho minulosti v politickém dění, přidejte se na stranu Bašty.

Ve zbytku kandidátů, kteří všeobecně podlézají Evropské unii, nestaví se proti současnému vedení státu, a naopak podporují protiruskou nenávist vedoucí k devastaci České republiky, není silná osobnost s politickou praxí. Výjimkou je senátor Fischer. To by bylo unikátem, kdyby se tento produkt liberálů dostal do 2.kola. Myslíme si, že nikdo z této skupiny už šance stát se prezidentem nemá, chcete li však zahodit hlas, nelze Vám bránit.

Nakonec ještě upozornění. Pětikoalice se dostala k vládě pomocí machinací se zákony ze strany předsedy Ústavního soudu Rychetského. Tento člověk se cítí být občanem EU více než České republiky. Opravdu to považujete za normální? Zeptejte se Francouze, Holanďana či Itala, Španěla, Portugalce nebo Chorvata, do kterého státu patří? Každý až na naše Rychetského, Fialu, Pekarovou a podobné exoty řekne svou zemi. Tady jsme doma a naše zájmy jsou a musí být přednější než kohokoliv jiného. A kdo to tak nevnímá, nemůže být u moci. Až budete vybírat prezidenta či později novou vládu, přemýšlejte o tom.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
112 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x